Jaime bu serinin en baba karakteridir

7-sezon

Selamlar herkese, ilk postumu en favori karakterim Jaime için atmak istedim. Ensest, çocuk katili, kral katili, onursuz adam (mı?)

19 yaşında kral muhafızı olmuş yedi krallıktaki en iyi 3 şovalyeden biri. Jon Snow onu ilk gördüğünde ‘’"what a king should look like’’ diyerek aslında bir kralın nasıl olması gerektiğini ve onu Jaime’de gördüğünü söylüyor. Bran ise onu görünce ‘’"more like the knights in the stories’’ diyerek gerçekten de efsane bir şovalye olduğunu söylüyor.

Deli kral, kraliçe Rhaella’ya tecavüz ettiğinde sesini çıkaran tek adam tıpkı Brandon ve Rickard Stark’ın idamlarına karşı geldiği gibi. Yine Deli kral şehri yakmasını ve Tywin’in kellesini getirmesini isteyene kadar deli krala yalvarıyor elinden geldiğince sabrediyor. Ama sonunda yapması gerekeni yapıyor ve kralın şehrindeki 500 bin insanın hayatını kurtarıyor. Yeminini bozarak insanların hayatını kurtarıyor, bu kadar hayat kurtarıp bu kadar kötü ilan edilmek gerçekten büyük zalimlik.

Ned Stark ile düello yaparken askerin Ned Stark’ın bacağına mızrağını saplaması ve Jaime’nin şaşkınlık içinde askere bakıp daha sonra askere attığı yumruğu hatırlarsınız. Dizinin en onurlu en baba karakteri denilen Ned Stark’ın Arthur Dayne ile olan düellosunun nasıl bir yalan ve onursuzluklarla dolu olduğunu ve bu yalanı çocuklarına senelerce anlattığını da unutmamak gerek. Ned Stark’ın kardeşi ve babasının deli kral tarafından canlı canlı yakıldığına şahit olan Jaime, bu olayı Ned’e anlatırken, ‘‘Deli krala kılıcımı sapladığımda, o zaman attığı kahkahalar geldi kulağıma, ve bu bana adaleti hissettirdi’’ diyor. Peki Ned Stark ne diyor ‘‘geceleri kendini böyle mi avutuyorsun, adaletin kulu olarak?’’ Yahu adam senin babanla kardeşinin katilini öldürüyor, öldürürken adamın attığı kahkahalar aklına geliyor artık nasıl bir iz bıraktıysa adamda, adaleti hissettim diyor ama sen kompleksli bir kuzeyli olduğun için anlayamıyorsun sayın Ned Stark. Ned’in adaletin kulu musun cevabından sonra Jaime’nin şoke olmuş bakışlarını arada hatırlarım. Sırtı yerine karnına saplasaydım kılıcı, daha mı onurlu olurdum senin için cevabı da Ned Stark’a bir ömür yeter.

Brienne ile yakalandıktan sonra tam Brienne’e tecavüz edecekleri zamanda Brienne’in babasının ne kadar zengin olduğunu söyleyip tecavüz edilmekten kurtarması. ‘‘Sadece sevişirken ve savaşırken yaşadığımı hissediyorum’’ diyen bir adamın elini kaybetmesi. At sidiği içirip, at pisliğinde işkence edilmesi. Brienne’in de olduğu banyo sahnesinde deli kral ile ilgili hikayesini ilk defa birisine anlatması ve ‘‘my name is Jaime’’ diyerek resmen parçalanması. Kingslandinge dönerken yarı yolda durup Brienne kurtarması, tek elle koca ayının önüne atlayıp Brienne’e sen arkama geç demesi. Ned Stark’ın kılıcından yapılan kılıcı Brienne’e verip git Stark kızlarını kurtar demesi. Brienne’nin kılıcına Outhkeeper (yeminkar, sözünü tutan) adını koyduğunu söylediği sahnede Brienne’e minnet ve sevgi dolu bakışı.

