Jaime bu serinin en baba karakteridir

7-sezon

[quote=“Queen_Arianne, post:660, topic:9044”]
Feminizmi ne sanıyorsunuz siz ya? En küçük şeyde forumu havaya mı kaldırayım? Baba değil yalnız insan s.s.s mi demeliyim en küçük fırsatta. Adım gibi biliyorum deseydim de çok çirkef olduğumu yazacaktı biri.

Bana biri Jaime’nin Brienne’i Sansa ve Arya’yı bulması için gönderirkenki çıkarını açıklayabilir mi? Sakız gibi dolamışsınız.

@xxsalcaxx evet ve hayır o kişiden değil.
[/quote]Feminizmi bildiğini sanmıyorum epey büyük sayıda feminist uğraştım hepsinin ciğerini bilirim. Bu başlık feminizme yapılacak en büyük küfürlerdendir.
Evet ve hayır nasıl bir cevap 15 kişi birlikte mi önerdiler. Eğer tahmin ettiğim arkadaşınsa umarım bir kadınla sırf adı yüzünden dalaştığını biliyorsundur.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[quote=“xxsalcaxx, post:663, topic:9044”]

Feminizmi ne sanıyorsunuz siz ya? En küçük şeyde forumu havaya mı kaldırayım? Baba değil yalnız insan s.s.s mi demeliyim en küçük fırsatta. Adım gibi biliyorum deseydim de çok çirkef olduğumu yazacaktı biri.

Bana biri Jaime’nin Brienne’i Sansa ve Arya’yı bulması için gönderirkenki çıkarını açıklayabilir mi? Sakız gibi dolamışsınız.

[/quote]Feminizmi bildiğini sanmıyorum epey büyük sayıda feminist uğraştım hepsinin ciğerini bilirim. Bu başlık feminizme yapılacak en büyük küfürlerdendir.
Evet ve hayır nasıl bir cevap 15 kişi birlikte mi önerdiler. Eğer tahmin ettiğim arkadaşınsa umarım bir kadınla sırf adı yüzünden dalaştığını biliyorsundur.

[/quote]Yorumlarıma bakar mısın Jaime en baba diye bir cümle kullanmış miyim? Başlık böyle açılmış evet yanlış. İsim var bir hayatım var her olaya müdahale edemem kusura bakmayın. JAİME GRİ KARAKTER BU YÜZDEN SEVİYORUM ALLAH ALLAH NE VAR

Evet banlı bir arkadaş önerdi ama kafamızdaki isim değil. Oldu mu Ümmü gülsüm hanım?

[quote=“Queen_Arianne, post:664, topic:9044”]

[/quote]Yorumlarıma bakar mısın Jaime en baba diye bir cümle kullanmış miyim? Başlık böyle açılmış evet yanlış. İsim var bir hayatım var her olaya müdahale edemem kusura bakmayın. JAİME GRİ KARAKTER BU YÜZDEN SEVİYORUM ALLAH ALLAH NE VAR

Evet banlı bir arkadaş önerdi ama kafamızdaki isim değil. Oldu mu Ümmü gülsüm hanım?
[/quote]Malesef benim adım ümmügülsüm değil tahmin ettiğin kişi değilim ve bir erkeğim :slight_smile:

[quote=“xxsalcaxx, post:665, topic:9044”]

Feminizmi bildiğini sanmıyorum epey büyük sayıda feminist uğraştım hepsinin ciğerini bilirim. Bu başlık feminizme yapılacak en büyük küfürlerdendir.

[/quote]Malesef benim adım ümmügülsüm değil tahmin ettiğin kişi değilim ve bir erkeğim :slight_smile:

[/quote]Merak etmeyiniz eski nickinizi de biliyorum ben. Salça olucam bu konuya demiştiniz zaten. Neyse bunlarla uğraşamam.

Jaime gri karakter seviyorum. Başlığın ismi yanlış. Jaime>Sansa hariç bütün Starklar

Son bölümde Drogon’un üstüne ne kadar güzel koştu ya. Bu ne cesaret

[/quote]Bu arada Jaime ve martell hanesi için tüm hayatını feda ediyorsun sayfalarca yazı yazıyorsun konular açıyorsun ama olduğunu iddia ettiğin şey için en ufak harekette bulunamıyorsun 100 yorumıunun birinde. Arkadaşların kızcağıza yüklenirken muhtemelen sana dalga geçerek anlatırken tepki vermiyorsun. Çünkü o kız senin siyasi görüşünden değildi. Çünkü siz kolpasınız.

