Jaime bu serinin en baba karakteridir

7-sezon

Targlar ateşe dayanıklı ama bağışıklı değil. Daha önce senle konuşmadık mı bu konuyu? Atıyorum 10 dk. dayanıyor ama sonunda onlar da yanıyor ama tüm Targlar da değil, bazı üyeler. Buna sebebin ne olduğunu bilemiyoruz elbet, belki onların kanındaki büyü daha güçlüdür.

Dany bile o büyüden dolayı dayanmış ateşe ama Targlarda ateşe dayanıklı değil diye biliyorum bende öyle olsa Targ ölüleri yakılıyormuş yakılamazdı o bedenler

Yazar, Dany olayına bir kereliğe mahsus bir mucize dedi.

Bu başlıkta, Jaime dışındaki kişilerin adını anarken * koyacaksınız onların adı bu başlıkta yer almayı hak etmiyor. Şu şekilde J.n, D.naerys, Rh.egar, St.nnis.

@YeniAy_Ottoman @fecr çok rica edicem bu konuda aman targların büyülü özellikleri, Asiafın gizemleri, Azor Ahai kehaneti gibi sığ konuları tartışmayın. Bu başlıkta mevzu belli: Jaime ve Jamie

Seviyorsan git konuş.

ironi yapmıştım ama anlaşılmamış sanırım

Konuşuyor ama sadece Jaime Jimea Jimi James konuşuyorum. T*rg konuşulmaz bu konuda.

Yanından bile geçemez, belki en fazla ilk beşe girer.Maalesef bu konuyu her gördüğümde şöyle oluyorum:images%20(7)

Adalet adalet diye beyin yerim, ama 300 yıllık meşru hanedanı devirmek için isyan ederim. Bilin bakalım kimim?:smirk:

El Lordum, Stannis kızını yaktı bikere.
Jaime adamdır. Serinin en real ve gri karekteri Jaimedir. O kadar mükkemmel bir karekter ki GRRM bile onu yazarken çok zorlandığını itiraf etmiştir. En baba karakter Jaimedir inkar eden Vargo Hoatdır.

Stanis o konuda zaten davosa cevap vermedi jamienin dedigi gibi bir yemin ötekiyle çelişiyor

Birde bu çok karışık konu targlarda sonucta 7 krallığı işgal etmiş bir hanedan ve westerosa büyük bir kıyımda hep onlar getirdi önceden haneler kendi aralarında savaş yapıyordu ama bunlar gelince bir sorun herkesi etkiler oldu ejderhaların dansı vs hep targların hastalıklı beyinleri yüzünden olan şeyler

Vargo Hoat olmak farz oldu demek ki.

Evet ama şöyle bir durum var, bu çelişen yeminler meselesi Jamie’nin karakter dönüşümünde önemli bir yer tutuyor. Jamie bunu yaptıktan sonra asla eskisi gibi olmadı. Yok gururmuş onurmuş fazla sallamadı onursuz olduğunu düşündü ve içten içe ciddi bir vicdan azabı çekti. Bazı şeyler için savaştı ama asla savaştıklarına hainler! Pislikler! Pavalı Köpevlev!! Kafasına da girmedi. Onları da anladı

Ancak Stannis öyle mi? Alakası bile yok. Ben kral olmak istediğim değil öyle olduğum için kralım diyor. Sert bir şekilde adalet diyor. Ama kendisi de geçmişte bunu çiğnemiş bir insan. Böyle bir şeyden sonra bunun anlayışının biraz değişmesini, doğru olgusunun tıpkı Jamie gibi farklı yerlere gitmesini beklersin ama yok.

Aaa bu yazıyı yazarken aklıma Stannis ve Jon Snow fanlarını barıştıracak güzel bir şey geldi. Belki kendisi kuzeydeki savaş sırasında bu çelişkiyi ve pişmanlığını hatırlar, kaybetmeye yakın Jon’un aslında Rheagar’ın oğlu olduğunu öğrenir ve en baştan hataydı bu diyerek ona destek çıkar. Ha tabiki Jon’un saflarına katılıp savaşmasını beklemiyorum ama ölüm döşeğindeyken o gelecek olan 20k askere ve kalan adamlarına belki Rheagar’ın oğlunu destekleyin diye icazet verebilir. Aslında bu durum Stannis’in o sert adalet anlayışını çelişkiye vermeden güzelce zirveye taşır.

Kendi bedenini yiyen kulağıkesik keçi lordunu ben de severim.

O değil de keşke biri çıkıp “siz ensesti savundunuz” dese. Her mesajımı böyle bir cevap almak umuduyla yazıyorum. Nerde o eski toplumun ahlakını savunan yiğit üyelerimiz?!

Herkesin hayatı kimseyi ilgilendirmez.

Ensesti savundunuz diyince Targaryenleri örnek vereceğiniz için…
Jaime’yi FfC’dan sonra sevdim ama ondan önceki yaptıkları kötü şeyler sonraki yaptıkları iyi şeylerden daha fazla. Ensest yüzünden bu westeros karıştı. Yoksa Robert’ın oğlu olarak Joffrey tahta geçecekti.Her şey devam edicekti. Bi tek Dany ve Balon isyan çıkartacaktı.

Jaime en baba karaktermiş. Peki bundan şeyin haberi var mı, Jaime’nin?

Sonuna kadar katılıyorum. Bran Stark’ı kuleden atmasını onursuz bir hareket olarak görenler olmuş. Birde şöyle düşünün. Atmasaydı tüm hanesi yok edilebilirdi. Ailesini korumak için yaptı, Bran’in küçük sıkıcı bir çocuk olduğundan değil. Karakter gelişimine bayılıyorum. Kendisinin bölümleri bir kara mizah örneği. En son Cersei’yi salıp diplomasiye vuruyor zaten. Savaşın anlamsız olduğunu kavrayan tek karakter Jaime seride. “Peki The Winds of Winter’da ölecek mi?” sorusuna gelirsek. Brienne of Tarth ve Jaime Lannister’ın hikayesi paralel ilerliyor kitapta. Yani bunun devam edilebilmesi için Catelyn’in Brienne’e büyük bir emir vermesi lazım, hatırlarsanız yemin de Catelyn onuruna leke sürecek bir emir vermeyeceğini söylemişti, sonra Brienne Catelyn’i, yani koruyacağına yemin ettiği kişiyi öldürecek.

Brienne, Catelyn’i Jaime için olsa bile öldürmez. Jaime kralı öldürmeden önce de kötü şeyler yapıyordu (exp. Cersei ile yatmak etc.) ama Brienne hayatı boyunca onurlu biri oldu. Her neyse atmasaydı tüm hanesi yok olurdu demişsin. O da attığı çocuğun evinde evli biriyle beraber olmasaydı. Onu korkutup söyletmeyebilirlerdi veya kaçırtıp rehin alabilirlerdi. Şimdi Bran’in bacakları, Jaime’nin de eli yok. Bana sorarsanız Jaime fazla aşık biri. Aslında yaptığı her şeyi Cersei yüzünden yapıyor. Cersei’den ayrıldığından beri daha iyi gibi…