Babası git Castle Rock’a geç, bırak bu muhafızlığını dediği zaman babasına dönüp eş, aile, çocuk istemiyorum demesi. Tyrion’ın hayatta kalması için duruşma arasında babasına gidip tamam gideceğim ama Tyrion’ı öldürme demesi. Cersei’den ayrılmamak için asla Castle Rock’a gitmedi, evlenmedi, çocuk yapmadı ama konu kardeşi olunca bir saniye düşünmeden kabul etti. Yetmedi gitti Tyrion’ı Varys’in yardımıyla kaçırdı, ‘farewell little brother’ deyip Tyrion’ın saçlarını okşadığı sahne akıllarınızdadır.

Kızını kurtarmak için Dorne’a gitmesi, ve kızının kollarında can vermesi. Önce ilk çocuğu ardından ikinci çocuğunu da kollarında kaybetti. Myrcella’ya Cersei ile arasındaki ilişkiyi anlatmak istemesi ama anlatamaması. ‘‘Kimi seveceğimizi seçemiyoruz’’ gibi muhteşem bir cümle kurması. Joffrey’nin cenazesinde de Cersei’ye dönüp ‘‘Nefret dolu bir kadınsın, neden tanrılar senin gibi nefret dolu bir kadını sevmeme izin verdi?’’ diyerek isyan etmesi. Myrcella’nın biliyorum babamsın, babam olduğun için çok mutluyum dediği an Jaime’nin yüzünde oluşan şaşkınlık, mutluluk, sevinç. Çünkü çocukları ona asla baba diyemeyecekti ama dedi ve saniyeler içinde de kollarında öldü.
Son bölümde yine gösterdi ki net olarak dizideki en cesur karakter. Eline mızrağı alıp beyaz atıyla ejdarhanın yanındaki annelerini öldürmeye gidecek tek bir adam daha yok o evrende.

Evet bran’i attı ordan ve attığından beri bedelini fazlasıyla ödedi, tıpkı sevmemesi gereken bir kadını sevdiği gibi. Dizideki en iyi şövalye, en cesur karakter, en iyi aşık, en iyi komutan. Muhtemelen Cersei’yi de elleriyle boğacak ve queenslayer olacak. Night King’i de kendisi indirecektir muhtemelen. Böylece double kingslayer olacak. Deli kral, Cersei, Night King, yani dizide insanlığa düşman hangi kral veya kraliçe varsa hepsini öldürecek ve ışık getiren olacak.

O taht en çok sana yakışıyor, en çok senin hakkın yiğidim. Evet, Jaime bu serinin en baba karakteridir.

[quote=“Eddark, post:761, topic:9044”]

Rhaegar asla öyle bir şeye izin vermezdi ve Lyannayı kaçırdığından herkes nasıl bu kadar emin Lyannanında gönlü olmamasından filan. Rhaegarında yaptığı doğru demiyorum sonuçta isyanın başlamasına sebeb oldu ama Lyannayı kaçırdığına innamıyorum. Ekstra olarak Rhaegar sevdiği için savaştı ve öldü hemde Robert’e karşı Jamie sevdiği için babasına karşı savaşamaz diyorsunuz bunu anlamıyorum. İstese her türlü tutardı Jaime gibi birisi ama yapmadı korktu babasından o da ayrı bir konu. Ned ve robb’un ölümleri dediğin gibi kendi hatalarındandı ikiside babalarını örnek alamadı tabi bu konuda Lannisterların şeref yoksunu savaş stratejileri ve Starkalrın herkesi kendileri gibi onurlu savaşacak zannetmesinden kaynaklı. Herşeyi geçtim Tywine karşı çıkamadı tamam Küçük bir çoçugun gözünü korkutamaz mıydı konuşarak ama o aşağı itmeyi seçti sonucuda kendi evlatlarının hazin sonuyla bitti her biri ölürken gayet zevkle izledim. Adalet deniliyor olsa gerek buna. Robert ahmakça davranmış olabilir ama sizin açınızdan bakalım dur bi dakika o da aşk için ahmakça davrandı. Jamie gerçekten halkı için sevdiği insandan vazgeçmediği sürece benim gözümde bir adım ileriye gidemez. Çılgın ateş kullanacak diye Mad Kingi öldüren Jamie Çılgın ateş ile Septi havaya uçuran Cercei ye bir çift laf bile etmiyor tamam inanç grubu çok kötü bir grubtu ama sonuçta orda sadece inanç grubu yoktu halkta vardı ve en azından Sept bu halkın inanç yeri Sırf El Kaide var diye biz Camilere saldırıyor muyuz hayır

