Jaime Lannister

Yok galiba şu anlık en boş konuşan benim -,-

Tobe bismillah :OOOO

O ŞEREFE DAHA NAİL OLAMADİM!!!

Size verdigim emeklere yazıklar olsun, tuuuu!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bence ikisi de olabilirsin o kadar mesajla yanlış anlama yani Erhaegar’cım.

Bırak ya :’( ben de tam ne yapsam da yararım dokunsa forumumum guzel üyelerine :’(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Martinin önce nefret ettirip sonradan sevdirme özelliğine hayranım ilk kitaplarda Jaime i ilerde seveceksin favori karakterlerinden biri olacak deseler inanmazdım ama adamın içini öğrendikten sonra harbi delikanlıymış dedim… Önceden biraz fazla aptalmış ama hadi bi kere yeminini bozdun kralını öldürdün yeni kral da seni affetmiş yeniden kral muhafızlarına alınmışsın orda bile rahat durmaya niyeti yok adamın. Cersei git öldür Robert i dese gözü kapalı gidip öldürecekti hatta arada soruyodu gidip öldürmemi ister misin falan diye. Tamam aşıksın kadına(her ne kadar tasvip etmediğim bir aşk olsa da), korkusuz bir şövalyesin, kimseden çekinmiyosun ama yeni kralı da öldürebileceğinden rahat rahat bahsetmek büyük aptallık bence. Cesaret değil aptallık resmen.
Gerçi Jaime yaşadıklarından sonra çok değişti kitapta en sevdiğim karakterlerden biri haline geldi. POV bölümlerini okumaktan büyük keyif alıyorum…

daemon35 çok haklı. her nekadar bran’a yaptığını affetmesemde (ki bence elini kaybederek cezasını çekti) delikanlı bi adamdır :slight_smile: diyarı kurtarmış adam daha n’apsın…bende cersei ile ilişkisini sevmiyorum (ama cerseide ne öyle be abi :smiley: ) ama jaime lannister, tyrion ile birlikte sevdiğim nadir lannisterler arasına girdi.

bu adam bran’i aşağı attığında tamam demiştim bu iflah olmaz ama sonra eli kesildiğinde inanamamıştım… okurken gerçekten acımıştım .
geçirdiği değişimle beraber bence önemli bir karakter ama sol eliyle kılıç kullanmayı çabuk öğrenmeli :slight_smile:

abi adam çok asil ya zaten nasıl dövüştüğünü söylemiyorum

Kral Katili ‘‘Sör’’ Jamie Lannister diye düzelt. Adam hâlâ bir şövalye.

demişti Stannis Baratheon

Stannis demişse doğru demiştir :smiley:

Bence Leydi Taşyürek tarafından öldürülücek.Tyrion tarafından değil yani…Ama merak ediyorum,Jaime Leydi Catleyn’i gördüğünde ne yapacak?Gülücek mi,korkacak mı?

jaime güler geçer kesin :smiley:

Jaime’yi özetliyor

ay tyrion’a bak üvey evlat gibi kalmış zavallıcık

Acıdığım karakterlerden biri…Sürekli Çılgın Kralı öldürdüğü için hakaret ediliyor kendisine…Teşekkür edileceği yerde…

Soldan sağa: Kurt Cobain, Courtney Love, Frances Bean Cobain

Ona yeminin bozduğu için teşekkür edilmeli sanırsam.Kral Muhafızlarının adını lekelediği için teşekkür edilmeli.Kız kardeşiyle ilişki yaşayıp hem babasını hem de kralını kandırdığı için teşekkür edilmeli.Brandon Stark’ı bir kuleden aşağıya attığı için teşekkür edilmeli.Erkek kardeşinin karısına yaptıkları için teşekkür edilmeli.Deli Kral’ı şehri kurtarmak istediği için öldürdüğünü söylüyor,peki neden Brandon Stark’ı ve babasını canlı canlı yakarken sadece izledi?Bence o kralını sadece öldürebileceğini bildiği için ve babasını öldürmemek için öldürdü.Arthur Dayne bunları yapıcağını bilseydi onu asla şövalye ilan etmezdi.Bence 7 krallıktaki son onurlu şövalyeler Tower Of Joy’da öldüler.

İnanıyorum ki,Leydi Taşyürek yaptıkları için ona güzel bir teşekkür edecek.

Orada kaç bin insanı kurtardı biliyor musun sen? Ayrıca brandon stark bir hain gözüyle bakılıyordu niye birr isyancı için feda etsin kendini? Ayrıca Robert kendi kuyusunu kazdı ilişki yaşamalarını o sağladı. Yemin filan diyorsun da bir dlin parmakları kadar yeminini tutan insan var westerosta. Kurtulun bu önyargılarınızdan. Leydi taşkalp ve starkların gebermesini en içten dileklerimle dîliyorum o zaman bende.

Yeminler sözlerden ibarettir, ve sözler rüzgardır.

Brandon Stark demiyor Darius Bran Stark diyor, küçük olan… Jaime’nin geçmişide yani pek savunulacak cinsten değil…