İzlediğiniz İçin Pişman Olduğunuz Dizi/Filmler Hangileri?

Kanalıma hoşgeldiniz sanal dostlarım. Bugün bu başlıkta üstlenmiş olduğum insanlık görevine binaen, birtakım fikirlerimi sizlere sunacağım. Ben yandım siz yanmayın diye, benim vaktim heba oldu sizinki olmasın diye, benim kornealarım eriyip yok oldu sizinki sağlam kalsın diye tüm fedakarlığımla, sizlere önderlik edeceğim.

İzlediğime büyük pişmanlık duyduğum, keşke hafızamdan silebilsem dediğim o yapımı hiç vakit kaybetmeden sizlere açıklamak istiyorum. Açıklamadan önce kısa bir detay geçeceğim. 2017 senesinde bu diziye başlamam için beni itekleyen, çok seveceksin güven bana diyen ve en sonunda da başarılı olan kıymetli dostum @stannisci, seninle henüz hesaplaşmamız bitmedi. Bana giden günlerimin hesabını vereceksin, yargılanacaksın!

O berbatus vahşetus iğrençlerce dizinin ismi Peaky Blinders…
Her sezon 1 düşman, düşmanı yen, bölgeyi ve yetkileri genişlet mottosu üzerine ilerleyen bir dizi. Birkaç bölümlük izlencem sonucunda bu diziyi Çukur’la tereddütsüz eşdeğer sayabilirim. Yoğun bir mayfa güzellemesi hakim diziye. Bunu da ne yazık ki süslü İngiliz kültürünü kullanarak yapıyorlar. Yarattıkları illüzyonun destekçileri olan dekorlar, (kostümler, arabalar, mekan seçimleri) bir müddet size ‘aman aman noluyor, daha demin evdeydim ne ara buraya geldim’ hissi yaratıyor ancak zamanla ben, evet dostlarım ben bu illüzyonun etkisinden çıktım. Ne anlatılmak istenmekte, nedir bunun teması diye düşündüm. Ne yazık ki düşüncelerim bana bir sonuç vermedi. Ben boş ve avel bir dizi izliyordum… Bu kadar insanın vardır bir bildiği, belki devam edersem göremediklerim aniden belirir ve ben de bu diziyi severim dedim. 4 sezon izledim. Koskoca 4 sezon. Hala elde bir şey yok. Şimdi söyle bana sn dostad, bana kaybolan vaktimi kim geri verecek? @stannisci

İzlediğime pişman olduğum ve abartı timi yine boş durmamış bomboş bir filmi hype’lamış dediğim bir film var ki kardeşlerim, adını dahi anmak istemiyorum. İzlemiş olanları kurtarmak için elimden bir şey gelmez, hafızalardan silmek için henüz elimde yeterli teknoloji yok. İdealar dünyamın en tepesinde hoplayıp zıplıyor bu hizmet, tıpkı dislike butonu gibi süzülüyor boşlukta. Elbet bir gün hayata geçer ama ne zaman geçer who knows? Fakat hala izlememiş olan, lekesiz, anadan doğma günahsız çocuklarım, abilerim, ablalarım, kardeşlerim… Dinleyin beni, kulak verin bu sese… FORREST GUMP denen filmi kutlu davam hatrına izlemeyin. Kendimi feda ettim, kalite kontrol yaptım. Lütfen kaybolan 3 saatimin hatrına izlemeyin… Bu filme 8.8 puan veren eller kırılsın diyecek başka bir şeyim yok.

Son olarak biraz tereddütle sormak istediğim bir sorum var. Vikings dizisi Ragnar varken gayet iyi gidiyordu fakat Ragnar öldükten sonra 1 sezon izledim, devamını getiremedim. Ivar denen sakat bana istediğim randımanı veremedi. Yarım bırakmayıp devam eden cesur yürekler, dizi devam etmeye değer miydi? Fikirlerinizi belirtin lütfen.

Bu yolda yalnız olmadığımı biliyorum. Sizler de izleyip puanını, başarısını abartı bulduğunuz dizi ve filmleri bizlerle paylaşın. Vaktimiz yeterince heba olmuşken gelin el ele verelim. İmece usulü kötü dizi ve film hyplema olayını sona erdirelim. Fikirlerinize katılmayan filmbro’lar elbette çıkacaktır. Acımasız sözler sarf edip sizleri yaralamaya yelteneceklerdir. Yılmayın. Korkmayın. Takın fularlarınızı ve sanat için omuz omuza hep beraber cenk edelim.

