Jaime Lannister

Bana kalirsa Jaime her zaman ayni adamdi.Sadece etrafindakilere olan tutumu degisti.Kisacasi kimin ne oldugunu anladi,ozellikle Cersei’nin.

benim için evlat olsa sevilmez derlerya öyle bir şey. tabi benim için özaellikle Robb un ölümünde Tywin den daha çok pparmağı vardır bunuda söyleyim

Robb’un ölümünde parmağı yoktur.Hatta Harrenhallda Roose Boltondan Robb’un Frey kızıyla değil;Jeyne ile evlendiğini duyunca onun için üzülmüştür.

İçinden Robb için ‘savaş meydanında kazandığı krallığı yatak odasında kaybetti’ düşüncesi geçmiştir.

Ben olayın perde arkasını tam bilmem ancak kitapta Roose Balton Robb öldürürken Dizideki gibi lannisterların selamı var değilde Jaime Lannister ın selamı var diyor . sence parmağı yok mu ?

Jaime ayrılırken katliam planlarından habersiz olarak selamlarını iletti.Zaten kızıl düğün sonrası Tywin Tyrion’a kimsenin haberi yoktu diyor.Boşuna Jaime’nin günahını almayın.Kitapları daha dikkatli okumanı öneririm.

şehri ve diyarı kurtardığı halde yeminbozan,katil ilan edildi yaptığı pekçok yanlış var o herkesin kabulü ama şehri aerysden ve çılgın ateşten kurtardı sizde vurmayın dahafazla adamcağıza

MID cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[quote=“arminius, post:285, topic:108”]

Tamam tavsiyeni dikkate alacağım teşekkür ederim.

Jaime o lafı gayri ihtiyari bir şekilde söylüyor.

Zaten bu suikast olayını Tywin Lanister,Varys ve Freyler biliyor başka kimse bilmiyor.

Roose Bolton da biliyor.

Leydi Taşyürek Bu Şahısın Kafasını Kesse , Kafası Vücücundan Ayrılsa Zevkle Okurum O Bölümü , Kafasından Gelen Kan Yere Doğru Aksa. Umarım Martin Jaime Denen Şahısın İşini Bitirir , 6 Kitapdır Sıkıldım Bu Heriften Kolu Gittiği Gibi Başıda Gider Umarım.

Serideki en iyi karakter.sanki rhaegar hayattaki hali gibi bence azor ahai jaimeden baskasi olmamali. There is no man like me

ben jamie’nin o konuda doğru yaptığını düşünüyorum.ama sonradan yaptıkları yenilir yutulur cinsten değil. kız kardeşinden olan oğlunu robert’ın oğlu diye yutturmaya çalıştılar.gerçek öğrenilince de iç savaş çıktı. ned’in ölümü stanis, renly olayları hep bu yüzden.direkt olarak bu ikisinin suçu.

Saçlarını kesince yakışıklı oldu ama yemezler. Nehirova’ya gitmesi hataydı. Ama dizide Dorne’a gönderilmesi daha büyük hata oldu. Martin’in elinde kalan, ne yapacağını bilemediği karakterlerden biri daha. Grrm’nin bir planı vardır ama bende yarattığı izlenim bu. Bronn kendisi için gereken tanımı yaptı zaten.

Hem dizideki hem de kitaptaki sonunu ayrı ayrı çok merak ediyorum umarım ölmez ölse bile adam gibi ölsün

Yalnız adam bence her türlü yakışıklı :smiley: O değil de Nehirova’ya gitmesi hataydı derken ne demek istedin? Adam Nehirova’yı kuşatmaya gidiyor savaştan dolayı.Üstelik Kuzeyliler gelmeden önce Nehir Lordlarını gayette yenilgiye uğratıyor.Robb’dan daha iyi bir kumandan demiyorum ama yiğidi öldürün,hakkını yemeyin :smiley: Savaşı sabırsızlığı yüzünden kaybetti.Nehirova ya ‘‘gitmesi’’ hata filan da değildi.Savaş sonuçta bu.

Conan O’brien tekrardan Jaime başkanı davet etmiş izleyin derim https://www.youtube.com/watch?v=GQUB5MSSCZ0

Daha önce de savaşta esir düşmüş, sonra da kılıç elini kaybetmiş biri için çok cüretkar görüyorum Jamie’yi. Tywin ölmüş, Tyrellar Kral Şehri’nin her yerinde kök salıyor ve kral ufacık çocuk, Jamie de Cersei 'yi Tyrellar arasında bırakıp gidiyor. Gitmeyecekti de ne yapacaktı derseniz, buna da lafım yok. Evet başka çare de yoktu, kumandan eksikliği vardı çünkü.

Bu konuda Jaime,ye neden bu kadar yükleniyorsun

en başından birlikte kaçıcaklardı o zaman. olmadı bran gördükten sonra kaçacaklardı zaten o yaşta bir çocuğun gördüklerine anlam yüklemesi zaman alır.o fırsatta gitselerdi işte. sen ye ye haltları sonra örtbas etmek için çocuk öldürmeye kalk.