İnanç Ordusunun Ayaklanması

Yedi Krallık’ta yaşanmış Yedi İnancı’nın askeri kuvvetlerinin Targaryen Hanedanı’na karşı olan organize isyanıdır.

Tarih: 37AL - 48AL
Sonuç: İnanç Ordusu Kapatıldı.

Taraflar:
Targaryen Hanedanı -Yedi İnancı

Önemli Kumandanlar:
I. Maegor Targaryen - Bilinmiyor

Güçler:
Sadık Hanedanlar - İnanç Ordusu ; *Savaşcı’nın Oğulları *Sefil Yoldaşlar, İsyancı Hanedanlar

Anlaşmazlık:
37AL yılında Kral I. Aegon Targaryen’in ölümünün ardından, İnanç , Aenys Targaryen’in tahta çıkmasına, ensest ilişki nedeniyle doğduğu ve bunun Yedi’nin gözünde bir günah olduğu için karşı geldiler. Her halükarda tahta Aenys geçince Yedi İnancı’nın zırhlı kolu (İnanç Ordusu), Targaryenleri tahtan indirmek için ayaklandı. Kral I.Aenys bu krizle anlaşma yapmada yetersiz olduğunu kanıtlayınca üvey kardeş ve varisi, aynı zamanda Kral Eli I.Maegor bu savaşın büyük bir sorumluluğunu üstlendi. İsyan, her şeyiyle Maegor sayesinde Kral Aenys döneminde sonlandı. Maegor’un isyanı bastırmak için başvurduğu İnanç üyelerinin kafasına ödül koydu -her Savaşcı’nın Oğulu için bir altın ejderha ve her Sefil Yoldaş için bir gümüş geyik- Bu oldukça kanlı ve katı yöntemler Maegor’a ‘‘Gaddar’’ lakabını kazandırdı. 48AL yılında Maegor’un ölümü üzerine Kral I.Jaehaerys Targaryen, İnanç Ordusunun kapatılması karşılığında bir genel af teklif etti, teklifi kabul edildi. Bu nedenlerle, Jaehaerys’e ‘‘Arabulucu’’ lakabını verildi.

inanç ordusu hala varmı ???

SPOİLER

1. Kitapta Cersei tarafından verilen izin ile tekrar oluşturuldu.

Cersei nin amacı ne peki niye tekrar kurdu?

Tahtın Demir Bankaya ve İnanç’a borcu vardı. Cersei ikisinide ödemeyi red edince, İnanç kralı ve krallığı kutsamayı rededdi. Cersei de yeni bir düşman kazanmayayım, beğenisini kazanayım diye Yüce Serçe’nin orduyu tekrar yapılandırmasına izin verdi.

arkadaş para içinde yüzüyorsunuz.niye vermiyorsun :smiley:

Lannisterlar para icinde yüzüyor. Baratheonlar değil :confused:

baratheon mu kaldı piyasada :smiley: adamları silahlandıracağıma lannister olarak para verirdim :smiley: cercei başına bela açtı :smiley:

Lannisterlar neden zenginliklerinden vazgeçsinler. Tahtın Lannisterlara borcunu bile sildirmedi Tywin

paradan olmadılar canlarından olacaklaaar :smiley: :smiley:

Bunlar Tommen iktidarının başına büyük bela olacaklar bence biraz sezdirildi şimdiye kadar ama daha başlamadılar henüz. Ayrıca 7 tanrıyı savunduklarından Rhllor’a tapanları dinsiz olarak görüp onların Westeros’taki inananlarına karşı da (Bayraksız kardeşlikteki Thoros of Myr ve Gendry gibiler ile Kraliçe Selyse ve onun gibi Melisandre takipçileri gibilere) güce başvurmaua kalkışabileceklerini düşünüyorum.

westerosda da din savaşları olacağını hiç düşünmezdm:)

Kulağa ilginç geliyor değil mi? Benim de aklımdaydı bayadır neden olmasın bi nevi haçlı seferine kalkışır gibi harekete geçebilirler ama tabi güçleri yetse de Essos’a gidip oraya sefer düzenseler zor biraz.

yediler için essos biraz sıkar:) ama rhllor’un birçok mucizesini gördük fakat yedilerden birşey çıkmadı daha…

7’ler yalan dolan zaten ya Kuzeylilerin ve Rhllor’luların inandıklarında var ne büyü varsa.

farkettinmi rhollor inancı günümüzde zerdüştlüğe benziyor ateşe tapma falan :slight_smile:

Tanrı falan yok seride. Martin özellikle dedi, İyi ve Kötü şeysi yok bende diye-ki bu inancın temeli o. R’hllor’un kırmızı rahipleri kan büyüsü yapıyorlar sonra Tanrı’dan güç geldi ayaklarına yatıyorlar. Kuzey büyüleri için bilemiyorum :confused:
Tanrı yok dedim demin ama varsa o da Eski Tanrılardır.

Tanrı olmaz olur mu esas özellikle 4.kitap ile birlikte Westeros ve Essosta dinin yerini görmüyor muyuz yeterince.

Yani ? Kime inancaz ?
Dinler var ama Tanrı/lar yok seride.

Tanrısız din açıklar mısın sana zahmet.

Ama kalkıp da Budizm felsefeleri yapma bana alakası yok çünkü seriyle tanrı yok din var dedin hadi anlat bakalım bize bunu.