Jaime Lannister

İkisini de diyor. Ayrıca bir insanı gecmişiyle yargılayamaz kimse Dariusun taşkalp yorumundan cevaplama ihtiyacı duydum

Ha evet Brandon Stark’ın Jaime ile ilgisi yok. Çılgın köpek Aerys II ile ilgisi var…

Yeminini bozduğu doğru ve şanını lekelediğidi.Fakat ya bozmasaydı?Binlerce insan yanarak ölecek,babasını kendi elleri ile öldürmek zorunda kalacaktı…Hem son onurlu şövalye Kral Şehrinde,Joffrey Baratheon tarafından öldürtüldü…

Artık onurdan pek bahsetmesek… Zira Jaime bir zamanlar Leydi Stark’ a anlatmaya çalıştı onur nedir, kimin onuru vs. Onur akıllı olmaktır bence; gerçeklerden uzaklaşmadan, geçmişin ışığında geleceği görmek, toplum yararını gözetmek… Jaime onurlu birisidir dostlarım; Tüm diyarın arkasından kralkatili diyeceklerini bildiği halde diyarın iyiliğini gözetmiş işte… Peki sizin onurlu dedikleriniz? Onların hiç mi hataları yok? Kimsenin onuruna laf edemeyeceği Ned Stark’ ımız keşke onursuz biri olaydı da diyarı elinde ve huzur ve de barış içersinde tutabileydi… Ortamı onursuzlara bırakıp gitmek de ne ola? Onur zeki olmakdır bence, ve bu zekayı diyarın iyiliği için kullanmak…

Şehri kurtarmakla iş bitmiyor. Devamı var. Jaime doğrudan kötü birisi veya doğrudan kötülük yapan bir karakter olmayabilir. Ama dolaylı yoldan nelere yol açtığınıda saymak lazım. Jaime 'nin artılar eksiler tartışılır ama sonuç olarak; Jaime, sıfıra sıfır elde var SIFIR.

Lannister’lar hakkında ne denir bilirsin, savaşın sonucu belli olana kadar tarafsız kalmış, isyancıların zaferiyle sonuçlanacağını anladıktan sonra onların saflarına katılmışlardır. Jaime’nin ki de o hesap, hiçbir zaman bilemeyeceğiz neden yaptığını.

Bakalım ilerde yapacakları fikrinizi değiştirmeye yetecek mi, lordum?

ya şimdi eğri oturup doğru konuşalım,jaime eğer aerys’i öldürmeseydi ne kral toprakları,ne demir taht ne de o çok sevdiğiniz ned kalırdı.adam herkesin g.tünü kurtarmış orada.hiç değeri bilinmiyor.

Sürekli başa sarılıyor. Hep sadece 1 olay üzerinden bakıldığı için sancılı tartışmalar oluyor, bir yere varılmıyor…

şu adamın o kadar pov’unu da okudunuz hala neden sevmiyorsunuz anlamıyorum

Ben Jaime’yi severim yazdıklarım sevmediğimi göstermez, yaptığı şey westeros için iyi de olmuş olabilir tartışılır, ama Kralı öldürürken aklından geçeni asla bilemeyeceğiz.

Yazınızı okurken biran konuyu kilitleyeceksiniz sandım lordum :slight_smile: Zira bu türden söylevlerinizin üzerine genelde öyle oluyor da :slight_smile:

Şaka bir yana, Jaime’ yi asla sadece bir olaya göre düşünmedim, eğer öyle yapacak olsaydım bile Bran’ ı sakat bırakmasına bakardım çünkü acı bir ders gereği öğrenmiştim ki hayatta bazen yapılan bir yanlış tüm doğrularımızı götürebiliyor… Ancak aksi durumda bir doğru tabi ki tüm yanlışları örtmeye yetmez… Benim Jaime’ de sevdiğim olaylara bakış açısı, mantıksal süzgeci ve içersinde bulunduğu durum ne olursa olsun kaybetmediği espri anlayışıdır…

Sayfa kapama GENEL başlıklarda olmaz, Çeviri Ekibimiz çevirmiş kapatmak olur mu =)
Jaime’i az çok severim ama Cersei’nin peşinden gitmektense onu peşinden sürükleseydi Stark gibi severdim…

İşte hayat da böyledir lordum; pek azımız bir kadını peşimizden sürükleyebiliz, oysa çoğumuz sürükleniriz paramparça aşkların peşinde, bölük pörçük sevda kırıntıları için…

Öyledir. Kardeş olmalarını hiç karıştırmayalım madem. Bu sana birşeyler hatırlatmışken ve seni hüzünlendirmişken hiç tartışma yaratmayalım. Yak bi cigara sloganını atardım ama off-topicde değiliz. O yüzden ah kadınlar diyorum… :stuck_out_tongue:

The Imp bu moda girmişse kesinkes haklıdır :slight_smile:

buneya duygusana bağladı herkes :smiley:

3.kitapta sevmeye başladım

Oldukça sık rastlanan bir vaka. :slight_smile:

Komik adam vesselam.
3.kitabı okurken,gülmemi sağlayan tek şey onun bölümleriydi.Baştan aşağı karamsarlık ve dehşet dolu sayfalar içeren kitapta Jaime’nin sözleri ve söylemeyip aklından geçirdikleri,hiçbir şeyi umursamayan tavırları baya eğlenceliydi.