Jaime Lannister

Cersei-Jaime ilişkisi elbette yanlıştı ama Jaime Bran,ı sağ bırakarak risk alamazdı eger gördüklerini Robert,e söyleseydi bu onların ve çocuklarının ölümü demekti şahsen bende Jamie gibi risk almazdım

iyide jamie cercei ile ilişkisini sürdürerek zaten her gün çocuklarının hayatını tehlikeye atıyor.duyulduğu taktirde olacakları söylemişsin. herkesin heryerde casusu var bunlar takılmaya devam ediyor.

İşte ikiside aptallık yapıyor

Azor Ahai olmayı herkesten çok hakeden muhteşem karakter.

Dizinin bir iki bölümünü izledikten sonra almıştım kitapları. Jaime’den öyle bir nefret ediyordum ki. Ben Stark’ların hastasıyımdır. Bran’ı itince benim gözümde bitmişti zaten. Hele ki Ned ve adamlarına saldırması. Kız kardeşi ile ilişkisi elbet ki iğrenç bir şey bunu halen kabul etmiş değilim. Fakat Jaime POV’larını okuyunca adamı gerçekten sevmeye başladım, belki de anlamaya.

Jaime’nin Azor Ahai olmasını isterim. Gerçi Targaryen kanı taşıması gerek. Fakat ben kendisinin ve çok sevgili ikizinin Deli Kral’ın çocukları olduğunu düşünüyorum. Kitapları okuyan arkadaşlar bilir Cersei el kulesini yaktığı gün ateşlere nasıl da hayranlıkla bakmıştı. Hem ikizi ile arasında ki ilişki de kanıt gibi. Ayrıca Martin’in güçlü görünen karakterleri yerle bir etmek gibi bir zevki var. Ölen bir adamı da ancak sevdiği çocuklarının ondan olmadığını ortaya çıkartıp hiç sevmediği Tyrion’un onun tek çocuğu yapmaktır.

Uzun lafın kısası hayalimde ki beyaz altı prens özellikle de görünüşüyle Jaime. :slight_smile: Öyle çok sevmeye başladım ki kendisini amatörce yazdığım kitabımda bile adını kitabının esas erkeğine verdim.

Sanmıyorum Genel teoriye göre ejderha olan aslan Tyrion. Tek gözü aslan yeşili, tek gözü ejderha mavisi. Tywin Lannister, cüceye onun kendi çocuğu olmadığını, maalesef bunu ispatlayamadığını söylüyor. Cüce sürekli ejderha rüyaları görüyor. Çocukluğunda sürekli ejderhalarla ilgili kitaplar okuyor.
Jaime ye gelince benimde en sevdiklerimden biri. Zaten kitabı hakkıyla okuyan birinin Jaime’yi sevmemesi bence mümkün değil.

Dediğin herşeye katılıyorum ama bir yanlışın var onu düzeltmek istiyorum Tyrion’un bir gözü mavi değil siyahtır.

Dediğin herşeye katılıyorum ama bir yanlışın var onu düzeltmek istiyorum Tyrion’un bir gözü mavi değil siyahtır.

Ne kadar kibirli,egoist gözüksede değişimi sonrası gerçek karakterini anladığımız adam. Bran olayı dışında bana göre bir hatası, şerefsizliği yoktur ama Bran olayında ben olsam bende aynısını yapardım. Sevdiğin kadın ve 3 çocuğun öldürülcekti eğer itmeseydin. Bran’in suçu ne diyceksiniz tabiki haklısınız ama Jaime doğru olanı yaptı. İlk bölümden beri hayranlıkla izlediğim karakter aynı zamanda

Jaime ve Cersei ilişkisi bana iğrenç geliyor. Ama kime ne diyenler olmuş. Bu açıdan bakınca evet kime ne? Zaten hiç sevmem öyle her deliğe girip çıkan çocukları, işte Bran da onlardan biri.

Jaime küfür edilecek kadar kötü bir karakter değil. Ama Azor Ahai çıkacak kadar da süper kahraman değil.

Biri yukarıda söylemiş zaten, Jaime ve Cersei’nin yakalanma riskini göze alarak her yerde oynaşması aptallıktır. Bir kere yakalansalar 3 çocuğun da babasının kim olduğu sorgulanmaya başlanacak. Üstelik çocuklar Lannister sarısı. Jaime’de ne dayı ne de baba sorumluluğu yok. Hangi aklı başında insan misafirliğe gittiği evde yasak aşkıyla oynaşır?

