Jaime Lannister hakkında ne düşünüyorsunuz?

Forumdaki üyeler Jaime Lannister hakkında ne düşünüyor? Sizce gelecek kitaplarda Jaime’nin başına neler gelecek?

Başına taş düşmeyecek.

6 Beğeni

adam kelimesinin eş anlamlısı

1 Beğeni


Cevabım bu başlıkta zaten var. :slight_smile:

Adamdır aksini iddia edenin kalp gözü kapalıdır.

Adam kelimesinin vücut bulmuş halidir. Ona laf eden, onu sevmeyen ve ona karşı olan Freyleri destekliyordur.

Ve umarım Leydi Taşkalp Jaime’yi asar.

Olması gereken yerde olması gereken müdahaleyi yapmış bir karakter…
Kişisel olarak yaşadığı olaylar ile olgunlaşmış olayları kişişel doğrularına dönmüş karakter…
Kendince “onur” kavramına sahip olduğu şüphesiz…
Bence serinin en önemli karakterlerinden biri ki her olay döngüsünde kritik rolü var.
Lannister lar zaten döngünün ortasında…
Çoğu kişinin aksine Lannister hanedanının doğruları ile yanlışlarının diyar üzerinde Starklardan geri düşmediğini inanıyorum. Haddinden fazla kalabalıklar ve güçlüler.

Kesin bildiğimiz şeylerden biri bu, evet. :smiley: Bir diğeri de “öleceği” ama… Bunun dışında GRRM’in karmaşık kişilikte tasarladığı en iyi karakterlerin başlarında gelir kendisi.

İlk başta sevmediğim ama zaman içerisinde iç pişmanlıkları ve değişimlerini gördükçe sempatimin arttığı bir şahıstır. Oldukça gerçekçi bir karakterdir.

Yargılanma sürecinde sağ çıkacağını düşünüyorum

1 Beğeni

Şimdi fark ettimde Jaime hakkında hiçbirşey düşünmüyorum. :neutral_face::neutral_face:

Kitapları Jaime için okudum. Başka sevdiğim POV karakterleri olsa da kitabı okurken Jaime POVlarını dört gözle beklediğim doğrudur. Ondan sonra da Jon gelir.

2 Beğeni

Gerçekten sevdiğim bir karakter, karakter gelişimini çok seviyorum, onun ve Theon’ın gelişimi gözümde ayrıdır. Özellikle de bu ikisi kendisiyle yüzleşecek cesarete sahip olup bir öz eleştiri yaptığı için daha da severim. Aksini yapıp kurban rolünü oynasalardı nefret edebilirdim.

Seride pov olarak okumaktan en zevk aldığım karakter. İçindeki bastırılmış sistem karşıtı duruşu olsun, geçmişe ait pişmanlıkları ve yine olsa yine yaparım dediği bütün o iç hesaplaşmaları olsun, gerekse kız kardeşinden soğuma süreci olsun. Hepsini okumak ayrı zevkti.

Lady Stonehearth ile karşılaşmaları durumunda Jaime ne derse desin, Cat daha önce pişman olduğu bir şeyi tekrarlamayacak ve Jaime’yi asacaktır. Kendisinin kurtulmasının yolu Stonehearth ile hiç karşılaşmamaları ihtimalinden geçiyor olabilir. Tabii bu ihtimal Podrick ve yanındaki diğer elemanın ölümü anlamına gelir. Artık Brienne bu noktada bir seçim yapacak. Yolda Jaime’ye olan biteni anlatması olası.