Işın Kılıcı Gerçek Oldu


Hong Kong merkezli Wicked Lasers şirketi, Star Wars’daki ışın kılıcını gerçeğe dönüştürdü.

Wicked Lasers CEO’su Steve Liu ve ekibinin, LaserSaber adını verdiği ışın kılıcı, yaklaşık 82 santim uzunluğunda. Kılıç, Wicked Lasers’ın Spyder3 serisi kılıçlar için geliştirdiği polikarbonat bir aparat. Şirketin diğer önemli ürünleri arasında, ışığı 136 kilometre mesafeden görülebilen S3 Krypton lazeri bulunuyor. Şirket, en son olaran bilimel bir araştırma için Bahamalar’da bir köpekbalığına yerleştirilen kendi üretimleri yeşil lazerle adından bolca söz ettirdi.

Liu ve ekibi, LaserSaber ve Spyder 3’in piyasaya sürülebilir hale gelmesi için büyük zorluklara göğüs gerdi. Star Wars’un yönetmeni ve yaratıcısı George Lucas ve sahibi olduğu Lucasfilm, 2010 yılında Wicked Lasers’a, ürettikleri ışın kılıçlarının Yıldız Savaşları serisindeki kılıçlara çok benzediği ve tehlikeli olduğu konusunda bir uyarı mektubu gönderdi ve kılıçların üretiminin durdurulmasını istedi. Lucasfilm, daha sonra açtıkları davadan vazgeçti.

100 dolardan satılacak olan LaserSaber, 300 dolar fiyata sahip Spyder serisi kılıçların aparatı olarak kullanılacak. Son derece hassas manyetik yerçekimi sistemi, ışın kılıcının “gücünü artırıp azaltmaya” imkan verecek.

KILICIN GİZEMİ

Liu, Wired dergisine bir e-mail göndererek, çılgınlık hakine gelebilecek kılıçların nasıl çalıştığını anlatıı: “LaserSaber’e giren lazer enerjisi, aparatın içinde yer alan optik elementle yayılıyor. Yayılan lazer, daha sonra iç kısımdaki yayıcı tüpün içine giriyor. Bu şekilde, lazerin enerjisi, kılıcın her tarafına dengeli olarak dağılıyor. Yayıcı tüpün içinde, sürekli orada bulunacak şekilde tasarlanmış metal bir küre bulunuyor. Bu küre yerçekimiyle hareket ediyor ve ışın efektlerini kontrol ediyor… Kılıcın ucunda, gizli bir mıknatıs var. Mıknatıs, metal kürenin sabitlenmesini sağlıyor. Kılıcı yeterince güçlü sarsarsanız, manyetik kilit etkisiz kalabilir.”

LaserSaber, herkese potansiyel Jedi olma imkanını sunuyor. Ancak lazerin sunacağı eğlencenin riskleri de var. Wicked Lasers, ürününün neden olabileceği fiziksel yaralanmalara yönelik uyarıda bulunuyor. Dikkatli olmazsanız, körlüğe veya cilt yanmalarına neden olabilirsiniz. Jedi kılıçlarının yangın çıkarma kapasitesi de bulunuyor. Gözlerinizi korumanız için, LaserSaber ve Spyder, koruyucu gözlüklerle satılacak.

Ürünün resmi sitesine http://www.wickedlasers.com/lasers/lasersaber.html ulaşabilirsiniz.


Kaynakhttp://frpnet.net/haberler/isin-kiliclari-gercek-oldu

Güzelmiş. Fazla pahali da değil. Artık millet sokakta birbirini keser.

May the force be with you…

Güç bizimle olsun sonunda :smiley:

Güc bizimle olsun. Jweeuw
Hahahahahaha! sonunda insan kesebilecem.
Ama zaten kyripton bende var ki!
Ama süper bir şey biliyon mu uzaya çıkıyor lazer.
bu o kripton değilmiş yaa!

100Dolarlık kılıç varmış düşük seviye fakat 300dolarlık kılıca aparat olarak eklendiğinde tam bir ışın kılıcına dönüşüyormuş.Lucas bile dava açmış gözü korkmuş lan :smiley:

Kırmızı çıkarsa talibim.

Darkside akar diyorsun :smiley: Ben Windu gibi mor takılırım :smiley: İmperial seride güzel beyaz kılıç

Bunu bozuk cd okuyucularla da yapıyorlar 3 metre ötedeki balonu filan patlata biliyormuşsun bir arkadaş demişti .

Kesiyor mu kılıçlar ciddi ciddi :smiley:

Pembe var mı pembe?

Morcivert olanından istiyorum .s .s

Arkadaşlar kılıçlar ek konan lazerlerle kesebiliyor hetta metali eritiyor. İnsan vücünda ciddi hasar verebiliyor. çünkü bende kyripton lazeri var ondan biliyorum.

Aynen özetledin tek olduğunda tam bir kılıç olmuyor fakat ek lazer aparatlarla tam bir ışın kılıcı oluyor.

Ek aparatlarla ilk resimdeki gibi mi oluyor ?

Hayır içine konuyor.

Hayır onu sormadım, ışının büyüklüğünü sordum ?

Vallaha kyripton ayrı satıldığında atmosferi geçiyor.
Tabii boyutunu sınırlamışlardır.
o konuyu bilemeyeceğim.

bende bi fener vardı 10 km mezili vardı bu kılıç kör ediyormuş pisi pisine kim olmak isterki

kör etmez.