Jaime bu serinin en baba karakteridir

7-sezon

[quote=“Nymeria-Frv, post:682, topic:9044”]

Tanrı olacak kısmı su anlamda 1000 lerce yıl sonra insanlar onu tanrılaştıracak.

Akgezenlerle savaşa katılmayacak olan lannister Cersei. Hatta Jaime bu yüzden Cersei’ye atarlanıp kuzeye gidecektir. Jaime en doğru neyi bulursa onu yapar kuzeye gidecegine eminim hatta Nehir Topraklarını kuzeye giderken gerçek sahibine de bırakabilir.

Dört evladını da koruyamamış bir babaya bu serinin en baba karakteridir diyorsanız yürüyünüz işinize gidiniz.

olsa olsa bu serinin en dandik babası olur Jaime.

Bunca yıla rağmen hala, Jaime’nin kaç çocuğu olduğunu öğrenemeyecek kadar seriye ve de bu karaktere uzak olanlar tarafından “dandik” olmakla itham edilen en BABA karakter. Westeros t…nı yesin senin Jaime.

[quote=“Delucia, post:684, topic:9044”]
Dört evladını da koruyamamış bir babaya bu serinin en baba karakteridir diyorsanız yürüyünüz işinize gidiniz.

olsa olsa bu serinin en dandik babası olur Jaime.

[/quote]4 derken?

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahah inceyi şimdi anladım meğer sağ elini kastediyormuş :stuck_out_tongue:

Söyleyin bana dostlarım sürekli onurundan şerefinden bahsettiğimiz Ned Stark kardeşliğin yeminli bir üyesi olsa kendi babası ve abisi canlı yakılmasını izlemeyi mi tercih ederdi yoksa kılıcı krala saplamayı mı?

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Takıldığınız şeye sadece gülüyorum üç olsa ne olur dört olsa ne olur bir olsa ne olur sahip çıkamadı işte kendi çocuğunun cenazesi önünde neler yaptı bu mu baba karakter. Siz sevenler de körü körüne seviyorsunuz neymiş dördüne değil üçüne sahip çıkamamış komik gerçekten komik.

Kılıcı krala saplamayı tercih ederdi tabiki benim eleştirdiğim o değil ki eleştirdiğim şey serinin en baba karakteri olması. En baba karakterini bırak baba karakter bile değil bu adam.

[quote=“Delucia, post:689, topic:9044”]
Takıldığınız şeye sadece gülüyorum üç olsa ne olur dört olsa ne olur bir olsa ne olur sahip çıkamadı işte kendi çocuğunun cenazesi önünde neler yaptı bu mu baba karakter. Siz sevenler de körü körüne seviyorsunuz neymiş dördüne değil üçüne sahip çıkamamış komik gerçekten komik.

Kılıcı krala saplamayı tercih ederdi tabiki benim eleştirdiğim o değil ki eleştirdiğim şey serinin en baba karakteri olması. En baba karakterini bırak baba karakter bile değil bu adam.
[/quote]Joffrey öldüğünde Jaime Kralın Şehri’ne dönmeye çalışıyordu kitapta. Orada yokken çocuğunu nasıl koruyabilirdi? Tommen ve Mrycella’nın ölümünün kitapta da dizideki gibi olacağını farz edersek onların ölümünde Jaime’nin zaten yapabileceği bir şey yoktu. Kızını alıp getirmek ve koruyabilmek için Dorn’a gitti ve haksız bir intikam davası yüzünden gözlerinin önünde zehirlendi kız. Ne yapabilirdi, nasıl kurtarabilirdi? Joffrey’inin cenazesinin önünde yapılan hadiseye gelince o sahnenin iki tarafın da isteğiyle olmuş olması gerekiyodu şu anki adıyla “rape scene” değil.
Karakteri sevmezsiniz anlarım da sevilmeme sebebi çocuklarını koruyamadı olmamalı. Bakıldığında hikayenin gidişatı için o çocukların ölmesi gerekiyodu ve öldüler. Kim çocuğu ölsün ister ve onları korumak için hiçbir şey yapmaz?

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ya bayılıyorum sizi şu her şeyi kendi düşünce yapınıza uydurmanıza. Adamın üç çocuğu öldü. hı zitin bişiy yipimizdi irdi diğildi ye bağlamışsınız. Ensest ilişkisini gördü diye bir çocuğu aşağı itti sakat bıraktı bu adam ya . Ben Jaime düşmanı falan değil hatta sevdiğim yönleri de var eleştirdiğim yönleri de ben seride hiç bir karaktere en baba karakter demem böyle bir sıralama yaparsam da Jaime son sıralarda olur. Baba olamayan bir adama en baba karakter demenize şaşırdım yoksa ironik bir durum diye bu örneği verdim sadece yoksa tamamiyle çocukları öldü diye. Umarım şimdi daha iyi anlatabilmişimdir.

Fotoğrafında Ned Stark olan @delucia Jaime çocuklarını koruyamadı diyorsun ya Ned çok mu iyi iş çıkardı? Kızlarını ne kadar kötülük varsa korumaya çalıştı sonucunda Sansa hayatı cidden öyle bir yer sandı.

Jaime nasıl korusun çocuklarını? Babalık mı yapabildi ki? Babalık yapsaydı da Robert kafasını uçursaydı çok mantıklı cidden. Sanki Joffrey ölürken bir tekme de o vurmuş gibi konuşuyorsun.

Kral katili zaten bir kral daha öldürürdü. Ayrıca ben yazımda Ned Stark en baba karakterdir diye bir şey söylemedim saldırmak için saldırıyosun bak yukarıda da yazmışım benim için seride en baba karakter diye bir karakter yok.

