Jaime Lannister vs Jon Snow

Kitapta Jaime ağır ezer, ama dizide Jaime biraz güçsüz gösterildi. Yine de kılıç eliyle Jaime alır. İkisi çok farklı yerdeler. Jaime Yedi Krallık’taki en iyi dövüşçülerden biri.

Kilic eli olan Jaime Jon Snow’u cok rahat alir. Karakter olarak karsilastiracak olsam Jaime’nin son bolumdeki gozumden dusen hali bile Jon Snow’un en iyi haliyle karsilastirilamayacak kadar iyidir

Jon kalbimizin kralı olsa bile jamie yener

Bir tarafta tüm diyarın yaşayan en iyi savaşçısı duruyor, bir tarafta da Sur’da hayatta eline kılıç almamışlarla dövüşen bir çocuk. Kararı siz verin. Elbette bunu Jon’u aşağılamak için yapmıyorum, ama göz var nizam var be abi.

Jaime Jon’u Tükürüyle boğar ne zorlaması Jaime Jon’un yaşındayken kral muhafızı olmuş bir insan

Jon’da Jaime’nin ikiz kardeşinin onun saçlarına sıcak elleriyle zarifçe dokunduğunu hayal ettiği yaşta Night’s Watch Lord Commander’ı olmuştu :). Hem Jaime’nin Kral Muhafızı olması çok iyi bir Swordmen olmasından değil, Tywin’e karşı bir koz olduğundan :).

Olsun yinede büyük başarılar sağladı gülen şovalyeyle kapışmak her yiğidin harcı değil

Talimli Jaimenin rahat alacağı bir karşılaşma olur, ister sağ elle, ister sol elle.

İnsanlar jonu neden bu kadar büyük görüyor anlamıyorum. Öyle iyi de dövüşmüyor anca fakir köylü çocuklarını yener. Mance Rayder jonu ezici bir şekilde mağlup etmişti

Jon ortanın üzerinde iyi bi dövüşçü ama bu onun kalede yıllarla disiplinli bir ders almasından kaynaklanıyor.
Jaime de yıllarca bunun için eğitildi ama bundan öte çok büyük bir yeteneğe sahip dövüş işinde.

Jonun abartılması diziden kaynaklanıyor. Dizi böyle istedi, mükemmel bir kahramana ihtiyaçları vardı. Piçlerin savaşından önce Ramsayin ağzından yaptılar. Guya hakkında hikayeler dolaşıyormuş gelmiş geçmiş kuzeydeki en iyi dövüşçü diye.

Jon Snow Robb Starktan çok daha iyi bir savaşçı olduğunu iddia etmişti. Jaime ile arada yaş farklı var ancak bence biraz kassa Jaime kadar olabilir.

O değilde Jon Snow’u severiz ama arkadaş öyle bir anne babadan çıkan birine göre fazla düşük değil mi ya? Yani kendisi herkesi ağlatacak kadar yakışıklı prensle Lyanna’nın oğlu ama eh işte tipi var. Çok iyi bir savaşçı olan Rheagarla 16 yaşındayken kız olmasına karşın 3 adamı deviren kızın oğlu ama eh işte bir savaşçı. Son ejderhanın oğlu ama ben bile Jon’dan daha fazla Targaryen’e benziyorum.

Tamam gene çoğu kişinin içindeki potaniseli fark ettiği bir insan ama ne bileyim böyle bir anne babadan çıkan birinin şuanda yarı tanrı olması gerekirdi.

Ben de aynı fikirdeyim. özellikle görünüşü konusunda. Bence GRRM Jonu çok daha yakışıklı daha doğrusu çok daha güzel yazması daha iyi olurdu. Targaryen güzelliğine sahip olmalıydı ve mor, bakanları hayran bırakacak gözleri olmalıydı. O zaman Jonun sırrı çok açık olurdu diye düşünmeyin aksine daha da saklı kalırdı. Annesinin Ashara Dayne olduğu söylentileri daha güçlenirdi. Mesela görenlerin hepsi annesi gibi mor gözlü ve çok güzel olduğu söylerlerdi. Hatta Barisstan Selmyle karşılaşma ayarlasaydı ve onun yaşadığı şoku anlatsaydı yazar güzel olurdu. Yani Selmy Jonu görür, Asharanı hatırlar, Jonla konuşur, onunla ilgilenir, Eddarda Asharanı elinden aldığı için kızar aynı zamanda kendisine de kızar beceriksiz olduğu için. Şöyle düşünür belki eğer daha cesur biri olsaydı Jon şimdi onun oğlu ola bilirdi…
Biraz fazla fanfiction oldu ama bence böyle olsaydı daha iyi bir kurgu olurdu.

Kit Harington’un malum sezondan sonra oynamayacağı söylentileri açığa çıkınca aslında Jon’un orijinal görüntüsünün Targaryen olduğu, ancak büyü ile değiştiği ve re-cast edilebileceği ile ilgili teoriler ortaya çıkmıştı. Kim bilir belki de büyü ile değiştirmişlerdir. Yeniden doğunca mor gözler ve gümüşi saçlarla arz-ı endam edecektir. Ama tabi zayıf bir ihtimal ben %5 falan diyorum.

Ben pek tutmadım bu teorini doğrusu. Eddardın büyüyle falan işi olmaz fikrimce. Böyle şeylere inanacak biri olsaydı ilk povda adamın kafasını uçurmaz, söylediklerini ciddiye alırdı.

Ben de öyle düşünüyorum, teori benim değil zaten. Martin onca kez esmer Ejder sürücüsü olabileceğini göstermişken bhnu yapması oyun bozanlık olur.

2 elli Jaime sahada 10 jon snow gücündedir.

Fanboyluk yapmayaydın iyiydi. Tamam Jon Snow’u seviyor olabilirsin, lakin tek elli Jaime’nin milyonlarca Jon’u birden indirebileceğini inkar edemezsin. 10 ne ulan?