Jaime Lannister

Aynen ya. Bir Cat’i oku için kararsın, bir Sansa’yı oku için kararsın. Bize azıcık eğlenceli adam lazım. :smiley:

İnsanlar Tyrion’ı daha komik bulsada ben Jaime’yi daha komik buluyorum.

müthiş anlattı bence uzatmayalım…jamie öyle böyle delikanlı adamdır :slight_smile:

“Hayatta(geçmişte) yaptıklarımız, sonsuzlukta yankılanır.” (Maximus)
Bu söz Jaime ve ona değişti diyenlere gitsin…

Yok yok değişti,şimdi hakkını yemeyelim.Cersei’ye o kadar atarlandı sonuçta,mektubunu da yaktırdı.Artık o bir melek.Geçmişte yaptıklarının ne önemi var ki?Masum bir çocuğu sakat bırakmış.Nolur yani?Bunu bü ülkede bir sürü insan yapıyor,ve afla salınıyorlar,Jaime’nin de affedilmeye hakkı var.
Allahıma dua ediyorum,inşallah dünyada da hapisteki çocuk tecavüzcüleri,katilleri falan da hapisten çıkarılmaya devam edilirler.Onların da geçmişe bir sünger çekmeye hakları var.Hepsinin değişeceğine ve topluma çok yararlı insanlar olacağına dair inancım tam benim.Amin.

"gesmisi degistiremezsin ama gelecek daha elinin icindedir."
bu soz gecmiste yapilanlarin gelecegini tikayacagini dusunenlere gitsin.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

İşte,bence herkese o hak verilmemeli.

Değişti diyip geçmişi unutanlar çoğunlukta ondan öyle yazdım, zararın neresinden dönülürse kardır elbette. 4. kitabın ‘sonunda’ tam manasıyla gerçeği gördü yani 5. kitapta yapacağı işlere bakacağız ama şuan bana göre ekside …

İnsanlar değişebilir,değişmeli de.Jaime de çok olumlu yöne doğru bir değişim geçiriyor şu anda.Umarım böyle de devam eder.
AMA bazı insanları geçmişte yaptıklarını direk unutup,gelecekte bu hareketi düzeltmelerini bekleyemeyiz.Çünkü,çok feci bir şeydir yaptıkları.
Jaime Bran’ı o kuleden ittiği anda bendeki kredisini maalesef bitirdi.Şimdi yaptklarını görünce onu anlayabilir,saygı duyabilirim AMA MAALESEF SEVEMEM.Gönlüm elvermez.
Cersei,Robert’ı öldürdüğünde bitti kredisi.
Her yaptığı hareketi savunduğum,değişeceğine inandığım Sansa da kuzenini ölüme terkederse bendeki kredisini bitirecek ve ilerde değişse dahi onu sevemeyeceğim.

[spoiler]Brienne, Leydi Taşyürek’e götürüyor Jaime’i. TUZAK
Olası senaryolar;

1. Jaime’i asmadan önce, Brienne’le beraber dövüşle yargılanacak. Brienne ölcek.
  2. Brienne olanları Taşyürek’e anlatacak, inanacak. Jaime ve Sancaksız Kardeşlik işbirliği yapıp Nehirova’yı geri alacak. Aynı zamanda burada Daven Lannister ve bir Frey’in düğünü olacak; Red Wedding v.2
    Daven, Lannister olmanın cezasını çekecek… iyi adamdı.
  3. Jaime asılacak.[/spoiler]

5.kitap

5.kitapta bahsediliyor mu brienne’le jaime’ye ne olduğundan?

1 Jaime bölümü var.

Senaryoların hepsi birbirinden güzel!!!
İNTİKAM ALMAK İSTEYEN CANİ STARK FANI:MOD ON

[spoiler]Yalnız ilk şıkla ilgili;Stoneheart’ın öyle bir dövüşle yargılama yapacağını sanmıyorum.Niye öyle bi riske girsin ki?Brienne’e bile yapmadı ona mı yapıcak?Ve yapsa bile zaten Brienne kazanacaktır Jaime değil.

İki numara çok uçuk bi teori :smiley:
Ama bi o kadar da süper :stuck_out_tongue:

Stoneheart,Jaime’yle anlaşıp Cerse’i öldürme girişiminde de bulunabilir.Catelyn ölmeden önce,baş düşmanı Cersei’ydi.Şimdi Stoneheart haline geldiğine göre ona olan nefreti de katbekat artmıştır.
Zaten Jaime’yi öldürmeyip anlaşmaya karar verirse,Nehirova’yı almak yerine Kral Toprakları’na gidip Cersei ve Tommen’i öldürmeye çalışır.Ya da Edmure’u kurtarmaya.
Hem Babası,amcası,kardeşi yokken NEHİROVA’YI ALIP DA NAPACAK?TURŞUSUNU MU KURACAK?

Of çok heycanlandım,şu kadın bi şeyler yapsın istiyorum.Düşmanlarının karşısına çıkıp ödlerini boklarına karıştırsın,sonra da onları elleriyle boğsun istiyorum!!!
Tamam,sakinim.

Uzun lafın kısası =STONEHEART KALP
Ne yaparsa yapsın,canımız ciğerimiz.Sonuna kadar arkasındayız.Sadece,aman kendine dikkat etsin.Bi daha ölmesin.Bu yürek bu acıyı ikinci kez kaldıramaz!![/spoiler]

Kim ne derse desin, Jaime Lannister serinin ilk kitaplarında bize gösterilen kral katili ya da kardeş aşığı olmanın ötesinde derinliği olan ve yapılması gerekeni yapmaktan çekinmeyen bir karakter. İlerleyen zamanlarda daha iyi anlaşılacaktır. Hayatta kalma güdüsü ve mevcut rejime olan içsel isyanıyla:) yabanıllara katılsa daha mutlu olacağını düşünüyorum. Kral Aerys’i öldürmesinin haklı gerekçelerini bile dinlemeyen snob, hiper temiz Ned Stark’ın aksine seçimini yapar ve elini kirletir. Ayrıca kendisi kingslayer olarak anılmaktan her zaman rahatsızdır bununla dalga geçse de aslında bundan utanır ama bu yapılması gerekeni değiştirmemelidir. İşte Jaime Lannister dostum, bunu bilir.

Lannister Fan Mod:on asdsadfsahjasdsaasd :smile:

einstein was here :smile:

Yakışıklı,iyi kılıç kullanan,baba,zengin daha ne olsun :slight_smile:

Kim ne derse desin, kralı sırtından bıçaklarken aklından geçenleri, niyetini hiçbir zaman bilemeyeceğiz.

İmparator’un 2-1 sona eren Galatasaray-Bologna karşılaşması sonrası İtalyan gazetecilere söylediği gibi: Resultante importante. (Önemli olan sonuçtur.)

Sonuç açısından söylemedim sonuç belli zaten de :slight_smile: Jaime’yi ben de severim fakat yukarıdaki arkadaşların bahsettiği kadar “adam gibi adam” biri değil bence (ensest vesaire saymıyorum sadece karakter olarak konuşuyorum).

Lannister hanesi savaşın neticesi belli olana kadar sessiz kaldı, isyancılara katılmadı. Ne zaman ki Robert’ın kazanacağı anlaşılmaya başlandı Lannister’lar da hemen onların safına geçtiler. Aynı durum Jaime için de geçerli.

Daha sonra bunu diyar için, adalet için yaptığını söyledi hep ama o an kılıcı saplarken aklında gerçekten ne vardı en azından ben hiçbir zaman emin olamayacağım.