Jaime bu serinin en baba karakteridir

7-sezon

“The things I do for love”

Jaime ’ nin el gidince değişmesi normal

Bayadır bu başlığı okuyorum da şu karmaşa için dışarıdan tarafsız bir göz olarak şunu söylemek istiyorum. Karakteri savunurken savunma biçiminiz genelde bir başka karakteri alaşağı ederek oluyor. X ne yapmış ki Y’ye kızıyorsunuz iyi bir savunma ve analiz biçimi değil ki zaten George Martin’in oluşturduğu hiçbir karakterin de buna ihtiyacı yok. Jaime kendi içinde bir dünyadır Rhaegar öyle, Illyn Payne de öyle. Eminim çoğunuzun bu seriyi sevmesinin nedeni saf iyi ve kötü karakterlerin olmaması her karakterin kendine göre hataları ve doğruları olmasıdır. Dolayısıyla sevdiğiniz karakteri sevmediğiniz karakterle boy ölçüştürerek onun rüştünü ispatlamaya çalışırsanız fena halde çuvallarsınız.

Bir de lütfen bunun en nihayetinde kurgusal karakterler olduğunu unutmayın. Kurgu için de gerçekte tanımadığınız insanları yargılamayın. Çünkü anladığım kadarıyla olay karakterden de çıkmış ama sen bunu dedin sen şunu hep diyorsun olayına dönmüş. Bu bence tartışmanın kavgaya dönüşmüş boyutu. Bu sitenin yaş ortalamasının ve kültürel birikiminin de kavgaya mahal vermeyeceğini düşünüyorum.

Dediğim gibi bu yorumu dışarıda sizi okuyan bir göz olarak ele alın, kesinlikle tek kişiye yapılmış bir yorum da değildir. Huzurlu forumlar diliyorum herkese

En baba karakter midir bilemem ama serideki en doğru karakter jaimedir. 13 yaşında yaverken meydan dövüşü şampiyonu olmuş, 15 yaşında şovalye olmuştur. Barristan Selmy, jaime nin gördüğü en iyi doğal kılıç olduğunu söylemiştir. Kral katili, onursuz bir adam gibi görünmek uğruna doğru bildiği şeyi yaparak yarım milyon insanın hayatını kurtarmış, yaptığı şey için bir şey beklememiştir. Kibirli, kendini beğenmiş biridir ama zalim, merhametsiz biri değildir. Tyrion çoğunluk tarafından aşağılanırken, jaime kardeşine sahip çıkmış, sevgi beslemiştir. En büyük belki de tek zaafı olan Cerseiden başka biriyle beraber olmamış, uğruna Branı kuleden itmiş, neyin ne olduğuNU bilmedikleri halde ilk deneyimini Cerseiyle yaşamıştır. Kılıç elini kaybettikten sonra kibrinden sıyrılmış, daha düşünceli biri olmuştur.

Jaime ne saf iyi bir karakterdir nede saf kötü bir karakterdir. Ettiği bütün yeminleri bozacak kadar onursuz, kız kardeşiyle cinsel ilişki yaşayacak kadar sapkın, küçücük bir çocuğu camdan atacak kadar günahkar, kadını için bütün dünyayı karşısına alacak kadar aşık, babasına rağmen kardeşini kurtaracak kadar merhametli, öleceğini bile bile mızrakla ejderhaya koşacak kadar cesur bir adamdır.

Yaptıklarıyla adam bildiğimiz pek çok karakterden daha iyidir.Onurunu ayaklar altına almış ve masumları kurtarmıştır.Seride pek çok günahı var ve sevabıda var.Gridir bazıları beyaz gibi davranıp kapkara işlere bulaşmamıştır.

Sanane dostum istediğim yerden yaparım yorumu sana mı sorucam

Burası dizi bölümü,kitap bölümü diye bir şey var.Ordan yap.

[quote=“ejderha, post:829, topic:9044”]
Burası dizi bölümü,kitap bölümü diye bir şey var.Ordan yap.
[/quote]Kardeş kim nereye yazacak sana mı soracak?
Sende benim konularıma yazma o zaman.boş laf yapma bölümde.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet son bölümde gördük ki Jaime gibi bir babayiğit olmadan bu savaş kazanılmaz.Jaime orada olsaydı gece kralının mızrak fırlatmasına fırsat vermeden saldırır alırdı kellesini.3 ejderhan olacağına sağlam elleri olan bir Jaime’in olsun yeter.

Hocam sen git sütünü iç yat uyu. Seviyeyi bozma burada.

engellesek bile açtığımız başlıklara yorum yapabiliyorlar. Mesala ben başlık açsam ve engellediklerim yorum yapamasa, kalan küçük kitle ile güzelce otursak tartışsak konuşsak ne güzel olur.