-Forumun Özgürlük ve Devrim Gazisi, Dislike Butonu Fikir Annesi, Entel Feridunlar Kadın Kolları Başkanı svurgun’un 28.05.2020 19:40 tarihli bildirisidir.

3 Beğeni

Madem foruma böyle bir başlık açılmış bence overrated’ın dibine vurulan onlarca film var ve linç gelse bile umrumda değil ama içimde tutmak istemiyorum artık.
1: Fight Club : Sadece kapitalizmi kötülemek amaçlı hiçbir mantığı olmayan sadece bir grup adamın kavga ettiği ve sonrasında abi aslında Tyler yok muymuş gibi saçma sapan bir sonla biten Fincher’a saygımdan izlediğim ama bomboş olan yapımdır. Ardından orijinal Fight Club yazarı ikinci kitabı da çıkararak aslında kapitalizmi gayet başarılı bir şekilde açıklamıştır okuyucuya. Eminim hepinizin vardır bir tane kanka aslında öyle sen anlamamışsın diyen arkadaşı.

2:Prestige, Dunkirk ve Dark Knight dışında diğer yaptığı filmlerin ortalama değerde olması fakat bir kesim tarafından Interstaller ve Inception’ın alaksız derecede fazla abartılması cidden ömür tüketiyor. Sinemanın az çok içinde olmaya çabalayan ve bir sitede yazar olduğum için (hepinizi de beklerim Game of Thrones ile ilgili de 3-4 yazım var) ekip arkadaşlarımın Nolan övmesnden gına geldi.

3: Ragnarok dizisi. Allah’ım resmen işkence. Netflix’ten oldum olası nefret eden biriyim. Daha doğrusu kendi yaptığı işlerden nefret ediyorum birkaç küçük istisna dışında. Bu dizi ise berbat ötesi. Gerçekten berbat Fight Club falan vakit öldürmek için izleyin teknik açıdan başarılıdır falan ama bu dizi gerçekten berbat.

Şimdilik yeter herkes yazsın oradan besleneyim biraz da :slight_smile:

1 Beğeni

o diziyi bende sevedim.basroldeki arkadas teke misali paso ciftlesiyor.erotik film izlemek istesem ganii.brazzers,bangbros ne gune duruyor ? cinselligi insanlarin gozune sokmanin manasi yok.benim izleyipte pisman oldugum dizilerin basinda la case balonu geliyor.2 bolum anca dayanabildim.

Genelde izlemeden önce iyice araştırdığım ve zaten sarmayan şeyleri iki bölüme bıraktığım için benim pek öyle bir dizim, filmim olmadı. Bir şeyi bitiriyorsam sevmişimdir

Joker. Kötü bir film değil elbet ama fanları öyle bir hypeladı ki yani bu kadar olur. Bu senenin top5 filminden biri bile değil bence (he film açısından zengin bir sene oldu öyle de bi durum var)

Peaky blinders. İlk sezon iyiydi bence ama sonraki sezonlar birbirinden epey kopuk, sadece thomas shelby’nin poz kesmesi üzerine yazılmış skeçler gibi

1 Beğeni

1- attack on titan= Titanlar bir nevi ötekiler ve insanlar bunlardan kaçmak için kendilerini surlar ile çevrili bir alana kapatmışlar. Gizemli geldiği için başladım. Ama katlanilcak çile değil ufacık olaylarda yaşanan aşırı duygu değişimleri, abartılı anime tavırları ve saçma karakterler aşırı midemi bulandırdi. Gittim wikisinden okudum gizem neymiş.

2- Recep İvedik 4&5= ilk 3 filme güzel denemiştim ama kro birisinin salakliklari konsepti çok beklentim yok hem de olaydan kopuk olmayayım herkes bilirken diyerek izledim pişman değilim. 4-5 ise abarti ve banel espiriler ile tavan yaptı kendimi çok zorlayarak izledim çok kötüydü.

Aaaaaaa

Bak bunu unutmuşum.

Attack on Titan’ı çok ama çok övdüler. Ama buna rağmrj çok sevemedim animeyi. Sanırım vıcık vıcık anime duygusallığından bıktığım için.