[quote=“xxsalcaxx, post:667, topic:9044”]

Feminizmi bildiğini sanmıyorum epey büyük sayıda feminist uğraştım hepsinin ciğerini bilirim. Bu başlık feminizme yapılacak en büyük küfürlerdendir.

[/quote]Bu arada Jaime ve martell hanesi için tüm hayatını feda ediyorsun sayfalarca yazı yazıyorsun konular açıyorsun ama olduğunu iddia ettiğin şey için en ufak harekette bulunamıyorsun 100 yorumıunun birinde. Arkadaşların kızcağıza yüklenirken muhtemelen sana dalga geçerek anlatırken tepki vermiyorsun. Çünkü o kız senin siyasi görüşünden değildi. Çünkü siz kolpasınız.

[/quote]Yediğim en efsane duyar sıralamasında 1. Sırayı buna veriyorum. Ümmü gülsüm duyarı içip mi geliyorsunuz abi cidden neyin kafası bu?

Bu forumda bayan yerine kadın yazmasını ben sağladım onun dışında özel hayatımda da yapıyorum sana ne bundan. Konumuz Jaime konu dışına çıkmayalım lütfen

[quote=“Queen_Arianne, post:668, topic:9044”]

Yorumlarıma bakar mısın Jaime en baba diye bir cümle kullanmış miyim? Başlık böyle açılmış evet yanlış. İsim var bir hayatım var her olaya müdahale edemem kusura bakmayın. JAİME GRİ KARAKTER BU YÜZDEN SEVİYORUM ALLAH ALLAH NE VAR

[/quote]Yediğim en efsane duyar sıralamasında 1. Sırayı buna veriyorum. Ümmü gülsüm duyarı içip mi geliyorsunuz abi cidden neyin kafası bu?

Bu forumda bayan yerine kadın yazmasını ben sağladım onun dışında özel hayatımda da yapıyorum sana ne bundan. Konumuz Jaime konu dışına çıkmayalım lütfen
[/quote]Cevabını veremeyeceği konularda sınırların aşılmamasını herkes ister :slight_smile: ayrıca feminist geçinirken öyle davranmazsan duyarı alasını yersin hem de feminizm düşmanı bir erkekten yersin o duyarı. Üniversite kazanabilip iyi bir yerde okursan öğrenirsin bunları.

[quote=“xxsalcaxx, post:669, topic:9044”]

[quote=“Queen_Arianne, post:668, topic:9044”]

Bu arada Jaime ve martell hanesi için tüm hayatını feda ediyorsun sayfalarca yazı yazıyorsun konular açıyorsun ama olduğunu iddia ettiğin şey için en ufak harekette bulunamıyorsun 100 yorumıunun birinde. Arkadaşların kızcağıza yüklenirken muhtemelen sana dalga geçerek anlatırken tepki vermiyorsun. Çünkü o kız senin siyasi görüşünden değildi. Çünkü siz kolpasınız.

[/quote]Cevabını veremeyeceği konularda sınırların aşılmamasını herkes ister :slight_smile: ayrıca feminist geçinirken öyle davranmazsan duyarı alasını yersin hem de feminizm düşmanı bir erkekten yersin o duyarı. Üniversite kazanabilip iyi bir yerde okursan öğrenirsin bunları.

[/quote]KONU JAİME YA JAİME KDKSKSK ÜMMÜ GÜLSÜM KONUSUNA YAZ ALLAH ALLAH KDKSK

Feminizm eşitliktir sırf kadın diye biriyle dalga geçmemek feminizme girmez

Jaime de gri gıpgri seviyorum size ne?

Game of Thrones forumunda femistlik-anti feministlik kavgası yapmak neyin kafası peki? Her insanın kişisel düşünceleri vardır. Konu GOT ise birbirinizi eleştirebilirsiniz , hatta düşüncelerine saygı duymayabilirsiniz ama konu gerçek yaşam düşüncelerine gelirse saygı duymak zorundasınız,zorundayım . Şimdi bana “kızlara tapma” gibi cümleler söyliceksiniz . Hepinize tek tek cevap vermek isterdim ama burası GOT forumu. Saygılar …

Şu bölümde yaptığı tüm hareketler, Jamie’nin övülmesinin temel sebebi onurlu olması e haliyle onur denilince tek bir kişinin ismi akla geliyor.