Ek olarak
Arthur Dayne ve Rhaella ile olan olayı kitapta yada dizide gördüğümü hatırlamıyorum eger kitabın ismi ve sayfasını söylersen inceliyeceğim ikinci olarak Brandon Stark Ve babası Hoster Tullyinde dediği gibi aptal yiğitlerdir. Onurlu bir şekilde gitmiş ve ölmüşlerdir Arthur Dayne bunun üstüne daha ne desin ek olarak jaime onlar öldüğünde gidip Mad Kinge atar yapmıştır fakat Gerold Hightower iki laf söyleyince susmuştur. Bu söyleyeceğim sana değil Prens Aemon Daemon Blackfrye ryam redwyne Barristan Selmy Arthur Dayne gibi karakterler varken bu seride Ned bile kendine zor yer bulur degil ki jamie bulsun. Şimdi Starkları savunuyorsun diyenler olacaktır tabi savunacak olsam Golden Company’yi savunurum onlar favorimdir hem zaten starklar yaptıkları ile kendilerini savunuyorlar Mimar Brandon zamanında onca şey yapmış daha ben ne diyim
[/quote]Rhaegar Lyanna’yı kaçırmamış olabilir tamam da Lyanna’yı beraber kaçmanın yaratacağı sonuçları anlamamak için salak falan olması gerekiyordu. Sonuçta Rhaegar diyarın iyiliğini düşünen bir insan olsaydı Lyanna’yla kaçmazdı da.

Rhaegar Lyanna için değil hanedanı için savaştı. Bunu bir düzeltelim. Rhaegar Lyanna’ya ben aşığım gel Robert düello yapalım demedi ki. Gitti kızı kaçırdı bunun sonucunda hanedanına karşı isyan çıktı. Lyanna’yı savunmadı o savaşta kendi hanedanını savundu. Jaime babasıyla savaşmaya kalksa neler olurdu bunu düşünebiliyor musun acaba? Hem Cersei hem de Jaime’nin hayatları kararırdı bir de Lannister hanesi kötü bir duruma düşerdi. Rhaegar uçkur düşkünlüğünden bütün diyarı kana boğacak kadar beyinsizdi kusura bakma ama bunu övülecek bir özellik olarak göremem. Jaime’nin hiçbir şey söylememesi yaptığı en iyi şeylerden biridir.

Lannisterların çok onurlu savaştığını söylemiyorum zaten ben Lannister fanından çok Martell fanıyım eğer ismimin yanına bakarsan Lannister sarısı değil Martell turuncusu görürsün neyse yani bu konuda haklısın. Starklar ama herkesi kendileri gibi sanacak kadar salaklardı. Hepsi Kral Toprakları yağmasını biliyordu buna rağmen böyle iş yapmaları salak olduklarını gösterir. Robb’un Freylere ihanet etmesi ise ayrı bir salaklıktır. Robb için uçkur düşkünü demek en doğru tanımlardan biri olur galiba.