Engel çözüm olmuyor ki engelle engelle bitmiyorlarda

[emoji1] [emoji1] [emoji1] o kadar üstüne gitmeyin troll diye düşünüyorum.

Bu konunun altta kaldığını fark ettim bayadır girememiştim foruma biri bana Rhaegar çocuklarını kime emanet etmişti muhabbeti yapmış.

Metresini korumaya 3 tane kral muhafızı bırakan Rhaegar tek bir tane kral muhafızına karısı ve çocuklarını emanet ederse tahminen başarılı olamaz ki aslında Jaime onları korumuş da oldu. Eğer Jaime Aerys’i öldürmeseydi onlar da yanarak ölecekti.

Bu arkadaşın eline Rhaegar geçse muhtemelen diri diri yakar :smiley: Ya da ne biliyim aklında işkence ede ede öldürme planları falan vardır eminim ben :smiley: Ama haksız da değil Targaryenleri genel olarak sevsem de Rhaegar’ı da takdir etsem de yaptığı iş yüzünden bütün diyar kana bulandı. Melisandre’nin de dediği gibi kehanetler tehlikeli şeylerdir :slight_smile: Bkz: Rhaegar’ın AA kehanetine olan takıntısı.

Metres olduğunu nereden biliyorsun?Daha geçen bölümde evlilik yapıldığı muhabbetini Gily Sam’a bahsetti.Nasıl yanarak ölecek? Neşe kulesi nerde,Kral şehri nerede… O zamanlarki Jaime’nin de çok umrunda ya insanlar(gerçi gelişme gösteriyor)…Bu arada 3 tane değil 1000 muhafız olsa ne değişecek yine yenilecekler,çünkü şavaşı kaybetmişler ve ölmüşlerdi.Kısacası saygı duymakla beraber yorumun subjektif…

[quote=“FEANOR, post:837, topic:9044”]

Metres olduğunu nereden biliyorsun?Daha geçen bölümde evlilik yapıldığı muhabbetini Gily Sam’a bahsetti.Nasıl yanarak ölecek? Neşe kulesi nerde,Kral şehri nerede… O zamanlarki Jaime’nin de çok umrunda ya insanlar(gerçi gelişme gösteriyor)…Bu arada 3 tane değil 1000 muhafız olsa ne değişecek yine yenilecekler,çünkü şavaşı kaybetmişler ve ölmüşlerdi.Kısacası saygı duymakla beraber yorumun subjektif…
[/quote]Elia ve çocukları yanarak ölecekti. Rhaegar yüzünden yine. Metres değil de Elia’yı uğruna terk ettiği kadın diyeyim. Kendi çocukları yerine onu secti.[quote=“KomTheBeast, post:836, topic:9044”]

Bu arkadaşın eline Rhaegar geçse muhtemelen diri diri yakar :smiley: Ya da ne biliyim aklında işkence ede ede öldürme planları falan vardır eminim ben :smiley: Ama haksız da değil Targaryenleri genel olarak sevsem de Rhaegar’ı da takdir etsem de yaptığı iş yüzünden bütün diyar kana bulandı. Melisandre’nin de dediği gibi kehanetler tehlikeli şeylerdir :slight_smile: Bkz: Rhaegar’ın AA kehanetine olan takıntısı.
[/quote]Vallahi keşke elime geçse de onu bir terlikle evire çevire dövüp suratına tükürsem sonra başlarım işkenceye. Cidden Rhaegar seven görmek çok garibime gidiyor.

Bir şey sorabilirim? Evet sorabilirm xd

Şimdi bu jaime i**esi deli kralı neden öldürdü? Tüm şehri çılgın ateşle şey yapacak diye, doğru mu?

Peki Cersei ne yaptı?

O zaman neden cersei durdurulmadı aksine onunla tekrar yattı :Dddd

Bu kadarı bile serinin en iki yüzlü karakteri olmasına yetiyor

Yemin bozan, kral katili, kardeş sevici :DdddD:d

[quote=“İlluminati, post:839, topic:9044”]
Bir şey sorabilirim? Evet sorabilirm xd

Şimdi bu jaime i**esi deli kralı neden öldürdü? Tüm şehri çılgın ateşle şey yapacak diye, doğru mu?

Peki Cersei ne yaptı?

O zaman neden cersei durdurulmadı aksine onunla tekrar yattı :Dddd

Bu kadarı bile serinin en iki yüzlü karakteri olmasına yetiyor

Yemin bozan, kral katili, kardeş sevici :DdddD:d
[/quote]Ok

Tamam komiktin. Ama esprisi kalmadı artık. Şimdi kaç Jamier(Jaime) hayranları gelmeden.

Gidiyom zaten de komiklik olsun diye demedim gerçekten de öyle cersei bunu yaptı neden ona da tepki gösterilmedi ne oldu işteeeee iki yüzlü kararlıyım komik değil gerçek