Azor Ahai olmak için Targ kanı taşımak gerekmiyor bu yanlışı düzeltelim.
Azor Ahai ve Targaryenlerle alakalı sadece bir orman cadısının kehaneti var o da Rhaella ve Aerys’in birlikteliğinin oluşturacağı soydan geldiği. Zaten Rhaella ve Aerys in evlenme sebebi bu.
Yani Jaime deli kralın oğlu olsa bile rhaella’nın oğlu olmadığı için orman cadısının kehanetine göre azor ahai olamaz.
Ama ben orman cadısının kehanetinin oyun olduğunu düşünüyorum, bence Jaime en büyük Azor Ahai adayı.

Ya bu Rhaella’yla Aerys birbirini seviyormuş Sonra demişler nasıl birlikte oluruz.Düşünmüşler taşınmışlar tutmuşlar köylünün birini vermişler senaryoyu eline o da milleti kandırmış azor ahai tekrar gelicek bu ikisini evlendirin kurtulun diye :smiley: Bir çok teoriden daha olası bence :smiley:

Elini aldırdıktan sonra çok gelişti. İnkar eden Edmure Tully’dir.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu forumda biri Jamie için deli kral insanları kafasına göre yakarken sadece Jamie bu zulme baş kaldırdı demişti. Onu okuduktan sonra Jamie’ye bakış açım toptan değişti. Aerys kafasına göre insanları yakıyordu. Brandon ve Rickard Stark’a yaptıkları korkunç şeylerdi. Aerys bütün Kral Toprakları’nı sırf tahtı kaybetmemek için yakacaktı. Jamie her şeye rağmen Lannisterlar Kral Toprakları’na girdiğinde Aerys’ten Tywin’le anlaşmak için izin istedi ama Aerys “Eğer bir hain değilsen bana babanın kafasını getirirsin” diye cevap verdi. Jamie bu haberi duyduğu adamdan Aerys ve alev kehanetçisinin beraber olduğunu öğrenince Aerys’in şehri yakacağını anladı ve Aerys ile alev kehanetçilerinin hepsini öldürdü. Kitapta bunları yaparken Elia ve çocuklarının öleceğini bilmediğini söylüyor. Bunun için vicdan azabı çekiyor zaten. Hatta Aerys’i öldürdüğü için bile vicdan azabı çekiyor ama doğru şeyi yaptığını biliyor. Ned Stark sırf onu tahtta otururken bulduğu için Jamie’yi sevmedi yeminini bozduğu için onu suçladı. Bran’ı pencereden atarken bile kendi 3 çocuğu için yaptı. Bir hataydı yaptığı bunu kendisi de söylüyordu diye hatırlıyorum ama kendi can sıkıntısından yapmadı. O sır ortaya çıksaydı bütün Lannisterlar tarihten silinirdi. Ned Stark’ın muhafızlarını öldürmesi bile kardeşi Tyrion’ı kurtarmak içindi. Cersei’ye duyduğu aşk sapıkçaydı ama ona bile sadıktı. Deli kralın oğludur ya da değildir Jamie Lannister serideki birçok kişiden daha adamdır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dizide baya farklı bir kişilik. Tam ‘sevdik, adam oldu’ derken bozutuyor. Ama dizide Valonqar olacağı da belli oldu (gibi).

Cercei gibi kötü bir karakter. Yaptığı iğrençliklerin haddi hesabı yok güçlü elini kullanamadığından kılıçta kullanamıyor kısaca gereksiz karakterlerin başında geliyor. 7. sezonda Cercei ile beraber Jaime nin de diziden çıkacağını düşünüyorum. Umarım Lannister ler hak ettiğini bulur.

Ula Jaime size ne yaptı? Bir kingslayer kolay yetişmiyor. Yaptığı her şeyi sevdikleri için yaptı. Beyazı ağır basan bir gri karakterdir ser Jaime.

Kılıç kullanması hakkında ise şuan %60 dayak yiyen bir karakter olabilir. Ama bekleyip görelim.

Bütün Starkları toplasan bir Jaime etmez.Artıları eksileri,doğruları yanlışlarıyla muhteşem bir karakter.Mükemmel hiç falsosu olmayan biri değil;yerin dibine batırılacak bir zalim hiç değil.

Jaime Lannister serinin en insani karakteri.Tutkuları,zaafları,pişmanlıkları,iç hesaplaşmaları ve sezgileriyle çok gerçekçi biri.

Jaime Stark ların tırnağının ucu etmez.

Bu arada dizi için konuşuyorum kitap için söylemiyorum. Dizideki Jaime nin Cercei ilişkisi kadar iğrenç bir ilişki olamaz.

Vallahi dizi olsun kitap olsun Jamie serideki en adam insanlardandır. Tek sıkıntısı Cersei

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dünyaları kurtarsa bile Ned ve Bran Stark’a yaptıklarından dolayı bir türlü affedemedim Jaime’yi.