Jaime Lannister

ama şöyle bi şey var; Jaime’nin yerinde olsam ben de aynısını yapardım… evet zalimce geliyo kulağa farkındayım ama gerçek bu… Bran değil her hangi bi çocuk olsa da fark etmez bu durum… ki Bran’i de çok severim… ama bi düşün onu yapmasan, çocuk gördüklerini anlatcak, ve sen ölüceksin… durum vahim yani… .s .s .s

ben de onu diyorum işte, kendi adına doğru olanı yaptı…

Gördüklerini anlatmadı ama herkes Jaime ve Cersei’yi biliyor. Öldü mü Jaime ölmedi. İnanmıyor bile Tywin ki inanmadığını söylese de inandığına eminim. Ayrıca kimsenin bu yüzden Jaime’yi de öldüreceği yoktu. Kim öldürecekti? Tywin mi. Tyrion’ı oğlu olarak görmüyor bile tek varisi Jaime. Öldürür müydü sence. Tabi ki de öldürmezdi. Ben Bran’ı itmesini asla ve asla desteklemem. Bak Kralı öldürme olayında ben olsam bende öldürürdüm dedim özellikle havuzda anlattıklarından sonra. Ama Bran olayında asla aynısını yapmazdım.

Robert öldürürdü… kral Robert…

evet herkes jaime - cersei olayını biliyo lakin bu olayı çoğunlukla Eddard’ın Jon Arryn’in katkısıyla Stannis’in yaymasıyla öğrendi çoğu halk… Evet Tywin bu olayı bilme olasılığı var ki bence de kesin biliyo lakin bu onun işine gelmez…

e tabiki öyle… ama Jaime’nin gözünden bakarsak yapması gerekeni yaptı dediğimiz gibi… ama her ne olursa olsun burda kurban olan Bran tabi… evet Jaime suçlu lakin kendisine göre de haklı…

Ne olursa olsun. Desteklemediğim bir konu. Jaime o konuda sonuna kadar suçludur. Ki zaten yukarıda da yazılmış çok hoşuma gitti o söz “Elini kaybetti kalbini kazandı” . O cezasını çekiyor zaten. Hiçbir suç cezasız kalmaz. O an itmesi gerektiğine inandı. Yapmak zorunda mı kaldı yoksa gerçekten itmek mi istedi tartışılır. Ama doğru bir hareket olmadığını, suç olduğunu kabul edin bence.

@“Victarion Greyjoy” Ha evet şimdi oldu, anlaşabildik. Son zamanlarda anlaşıyoruz anlaşıyoruz iyiyiz …
Victarion’ın baltasına gelelim bir günde =)

ben suç olduğunu kabul ediyorum zaten… lakin kendi adına doğru olanı yaptı… + Jaime’nin gerçekten itmek istemesi gibi bi durumunu olduğunu da sanmıyorum… Jaime bu kadar zalim bi karakter değil… zaten kendi de demişti: “aşk için şu yaptıklarıma bak…” kesinlikle yapmak zorunda olduğu için yaptı…

Kabul ediyorsan no problem. :wink: Tamam zorunluluktan olsun. Jaime’yi şuan seviyorum zaten elinin kesilmesine üzüldüm ama yine de cezasını çekmeliydi. Neyse anlaştığımıza göre Jaime konusundan ayrılıyorum :slight_smile:

Günahlarıyla sevaplarıyla Jamie, tam bir geçiş karakteri.İsyan zamanı ile şimdiki zaman arasında kalan ruh hali bizi hep alıp götürdü.Görünmeyen kimsenin anlamadığı ızdırapların adamı,bir çok şeyden pişman belki ve bir çok kişiye borçlu tabi lanisterlar borçlarını öder ama onunkiler para ile ödenecek cinsten değiller.Görünmeyen Jamie’yi bizlere gösteren Brienne Tarth da ayrı bir yerde tabi.Jamie mutlu son hakeden bir karakter bence ya da mutlu herkesten uzak sessiz bir ölüm.

Jaime gelecekte Kral muhafızları komutanlığına devam mı edecek yoksa babasının istediği gibi Casterly Kayasında Lannister hanesinin lordu olup hanesinin başına mı geçecek belli değil.

Arkadaşlar daha önce konuşuldu mu bilmiyorum ama Jaime Lannister ın AzorAhai olabileceği ile ilgili şeyler dönüyor siz ne düşünüyorsunuz

[spoiler=3.kitap ve 4. kitaptan spoiler içerir] o iddiaların temeli eli kesildikten sonraydı galiba gördüğü yanan kılıçlı rüya ve daha sonra 4. kitapta denna lannister’ın ona söylemiş olduğu sen tywin’in oğlu değilsin cümlesinden geliyor.

Jaime eğer tywin’in oğlu değilse -ki Aerys II ile Joanna Lannsiter’dan olduğuna dair ipuçları ve teoriler var- Targaryen kanı taşıyordur ve vadedilmiş prens olabailir. Nissa nissa için de çok sevdiği Cersei’yi kullanarak Azor kehanetini gerçekleştirecek kişi olabilir. Ve bu şekilde Cersei’nin kehanetindeki Valonqar da kendi tahminin aksine Jaime çıkmış olur.[/spoiler]

Bana mantıkllı geldi açıkcası. Tam Martin e göre olur :smiley:

Kral olacak adam.

Belli, muhafızlık yeminini bozamaz kaldı ki ne Tommen ne de onun yerine Demir Taht’a artık kim geçecekse kesinlikle Jaime’yi pelerininden azat etmez.

Hanenin başına serinin sonunda Tyrion geçmiş olur diye düşünüyorum Martin’den Tywin’e selam olur bu da.

Başından beri Casterly Rock’de Jaime’i görmek istemişimdir, soylu güzel biriyle evlenmesiyle… Bakmayın Jaime de bozulmuşluklardan bıkmış usanmış. Robert ilk anda tahta oturduğu vakit, Tywin oğlunu Kralmuhafızlarından çekebilir miydi?. Bu an sanki iyi bir fırsattı Tywin için. Şimdi çok zora girdi ve yasalar Tyrion diyor.

casterly konusunda ben tyrion u tercih ederim jaime yönetmekten tyrion kadar iyi anlamaz ama ne yazık ki tyrion’un cüce doğması adamın maça yenik başlamasına neden olur.

Kendisinden büyük şeyler beklediğim serinin en muhteşem karakteri.3.ve 4.kitapta bölümleri en çok zevk veren harbi delikanlı.Çelişkileri,hayal kırıklıkları,aşkı,görev ve aile menfaatleri arasında kalan Jaime sağduyusu,zekası ve cesareti ile hep doğruyu bulmuştur.Eğer Martin bunu harcarsa seriyi bırakıp bütün kitapları çöpe atarım.

Jaime’i sevmeye başlıyorum. Kitaplarda “kahraman” diyebileyeceğimiz nadir kişilerden. Başka kim binlerin hayatını kurtardı ?

+Kaç adam öldürdünüz lordum?-Bilmiyorum.+50 mi 100 mü?Sayısız.-Sayısız güzel durdu.+Peki,kaç hayat kurtardınız?-Yarım milyon.Kralın Şehri’nin nüfusu.