Jaime Lannister

Düşünceler kimin umrunda. Önemli olan tek şey ateş ve kandır. Evet Jaime ateşi kanla söndürdü ama çok daha fazla kan dökülmesini englledi… Ne düşündüğü önemli değil.

3.ve 4. kitabın en şahane karakteridir.Serinin en delikanlı,en harbi ve en adamın dibi diyeceğimiz karakteridir Jaime.Pişmanlıkları,geçmişi,hayalleri ve verdiği kararlarıyla favori karakterimiz haline gelmiştir.5.kitapta onu okumak için sabırsızlanıyorum.

Adamın karekökü

Yazdım mı daha önce bilmiyorum ama tekrar ediyim
Son bölüm ile baya bir seveni arttı.
Kılıç elini kaybedip aciz duruma düşünce ancak birşeyleri yanlış yaptığını düşündü
Aerys’i öldürdüğünde iddia ettiği amaçla öldürmüş olsaydı
Tahtta oturup beklemezdi veya taht odasına giren batılı şövalyelere kimi kral yaparsanız yapın gibisinden birşey söylemezdi.

Sen reyize yalancımı dedin!!!11!!bir!!

Kılıçların Fırtınası Spoiler (dizinin ilerisinde) :

[spoiler]Bu arkadaşın seveni Brienne’e kendi kılıcını verdikten sonra bir hayli artacak asıl. Geçen bölümde anlattıkları da etkiliydi, karakterin iç yüzü yavaş yavaş işleniyor izleyiciye… Ama yine de:

Eğer Jaime’ye oğlu ve eli arasında bir seçim yapma şansı verilse, o hangisini seçeceğini çok iyi biliyordu.”[/spoiler]

Yok canım yalancı demedim
başka şeyler demiş olabilirim.

Hala herkes tarafından aklanmasını hazmedemiyorum ben.

Jaime Lannister’ın affedilmeyecek suçu yoktur.Deli Kralı gerektiği için öldürdü.Aşkı yüzünden kız kardeşiyle ilişkisi vardı.Sevdiği kadın ve çocuklarının katledilmemesi,sırrını korumak için çocuğu itti.
Yoksa zevk için adam öldüren,insanları entrikayla birbirine düşüren biri değildir.Birsi ile sorunu varsa çıkar karşına erkekçe dövüşür.Ailesine düşkündür.Ancak zamanla doğru yolu bulduğu da bir gerçektir.

Serinin en klas ve en delikanlı adamıdır kesinlikle.

Kibirli ve kendini beğenmiş Loras Tyrell’ı kendine benzetiyordu
Aerys’i katletmesinin tek nedeni işine gelmeyişidir.
Ensest bir ilişki için bir çocuğu öldürmek ne kadar mantıklı halbuki Cercei bile çocuğun susturulabileceğine inanıyordu.
Jamie sadece hanesine güvenene bir korkaktır.
O kadar yüzsüz bir adamdır ki oğlu öldüğünde hiçbir üzüntü duymamıştır,Cercei ile sevdiği için değil sadece cinsel yönden tatmin olmak için beraber olmuştur.

1-Sonuç ? Eğer sen veya ben o yaşlarda bu kadar başarılı bir şövalye olsaydık, eminim biz de biraz kibirli olurduk.
2-Hayır. Binlerce insanın hayatını kurtardı. İyi veya kötü. Sen olsan ne yapacaktın ? Gerçekten soruyorum. Babanın kellesini istiyor adam ve şehri hava uçuracak.
3-Cersei hiçbir şey yapamazdı. Bran saf mı ? Zaten şiirsel adalet yerini buldu, Jaime sağ elini kaybetti.
4-Herkes hanedanına güveniyor. Adam babasına güvenmeyecekte sana bana mı güvenecek ?
5-Joffrey’den söz ediyoruz. Asıl cinsel açıdan kullanan kişi Cersei. Jaime, Cersei dışında kimseyle beraber olmadı. 4.kitapta zaten sürekli altadıldığı düşencesi kendisini yiyip bitiriyor.

Kibirli evet normal olabilir ama Aerys öldürmesinin nedeni insanları kurtarmak değil ettiği yeminleri tutmaktan aciz olmasıdır
Simyacıyı öldürmesini anlarım ama Aerys şehri yakmasın diye değil anlamsız başına buyruk bir şekilde öldürdü

Ahahahh…jaime gibi bir gavatı konustugmuza inanamıyorum.
Herif ergen gibi ruhsal cokuntu içinde.biraz bealishi vaery si
ornek alsın.elini kestirirken de kendi kasındı.bak varys ın da
takımları yok.herif mala baglıyo mu?

Jaime en iyisi ölsün.Die king slayer!!!

Jamie kesinlikle çok sevdiğim bir karakter.Tek zıtlaştığımız nokta Bran’ı aşağıya itmesi."Elini kaybedip kalbini kazanan"sözüne de ayrıca katılıyorum.

Aşk mı? Şu duyguyu fazla abartmayın. Tahtalıköy’e gidince aşklarınızı değil, günahlarınızı götüreceksiniz yanınızda.

Tamamen katılıyorum.

Asoiaf evrenine muhteşem bir bakış açısı :smiley:

Jaime Lannister’ın suçlandığı tüm olaylara bir göz atalım.

0-Kral Katili olmak
Kral delirerek yapmadığı kötülük ve zalimliği bırakmadı.Üstelik babanı öldürmeni emredip tüm şehri yakmaya hazırlanıyordu.Yeminini bir kenara bırakıp vicdanına uyup mantıklı bir hamleyle kralı ve çılgınateş ustasını öldürdü.

1-Ensest.
İkiz kardeşine küçüklüğünden beri aşıktı.Targaryenler yüzyıllardır bunu yapıyorsa ikiz aslanların hiçbir günahı yoktur.Sevmek ve sevişmek ne zamandır beri ayıp ve kötü bir şey oldu?
2-Branı aşağı itmek.
Yaşamasına izin verseydi Robert sırrı öğrenip iki kardeşi ve çocukları katlederdi.Asıl Stark veledinin duvarlarda ne işi vardı?
3-Ned Stark ve adamlarına saldırı.
Adamın karısı çok sevdiğin erkek kardeşini kaçırsaydı bir köşede mi dururdunuz?Alemin en güçlü ailesinin bir bireyi olarak karşısına çıkar hesap sorar.Zayıf kanıtlar yüzünden kaçırılan kardeşinizi geri isterdiniz doğal olarak.Ned’in ağabeyi de zamanında kaçırılan Lyanna için sarayı basmamış mıydı?

Savaşta Karstark oğullarını öldürmeden hiç bahsetmeyelim.Adı üstünde savaş bu.

Sonuç olarak sayın jüri üyeleri Jaime Lannister suçsuzdur.

Mükemmel bir savunma olmuş valla :slight_smile:

@“arminius” Kral Katili olayına eyvallah. Hadi ensestliği de beni ilgilendirmez. Ama Bran’ı aşağı itmesini öyle yorumluyorsan ben bir şey demiyorum bu konuda. Starkçıyım diye değil. Bran yerine Lannister çocuğu da olsa Jaime orada suçlu. O bir çocuk. Onu sakatlığa değil ölüme itti. Bunu savunmayın ne olur.