Ben Bran’ı itmesi doğru bir davranıştı demedim. Cersei bile bu hareketini yanlış buluyor. Çocuğu korkutabilirdi. Ama Jaime o sırada fevri bir karar verdi. Ben sadece bu fevri kararı anlamaya çalışmanızı sağlamaya çalışıyorum.

Robert aşk için ahmakça davrandı? Bu cümleden sonra güldüm Allah affetsin. Robert aşk için mi Cersei’yi gördüğü her kadınla aldattı? Bu nasıl bir aşk açıklar mısın acaba? Hadi ilk gece Cersei’ye Lyanna demesi aşktı diyelim de kardeşinin evlilik yatağında başka biriyle birlikte olması kime aşkından kaynaklı? Lütfen biraz açıklayın.

Jaime henüz tepkisini vermedi ama ben yakın zamanda tepki vereceğini düşünüyorum. Ama bu konudaki argümanı da kabul edebilirim. Kitapta zaten Cersei’den soğudu. Bu argüman dizi için geçerli.

Şu an kitaplar yanımda olmadığı için tam olarak sayfa söyleyemeyeceğim ama 4. kitapta Jaime’nin deli kralı anlattığı yer olmalı. Bir oraya bakın değilse ben haftaya falan söylerim neresi olduğunu.

Hadi Brandon Stark’ın yaptığı salaklıktı ama babasını şehre çağıran kişi kraldı. Adam da gitti gayet. Ya da ne olursa olsun iki adamın işkenceyle öldürülmesine nasıl ses çıkarmaz Arthur? Nasıl daha ne desin? Brandon’ın tek suçu kız kardeşinin kaçırılmasına tepki göstermesi. Kaçırılmadı deme şimdi Brandon kaçırıldı sanıyordu. Rickard’ın tek suçu ise oğlunu kurtarmak için Kral Toprakları’na gitmesi.

@delucia altına imza attığın kısmı daha önce söylediğin mesajı alıntılar mısın? Ben görmemişim demek ki.

Bu arada bir de benim Jaime en harika karakterdir dediğim postu da alıntıla. Alzheimer başlangıcı falan var bende sanırım çünkü şu başlıktaki 110 falan oldu herhalde postumda böyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Ben hep Jaime çok gri bir karakter bu yüzden seviyorum dedim. Asla en doğru en harika karakter tarzında bir şey demedim. Zira kendisi en sevdiğim karakter değil.

Bunun dışında evet Targaryen hanesini sevmiyorum. Ama onların düşmanlarına tapmam gibi bir durum yok. Cersei nerede savundum peki Euron? Evet onları destekliyorum çünkü eğlenceli bir ittifak. Kim kimi öldürecek acaba diye beklemek çok eğlenceli. Yoksa en zeki kadın Cersei diye bir olayım yok.

Stark hanesini de pek sevmem ama Sansa benim en sevdiğim karakter ee şimdi ne yapacağız? Stark hanesinden birini seviyorum. Stark nefretim bozulmuş mudur?

Çılgın bir Martellci olsaydım Lannisterlardan iğrenirdim? Hani bu paragraf kendi içinde çelişiyor. Evet Dorne’u çok seviyorum hatta konum falan var ama orada da seviyorum çünkü işte falan demedim. O uzun paragrafı okumaya üşenmezsen oku. Dediğim her şeyi uzun uzun argümanlarla destekledim ben. Ama bu konu bunun yeri değil. Lütfen git o konuya yaz. Ama paragraflara hazır ol. Okumaya üşeneceksen baştan yazma.

Düz mantık üzerine çok fıkra anlatılmıştır. Düz mantıkla hareket ederek kötü bir olguyu kötü şekilde tanımlamamak lazım

Ensest yapılınca çocuk deliriyor; Bu önerme kurgunun kendi mantığı ile de çelişir. Joffrey ve Tommen… İkisi de ensest çocuğu ama tam tamına zıt. Bir çok bölümde Tommen’in iyi bir kral olacağı söyleniyor. Naif duygulu ve sakin…

Ramsey; Eminim ki Roose bu çocuğu kardeşinden yapmadı ama dizideki en pür kötü kalpli ikinci karakter.

Jon: o da piç ama kurgunun en geleneksel ahlak anlayışımıza uygun karakteri.

Demem o ki; dostlar dizideki ensest kavramını bugünün ahlak normlarına göre anlamlandırırken hata yapıyoruz. Vegan bir arkadaşımın örneğini anlatmak isterim; eşcinselliği gayri ahlaki insanoğlu hiçbir koyun tavuk veya ineğin eceliyle ölmesine izin vermez. Sırf onun etini yemekten hoşlandığımız için ahırlarda özgürlükten uzak yıllarca tutsak edip sonra da öldürüyoruz o hayvanları. Kuzu ne kadar sevimli bir hayvandır değil mi? Neden çocuklara kuzularla oynamayı yasaklarlar? Onunla hemen duygusal bağ kurar, kuzunun kesilip yenmesi o çocukta travma yaratır. Bırakın çocuğu bir kuzuyla 5 dakika oynasak, akşama o kuzu soframıza getirilse yemeyi redederiz.
Şimdi kuzu yemek ahlaki mi gayri ahlaki mi?
Ensest de biraz böyle bir konu; kardeşin ile kurduğun bağ ve yetiştirilme tarzına göre targeryanlar yadırgamadan evlilik yaptılar. bambaşka bir ahlaki değerle büyüyen kuzey için bu mümkün değil.
Jaime ise bambaşka bir olay. O ensestin yasak ve uygunsuz olduğu bir ortamda kız kardeşine aşık oluyor. Buradaki sorun, aşık birine “ensestten çocuk olunca deliriyor, bunu görüp onunla yatmasaymış” demek bence çok gerçekçi değil. Topluma bakın, herkes aşık olurken salt mantıkla hareket edebiliyor mu? Jaime yanlış kadına aşık olmuştur. O olmuş da Robb yanlış kadına aşık olmamış mı? Jorah Mormont? Sam? targeryan ile stark arasındaki aşk; dizinin en kilit olayı değl mi?
Jaime zaten bu sorunlu durumu “ben sadece bir kadın sevdim” diyerek açıklıyor, o da yanlış kadın.
jaimeyi suçlayabileceğim tek bir konu yok. Hepsi kendi içinde tutarlı hatalar. Ahlak anlayışıma aykırı şeyler yaşamış ama bunu da anlıyorum, hata yapmış veya hataya düşmüş. Bu anlamda Robb 'un düştüğü hatadan daha zararsız. Robb yanlış kadını sevdi, davasını ve kellesini kaybetti. annesi karısı ve çocuğu ile birlikte.
jaime ve Tyrion dizinin okunması ve izlenmesi en keyifli karakterleri benim için

Togay dediklerinin bir kısmına katılıyorum ben Jamie hatalar yaptı ama bunlardan hiç bir zaman haz duymadı ki belki burada ki yorumlarımda Jamie düşmanıymış gini de görünebilirim aslında öyle değilim sadece yaptığı hatalarıda görüp kabul edebiliyorum zaten her hata yapandan nefret etseydik biz insan olarak sevdiğimiz kimse kalmazdı en sevdiğimiz insanların bile çok büyük hatalar yaptığını görüyoruz bazen ama sevmekten vazgeçmiyoruz. Benim jamie hakkında demek istediğim evet hatalar yaptı ve bunlardan derste çıkardı bir kısmından kurtuldu bir kısmından kurtulmadı ama ondan da kurtulacağını düşünüyorum. Yoksa jamie’nin sevdiğim çok yönü vardır. Ben ahlaki açıdan bazı yönlerini sevmiyorum bir başkası sevebilir. Sadece körü körüne sevilmesine karşıyım seviyorsanız hatalarını bilerek sevin.
Arianne senin martell fanı olduğunu biliyorum hatta sansa’yı sevdiğini tahmin etmiştim o yüzden starklardan sevdiğin karakter vardır dedim. Bende sansa’yı seviyorum gösterdiği gelişimde çok iyi ama yaptığı hiç bir şeyide unutmadım bunları görerek seviyorum. Jamie’den daha gridir benim için sansa hala neler yapıcağını kestiremiyoruz jamie yine kestirebilir ama sansa konusunda aynı şeyi söyleyemem. Kötü karakterlerde sevilebilir bana göre ne jamie ne jon ne dany şuan dizinin izlenebilir olmasını sağlayan ve en zevk aldığım karakter cercei benim için kötü mü kötü hırslı mı hırslı ahlaki açıdan bir çok hata yaptı mı yaptı oda ensest mi ensest. Umarım kendimi anlatabilmişimdir.
Son bir şey daha ekleyeyim targeryanlarda ki ensest olayına değinmiş bazı arkadaşlar. Aslında bu targeryanların ya da diğer ejder lordlarının ensest olduğu bilinmiyor valyria da normal evlilikler yapıyor olabilirler bütün ejder lordları kıyamette ölünce soy bozulmasın diye kendi aralarında evlilikler yapmaya başladıkları düşünülüyor. Farklı durumlar söz konusu yani.

Martell hanesi yazıyor ama emin olamıyorum sonuçta Targaryenlere düşman olabilirsin ama asıl düşman olman gereken Lannister hanesidir ama Ned starka aptal demeni anlamıyorum İsyan sonrası Elia Martell’in ölümüne en çok o karşı çıktı. Tabi Elia Martellin ve çoçuklarının ölüm emrini veren Tywin olduğunu düşünürsek herneyse sen bilirsin Martell’im diyorsan öylesindir ne diyebilirim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ulan kimsede demiyor ki Deli kral,Tywin ve Cersei gibi manyakların arasında ömrünü geçirmiş biri bu kadar temiz kalmışsa harbi adamdır diye.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sadece o da değil Robert Joffrey gibileride var çok güldüm ama çok haklısın İntihar sebebi resmen dediğin
@ManWithoutHonor Jamie en iyi 10 şovalye arasına bile giremez. Şuan Yaşayanlar arasında evet girer ama Westeros tarihi içinde ilk 10a bile giremez neden mi. Prens Aemon,Daemon Blackfrye,Gwayne Corbray,Gerold Hightower,Arthur Dayne,Barristan Selmy,Cregan Stark,Victorian Greyjoy,Lewyn Martell, Jonothor Darry, Aegon bunların hiçbirini deviremez jamie Hatta Robert’ın gençliğindeki halinide yenemez çünkü o koca Warhammer’ı oyuncakmış gibi kullancak kadar güçlü birisiydi Robert gençliğinde.

[quote=“Eddark, post:767, topic:9044”]

Martell hanesi yazıyor ama emin olamıyorum sonuçta Targaryenlere düşman olabilirsin ama asıl düşman olman gereken Lannister hanesidir ama Ned starka aptal demeni anlamıyorum İsyan sonrası Elia Martell’in ölümüne en çok o karşı çıktı. Tabi Elia Martellin ve çoçuklarının ölüm emrini veren Tywin olduğunu düşünürsek herneyse sen bilirsin Martell’im diyorsan öylesindir ne diyebilirim.
[/quote]Ben size Martell olduğumu kanıtlamam mı lazım cidden her şey şaka gibi oldu artık. Ben bir kişinin hatası yüzünden bütün haneden nefret etmem. Sevmediğim hanelerin genel özelliklerinden nefret ederim. Niye Targaryenlardan nefret edersin de buraya paragraflar düzeyim yani. Yine de orada da bir istisna var Rhaenyra. Zaten onun da hakkını çaldıkları için sinirliyim. Neyse.