[quote=“Delucia, post:693, topic:9044”]
Kral katili zaten bir kral daha öldürürdü. Ayrıca ben yazımda Ned Stark en baba karakterdir diye bir şey söylemedim saldırmak için saldırıyosun bak yukarıda da yazmışım benim için seride en baba karakter diye bir karakter yok.
[/quote]Hangi kralı öldürdü acaba? 1. Aerys 2.???

Edit: yanlış okumusum bir sn. Abi bütün diyarın isyan ettiği yenilmiş bir kralı öldürmekle Robert’ı öldürmek bir mi saçmalamayın.

II. Aerys’e yemin etmişti bir de yeminine bile güvenilmez bu adamın :smiley: Cercei’yi de öldürür yakında Kraliçe katili de olur. Cercei’yi daha çok seviyorum en azından kadının iyi olma çabası yok neyse o Jaime bir öyle bir böyle.

[quote=“Delucia, post:695, topic:9044”]
II. Aerys’e yemin etmişti bir de yeminine bile güvenilmez bu adamın :smiley: Cercei’yi de öldürür yakında Kraliçe katili de olur. Cercei’yi daha çok seviyorum en azından kadının iyi olma çabası yok neyse o Jaime bir öyle bir böyle.
[/quote]Yaklaşık bir 30 sayfa falan geriye gidersen bütün şövalyelerin yemin bozan olduğunu Viki kaynaklı açıkladığımı görürsün. Orada Arthur’dan girip Barristan’dan çıkmıştım sabah sabah aynı yorumu bir daha yazamıyıcam. Jaime’nin de iyi olma çabası yok???

Okudum zaten daha önce okumuştum vikide de yazmana gerek yok. bu haklı olduğunu göstermez hiç birinin sadık olmaya korumaya yemin ettiği kişiye ihanet etti. Jaime’nin mi iyi olma çabası yok ? Daha bir bölüm önce Olenna Tyrell’i öldürürken bile iyilik meleği kesildi başımıza. Jaime ezik zaten iyi de olamaz Euron neler dedi adama yazık.

Arianne bazı dediklerimi seni kızdırmak için diyorum ama bak bana de ki Jaime seride çok gelişim gösterdi şunları şunları yaptı tamam kabul ama en baba karakteri değil kesinlikle. Başlarda yediği önünde yemediği arkasında kibirli bir çok hata yapan ama daha sonra bazı davranışlarıyla telafi eden bir karakter bu kadar ilerisi yok yani.

[quote=“Delucia, post:697, topic:9044”]
Okudum zaten daha önce okumuştum vikide de yazmana gerek yok. bu haklı olduğunu göstermez hiç birinin sadık olmaya korumaya yemin ettiği kişiye ihanet etti. Jaime’nin mi iyi olma çabası yok ? Daha bir bölüm önce Olenna Tyrell’i öldürürken bile iyilik meleği kesildi başımıza. Jaime ezik zaten iyi de olamaz Euron neler dedi adama yazık.

Arianne bazı dediklerimi seni kızdırmak için diyorum ama bak bana de ki Jaime seride çok gelişim gösterdi şunları şunları yaptı tamam kabul ama en baba karakteri değil kesinlikle. Başlarda yediği önünde yemediği arkasında kibirli bir çok hata yapan ama daha sonra bazı davranışlarıyla telafi eden bir karakter bu kadar ilerisi yok yani.
[/quote]Uğraşma dostum forumdaki tüm Jaime taraftarları Jaimenin yaptıklarını kendi dünya görüşlerine göre meşrulaştırıyorlar. Senin dünya görüşünle veya Jaime ile ilgili bir durum değil. Karşındaki insanların dünyaya bakış açılarıyla ilgili bir durum.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[quote=“Delucia, post:697, topic:9044”]

[/quote]Benim bu konudaki mesajlarımı oku bakalım hiç en “baba” karakter demiş miyim? Ben hep gri bir karakter bu yüzden seviyorum dedim ve ağır yargılandığı şeylerde de onu savunmaya çalışıyorum. “baba” tanımı neye göre baba? En has karakter diye açılmalıydı başlık adı ama artık açılmış yapabileceğim bir şey yok.

“Hiç birinin sadık olmaya korumaya yemin ettiği kişiye ihanet etti” ne? Cümleyi anlasam cevap vericem ama anlamıyorum şu an. Neyse Arthur Dayne de şövalye olurken kendini koruyamayacak durumda olanları koruyacağına yemin etti. Peki Brandon ve Rickard Stark ölürken kendilerini koruyabilecek durumdalar mıydı? Gerold Hightower şövalye olurken kadınları koruyacağına ve kral muhafızı olurken kraliçeyi koruyacağına yemin etti. Peki Aerys Rhaella’ya işkenceyle birlikte tecavüz ederken Gerold ne yaptı?

Jaime aman baya iyi desinler gibi bir amaç gütseydi Ned o taht odasına girdiği zaman şehri havaya uçurma planınından bahsederdi. Böyle bir amacı olmadığındandır ki bunu kimseye söylemedi. Herkesin ona bakıp ne kadar onursuz biri olduğunu söylemesine izin verdi.

Profil resminden malum haneyi sevdiğin belli.Malum haneyi sevmen Jaime’nin mükemmeliyetini görmeni engelliyor.Kabul edin ya da etmeyin,Jaime Lannister GOT evreninde ki en mükemmel , en muhteşem , en BABA adamdır.Saygılar …

Mükemmel argüman hocam bayıldım.

Yaptıklarıyla hem bir kahraman hem bir katildir.Açıkça serideki en gri karakterdir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi