Işıktan Kadın - Lord of Light (Raava) ve Gecenin Aslanı - Diğer Büyük ( Vaatu)

Arkadaşlar herkese merhabalar uzun süredir bir konu açmıyordum sizin kadar etkili değilim ama maksat muhabbet olsun diye yazıyorum.
Evet bildiğimiz üzere bu evrende İyi ve Kötü var. Her nw kadar tanrı kavramı üzerinde durulmasa da hepimiz Işık Tanrısı ve Diğer Büyüğü az çok biliyoruzdur.
Bunlar adeta Yin-Yang yani siyah ve beyaz gibi ayrılmaz bir bütündür.

yin-yang-agaci-dekoratif-lazer-kesim-metal-tablo-50x50__0882556561490043
Biri olmadan diğeri var olamaz bir elmanın iki yarısı gibiler.
Bu dünyanın pek çok yerinde kabul edilmiş bir evrendir. Bu evrende Işık Tanrısı ve Diğer Büyük ayrılmaz bir bütündür ancak sürekli bir mücadele halindeler. Biri sonsuz karanlık diğeri sonsuz aydınlık istiyor.
Avatar evreninde de bu yin yang e benzer ay ve okyanus ruhu var ve ikisi de birbirine bağlı yaşıyor.
Benim ilgimi çeken kısım ise Avatar evreninde herşeyi dengede tutan Avatarların oluşumuydu.
Onlar gerçekten efsanevi insanlar…
Onları Avatarların Avatarı Wan sayesinde tanıdık sevdik ve izliyoruz konuşuyoruz.
unnamed
Bu Wan abimiz yoksul bir hayat sürerken yolu Ruhlar ile kesişiyor öncesinde de Ateş bükme yeteneğini öğreniyor Aslan Kaplumbağalardan…images (18) images (17)
Kendisi ilk ateş bükücülerden (bkz. Ateş= Lord of Light savaşçısı) oluyor ve Ruhlar ile tanışıyor ayrıca kendini geliştiriyor.
Sonra diğer kaplumbağalar ile yani diğer element ulusları tanışmaya gidiyor ve yolda asıl konuya geldik işte Raava (Işıktan Kadın) ve Vaatu (Gecenin Aslanı) ile karşılaşıyor ve bunlar sürekli bir mücadele halindeler…images (20) images (19)
Vaatu Wan’ı kandırıyor ve onun yardımıyla kaçıyor. Wan hatasını anlayıp Raava’ya yardım edeceğini söylüyor ve diğer kağlumbağalardan daha önce kimsenin cesaret edemediği biçimde diğer elementleri bükmeyi öğreniyor tabi ki Raava’nın desteğiyle.
Gel zaman git zaman büyük harmonik birleşme vakti geliyor ve Wan Kuzey ve Güney portalları arasında Vaatu’yla savaşıyor onunla baş edemeyince de Raava ile sonsuza kadar sürecek bir birleşme gerçekleştiriyorlar ve kahramanlarımız Vaatuyu yenip 10 bin yıllık bir aydınlık dönemini ve Avatar döngüsünü başlatıyorlar. 10 bin yıl sonra gelen Avatar Korra da Vaatuyu tamamen yok ederek evrene sonsuz aydınlığı getiriyor.

Bu durum bana Asoiaftaki Azor Ahai olayını anımsattı Wan ilk Ahai Korra da son Ahai veya son kahraman vadedilmiş prens gibi gibi.
İlk savaşta 8 bin veya 5 bin yıl önce Ahai Night King i yok etmemiş geri püskürmüştü ama son Ahai onu tamamen ortadan kaldırmıştı. Aynı Wan’ın hapsedip Korra’nın yok etmesi gibi. Bu yüzden diyorum Işıktan Kadın Raava ise Gecenin Aslanı da Vaatudur. images (25)

5 Beğeni

Raava görünce direk okumadan beğeni attım.

1 Beğeni

Eyvallah hocam saol​:clap::blush:

Güzel yazı olmuş görseller de harika

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim :blush:

Eline sağlık,gözüme çocukluğum geldi.Ah o eski günler …

Çok teşekkür ederim ne mutlu o zaman :slight_smile::slight_smile:

Yazıyı çok beğendim gerçekten güzel yakalamışsın…korra yi görünce pişmanlık doğdu içime…avatar the last airbender ilk çocukluğumdan beri hep büyük aşkım oldu…birkaç sene önce korra gelince büyük umutlarla başladım ona da ama çok hayal kırıklığına uğradım bıraktım,aslında Wan i çok merak ediyorum ama korra ya dayanamıyorum :confused::cry:

Korra için değil de yan karakterler için izlenir. Boşver devam et :joy:

2 Beğeni

Aynen öyle hocam eyvallah😊