İngiltere One Capital Kupasi Hangi Kanalda

Basliktan da anlasilacagi üzere one capital kupasini hangi kanal gosteriyor bilen var mi acaba?

0 Likes

One Capital kupası nedir diye sorsam çok mu abes kaçar ?

0 Likes

sky sports2 yada bbc sanırım.

0 Likes

FA Cup vardı ya lig kupası onun adı Capital One olmuş.

0 Likes

Ben İngiltere’de lig hariç iki şampiyona var diye biliyorum. Birincisi İngiliz Federasyon Kupası yani F.A. Cup diğeri sponsoru yıldan yıla değişen Capital One Cup. Bir de en üst lig harici takımların katıldığı ayrı bir turnuva var diye biliyorum(Her yıl sponsor ismi ile anılıyor.). F.A. Cup ile Capital One Cup arasındaki fark ne diye sorarsan da, %100 emin değilim ama, Capital One’a 2.Lig altı (amatör veya yarı amatör)takımlar katılmıyor diye söyleyebilirim.

0 Likes

FA Cup başka. Lig Kupası’nın adı Capital One oldu. Benim bildğim Tivibu’ya taşındı galiba.

0 Likes

Türk kanalı bulamadım fakat şu var
Yayın: Rah-e Farda TV
Uydu: Türksat 42° 2A
Frekans: 11987 H 2222
Nedir bu Capital cup?
İngiltere Lig Kupası (İngilizce: Football League Cup ya da League Cup), İngiltere’de gerçekleştirilen futbol organizasyonu. FA Cup gibi eleminasyon (tek elemeli) sistemiyle oynanır. 2012-13 sezonunda 758 takımın mücadele ettiği FA Cup’ın aksine, Lig Kupası’nda 20 Premier Lig takımı ve 72 alt lig takımı olmak üzere toplamda 92 takım organizasyonda mücadele ederler. Ayrıca, FA Cup’ın aksine, yarı finaller iki maç üzerinden oynanır.

0 Likes