Jamie genelde onura kıymet veren ve o kodu bozmak istemeyen biri ama kardeşinin aşkı daha ağır basıyor bu yüzden gri diyorlar, birlikte olduğu kardeşinin etkisi azaldıkca onurun etkisi daha da artacak sonuçta olup olabileceği en uç nokta Ned Stark.

Birince sezonda tamamen tiksinilen bir karekterin final sezonunda tam zıttı olduğu düşünülen karektere evrilmesini izliyoruz bana göre.

Jaimie hem bir kahraman hem de katildir.Gri adam bundan size ne ?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[quote=“Gılgamış, post:673, topic:9044”]

[/quote]Sen bizim yorumlarımıza bundan size ne dersen biz de sana bizim yorumlarımızdan sana ne deriz. Çok saçma bir tavır takındığın. Tez anti tez şeklinde gitmek istiyorsan tezini ya da anti tezini yazabilirsin ama size ne diyerek insanların ifade özgürlüğüne ve kişiliğine müdahale edemezsin.

Size sadece bu tartışmalarınızı başka yerde yapın diyorum . Böyle konuşarak herkesi rahatsız ediyorsunuz, forumun kalitesi düşüyor - ki zaten dny ve jn evlensinciler doluşmuş foruma- hem de GOT forumunda GOT hariç her şey konuşulmuş oluyor. Ben bu forumu 4 sene önce bıraktım . Bıraktığımda burda GOT harici hiçbir şey konuşulmuyordu. Şimdi herkes herkesin özel düşüncelerine karışır olmuş . Ben ikinizin düşüncesine de saygı duyar geçerim ama ne olur şu tartışmayı başka yerde yapın çünkü sizin düşünceleriniz gerçek ve GOT fantazi dünyası. Umarım kendimi anlatabilmişimdir. Cevap verme çünkü ben geri cevap vermeyeceğim . Saygılar …

Lütfen daha önce içinizde kalmış hınç, hırs vs. duygudurumlarınızı özelden halledin. Topic belli konu belli.

Feminizm tartışma konusu değil ki burası, o nedenle ithamlara cevap vermemek gayet yerinde bir davranış.

Jaime bu bölümden sonra Azor Ahai çıkarsa şaşırmayacağım. 5. Bölüm de sızsa keşke, haftasonumuz şenlense.

[quote=“xxsalcaxx, post:674, topic:9044”]

[quote=“Gılgamış, post:673, topic:9044”]

[/quote]Sen bizim yorumlarımıza bundan size ne dersen biz de sana bizim yorumlarımızdan sana ne deriz. Çok saçma bir tavır takındığın. Tez anti tez şeklinde gitmek istiyorsan tezini ya da anti tezini yazabilirsin ama size ne diyerek insanların ifade özgürlüğüne ve kişiliğine müdahale edemezsin.

[/quote]Kişiliğine ve görüşüne müdahale etmiyorum ki.Genel olarak bu konuşmanın saçma olduğunu söylüyorum ama 2 kelime edince saldırı oluyorsa o senin bileceğin iş.

@Nedlord sen yazınca dikkatimi çekti ve ufakta olsa haklılık payın var. Ama jaime ve nd birbirine benzemeyecek kadar uç noktalar. Ama dediğin gibi ufak benzerlikleri var . Tabii jaime’nin nd’e dönüşeceğini sanmıyorum

Jaime tanrıdır, buna karşı çıkabilecek bir argüman bulamayacağınız için öyle de kalacaktır.

7x4’de savaş başlamadan önce bile insanların iyiliğini düşünen Jaime onlara eziyet edilmesine karşı çıkan Jaime bu yaptığının sonucunda ordusunun pusuya düşmesine sebep olmuştur malesef askerleri dövse kingslandinge yetişecekler ve şehir açlıktan kurtulacaktı ama askerler işkenceye maruz kalacaktı. O hem şehri hem askerleri eziyetten kurtarmak istedi ve bedelini ordusunun büyük kısmını ve şehrin kışlık erzağını kaybederek ödedi.