Arrow : diziyi çok beğenmiştim harikâ gidiyodu , 3. Sezonunda sonra artık sıkmaya başladı , gereksiz diyologlar arttı , zaten her sezon 24 25 bölüm bide 40 dakka olunca bitmek bilmeyen işkenceye dönüştü , bide o kadar karıştı ki her sezon aslında en güçlü bendim diye başka bi karakter çıkıyo ama yinede finalini beğendiğim bi dizi

Evet. Vıcık doğru tabir. Sadede gelin diyerek izlerken küfür ettirdi kaç kere. Evreni özet olsa duygusallasmasalar güzel olabilir de fmab yada hxh den çok daha popüler olması rahatsızlık veriyor.

Diziler:
Vikings: ilk 3 sezon iyi/fena değil olsa da 4. sezon harikaydı.Tek yapmaları gereken 5.sezonda finaldi ama onlar devam etti ve diziyi mahvettiler.
13 Reasons Why: Uyuşturucu bağımlılık tecavüz gibi suçlar ile Amerikan gençlerinin ilişkisi hakkında belgeselimsi bir dizi zannettim.Evet daha önce hiç bir yerde falan duymamıştım.Başlayınca nasıl bir hayal kırıklığı anlatamam.
Filmler:
Star Wars Serisi: Lotr hayranı olarak deli gibi hypela başladım ama izlediğim ilk üç film(çıkış tarihine göre) kötü filmler olmasa da dönemine göre de o kadar harika değildiler(Empire Strikes Back hariç).Evet efektler harika ama gene de abartılacak hikaye evren karakterler ve kurgu yok.
Avengers Serisi:Dark Knight ve Spiderman harici süper kahraman sevmiyen biri olarak suyunu sıka sıka bu filmleri çıkarmaları yetmiyormuş gibi IMDB’de hak etmedikleri puanlar aldıklarını görünce harakiri yapasım geliyor.Şahsen Infinity War hariç hepsi çöp(Thanos olmasa Infinity War’da çöp)
John Wick 3: Oldukça iyi bir film aslında burda tamamen hayal kırıklığı ile ilgili.JW 3 her şeyi en az ilk iki film kadar iyi yapıyor hatta bazen daha iyi.
AMA benim beklentim 3’ün epik bir final olmasıydı.Onun yerine 483827427404 tane soru işareti ile bitirdiler yani yeni film is coming…

Bir de Sword Art Online var. Allahım bu kadar kalitesiz bir anime nasıl bu kadar popüler oldu anlayabilmiş değilim. Zaman kaybı animelet için de rahat sayabilirim.

Ayrıyeten Tokyo Ghoul da bana overrated geldi. Ha kötü anime değil ama en efsane animeler listesine girebilecek gibi de değil. Bir de bu şekikde olan eskilerden elfen lied var. Ama müziği çok güzel.

2 Beğeni

Anime olarak tavsiye edebileceğim tek eser FMA Brotherhood.

2 Beğeni

Evet güzeldir. Ama tek güzel eser de değil. Pek çok kaliteli yapım var.

Bilmiyorum animelerin tarzları bana hitap etmiyor FMA harici çok denedim ama hiç birini bitiremedim.

Animelerin de kendi içinde bir sürü türü var. Shounen, seinen, shojou vs vs böyle uzar gider. Tarz açısındsn fma’yı andıranlar da var diğer türler de.

Bunun haricinde izledimden kast ettiğin One Piece Naruto gibi şeylerse eğer brn bu tür animeleri sevsem de gerçekten herkese hitap edebilecek şeyler değiller. O yüzden herkese de önermem.

1 Beğeni

hangi üyeydi hatırlamıyorum eskiden burada müthiş mizah rüzgarları estirirdi. anime severlerle ilgili olarak bir lafı vardı. kutsalı anime olanın burnu hentai’den çıkmazmış diye. ruhu şad olsun, ışıklar içinde uyusun.

2 Beğeni

Sword art online 1 bölüm izleyebildim. Tokyo ghoul 3 bölüm hiç sarmadilar. Attack on titan gizem öğesi sayesinde biraz bağlıyor bunlarda neden bile bulamadım. Elfen lied i da galiba 1 bölüm izledim bı kız var beyniyle milleti falan öldürüyor o ise onuda denedim sarmadı.

@Joldervein hunter x hunter dendin mi?

Tabii ki de Game of Thrones

1 Beğeni

İlk defa duyuyorum denerim

İlk bölümler çocuksu gelebilir bırakma her arcta doz atlıyor dayan biraz.

1 Beğeni