Tywin’den iğrendiğimi birçok kez söyledim galiba. Ben Lanny hanesini sevmeye başladığımda Tywin çoktan ölmüştü zaten. Kendisi tam nefretlik biri. Elia ve çocukları doğru diyorsun kan Tywin’in elinde. Ama onları Jaime öldürmedi, Cersei de. Jaime karşı çıksaydı, işte gitseydi Dağ’ı öldürseydi falan diyenler olabilir. Ben asla bu adam serinin en mükemmel adamı falan demedim sizin demişim gibi davrandığınız gibi. Bir önceki mesajımda Delucia’dan rica etmiştim bu mesajımda da senden rica edeyim bana Jaime çok iyi bir karakter dediğim mesajım bul ve alıntıla. Bir daha bu konuya gelmem. 110 mesaj oldu işte ve hiçbirinde böyle bir cümle yok. Delucia’dan da cevap gelemedi zaten.

Bu adam Dağ’ı öldürseydi daha birçok sorunla karşılaşacaktı mesela babasının gazabı. Onun dışında Elia ve çocukları için vicdan azabı çeken tek karakter. Başka kimse onları umursamazken 4. Kitapta yine sanırım vicdan azabı çekiyordu kendisi.

[quote=“wakashimazu, post:769, topic:9044”]
Ulan kimsede demiyor ki Deli kral,Tywin ve Cersei gibi manyakların arasında ömrünü geçirmiş biri bu kadar temiz kalmışsa harbi adamdır diye.

[/quote]Biz de onu diyoruz zaten. Onların arasında kalmış ve hiçbir temiz yanı yok.

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hala baba en baba karakter olduğunu iddia edenler var. Bran’i aşağıya atan bir kişinin nesi en baba yapıyor?

Başlık “jamie en baba karakterdir” , yorum “jamie temiz kalmış”

Başka diziyi mi izliyoruz, anlamıyorum.

[quote=“Thyphon_Stark, post:774, topic:9044”]

Başlık “jamie en baba karakterdir” , yorum “jamie temiz kalmış”

Başka diziyi mi izliyoruz, anlamıyorum.
[/quote]Bu seride kimse sütten çıkmış ak kaşık değil

Jaimie eli kesildikten sonraki haliyle adamdır.İlişkisi size zarar vermiyorsa uyarın geçin size ne bundan.

Stannis Baratheon varken çok iddialı bir söylem.Evet Jaime değişti, karakterinde düzelmeler oldu ama baştan beri adaleti keskin ve onurundan ödün vermeyen bir karakter olarak Stannis çok daha “baba” bir karakter.

Kendi öz kızını diri diri yakan ‘‘Baba’’…

Taht için kendi kızını yakan adam. Ne kadar “baba” bir karakter öyle… Stannis’i çok seviyordum ama Shireen’i yaktıktan sonra gözümde bitti.

6.sezonda bebeğini mancınıkla atarım diyen fena adam olmuş. Helal.

Seriyi ters izliyorsunuz bence, adam kötülük yapsa bile iyi diyorsunuz. Evet kimse sütten çıkmış ak kaşık değil fakat Jaim*'de iyi bir karakter değil.

Bu saydıkların arasında ömür geçirmiş biri var Rhaegar Targaryen kendisi Jaime’den her türlü daha adamdı.

[quote=“JonDany, post:780, topic:9044”]

6.sezonda bebeğini mancınıkla atarım diyen fena adam olmuş. Helal.

Seriyi ters izliyorsunuz bence, adam kötülük yapsa bile iyi diyorsunuz. Evet kimse sütten çıkmış ak kaşık değil fakat Jaim*'de iyi bir karakter değil.
[/quote]Kardeş kitaba göre gayet adam oldu.Cercei nin peşinden gitmiyor.Adaletli ve iyi davranmaya başladı.Kardeşi için krallığa ihanet etti bu adam daha ne yapsın.