Sonra ne yaptı dersiniz son çare olarak kendi ölümünü göze alarak savaşı bitirebilecek tek hamleyi yaptı. Atını Dany’ye sürdü kimileri Tyrion gibi düşünerek buna aptallık diyebilir kimileri de ilerde savaşlarda ölecek bütün canları kurtarmak için yapılmış kahramanlık diyebilir. Ben ikincisini diyorum.

Aerys delirmişti ve şehri yok edecekti onu öldürdü. Danearys delirdi ve bir orduyu yaktı. Erzaklarını yaktığı şehri açlığa ve ölüme terketti. Daha 2 bölüm önce küllerin kraliçesi olmayacağım diyordu ama o kül olmasını istemediği şehrin tüm umutlarını küle çevirdi. Jaime de bunun sona ermesini istedi sadece yapması gereken Dany’yi öldürmekti ama başaramadı.

Karasu nehrinden Boğulmuş Tanrı olarak tuz ve dumanın içinde yeniden doğacak ve bundan sonra tüm insanların kurtuluşu için savaşacak.

Jaime çok rahat bir şekilde 7x04’te orduyu bırakıp Kral Toprakları’na kaçabilirdi ama o yine de bunu istemedi. Savaş sırasında ölümüne sebep olabileceğini bile bile ejderhaya karşı koştu. Keşke başarılı olsaydı da Denerys ve Drgon ölselerdi. Jaime cidden bu serinin en esaslı karakterlerinden biridir

Jaime 7x4 itibariyle serinin en safo karakteri olmuştur. Mızrakla ejderhanın önüne koşuyor, neymiş Daenerys’i öldürecekmiş HAHAHAHAHA LOL KERE LOL. Masum bir çocuğu camdan aşağı itmeye benzemez bu işler. Muhafızlığını yaptığı kralı sırtından kılıçlamaya da benzemez. Kız kardeş becermeye hiç benzemez. Haberi alır almaz Kuzey’de halay grubu kurduk. Halay başının biri Son Ocak’ta diğeri ise Vadi’de. Öyle uzun bir halay yani. Nys bu yorumdan sonra ağlayacak tüm gözü yaşlı Lanny tayfasının peçete masrafını ben karşılıyorum. Acınız acımızdır :::::::smiley:

[quote=“catto, post:679, topic:9044”]
Jaime tanrıdır, buna karşı çıkabilecek bir argüman bulamayacağınız için öyle de kalacaktır.

7x4’de savaş başlamadan önce bile insanların iyiliğini düşünen Jaime onlara eziyet edilmesine karşı çıkan Jaime bu yaptığının sonucunda ordusunun pusuya düşmesine sebep olmuştur malesef askerleri dövse kingslandinge yetişecekler ve şehir açlıktan kurtulacaktı ama askerler işkenceye maruz kalacaktı. O hem şehri hem askerleri eziyetten kurtarmak istedi ve bedelini ordusunun büyük kısmını ve şehrin kışlık erzağını kaybederek ödedi.

Sonra ne yaptı dersiniz son çare olarak kendi ölümünü göze alarak savaşı bitirebilecek tek hamleyi yaptı. Atını Dany’ye sürdü kimileri Tyrion gibi düşünerek buna aptallık diyebilir kimileri de ilerde savaşlarda ölecek bütün canları kurtarmak için yapılmış kahramanlık diyebilir. Ben ikincisini diyorum.

Aerys delirmişti ve şehri yok edecekti onu öldürdü. Danearys delirdi ve bir orduyu yaktı. Erzaklarını yaktığı şehri açlığa ve ölüme terketti. Daha 2 bölüm önce küllerin kraliçesi olmayacağım diyordu ama o kül olmasını istemediği şehrin tüm umutlarını küle çevirdi. Jaime de bunun sona ermesini istedi sadece yapması gereken Dany’yi öldürmekti ama başaramadı.

Karasu nehrinden Boğulmuş Tanrı olarak tuz ve dumanın içinde yeniden doğacak ve bundan sonra tüm insanların kurtuluşu için savaşacak.
[/quote]Tanrı olacak kısmı hariç dediklerinin hepsine katılıyorum fakat bence Jaime’yi Bronn kurtaracak. Lannisterlar’a iktidar savaşının dışında bir rol yükleneceğini sanmıyorum (akgezenlerle savaş gibi).

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi