Jaime ve Cersei'nin Aerys'in Çocukları Olma İhtimali Üzerine

Nedir bu herkesi Targaryen yapma sevdasi?

Tek bir konu üzerinde duracagim… Ensest genetik degildir. Nesilden nesile, kan ile, gen ile aktarilan bir egilim degildir.

Targaryenlerde neden ensest var? Cünkü onlarin kültüründe bu normal bir sey, kötü bakilmiyor. Bir seyleri anlayacak yasa geldiklerinden itibaren bunu bilerek büyüyorlar, dolayisiyla kardese baska gözle bakmak çirkin, yanlis bir durum degil onlarda. Olay tamamen bakis açisi, kültür ile alakali. Yani sonradan olan bir sey, dogduklari andan beri var olan bir sey degil. Ensest yaa! Kanlarinda, genlerinde mi olacak bu özellik?

Dolayisiyla, ensest iliskilerinden yola çikarak, Jaime ve Cersei’nin Targaryen olma olasiliklari tartisalamaz.

Diger konular tartisilabilir; tabi ben bu teorinin dogru oldugunu hiç sanmiyorum, o ayri :smile:

Olay targaryen olmaları değil,zaten teknik olarak piç oluyorlar.onlara bunun hiç bir faydası yok.olay biraz işin ironi kısmında,tyrion tywin’in gerçek oğlu,yüzüne karşı defalarca oğlum dediğinde jaime’yi kastetmesine rağmen :slight_smile:

Yorumun tamamen @Symmachus a katılıp katılmadığınla ilgili olduğu ,senin temel fikrin olduğu için bişey demek istemedim. Yoksa ben hepsini okuyup ona göre cevap veriyorum genelde :slight_smile: sonra bende kendi yorumumu yazdım ve sym le konuşurken biraz uzun sürdüğü ve yorumun fazla yukarıda kaldığı için diğerleri tarafından da dikkat edilmemiş olabilir, kusura bakma :slight_smile:

katılmıyorum farklı olduğuna
4. Aegon Aerys e göre daha akıllı bir adamdı bence yani ruhsal olarak ama Arys ve Tywin arasında bir gerilim var ve bu gerilimde özellikle Tywin in diyarı Aerys ten daha iyi yönettiği falan gibi övgülerde etkiliydi. Onu rezil etmek, küçük düşürmek için herşeyi yapabilecek bir adam bence Aerys ve uzun süre Rheagar ın tek varis olmasından da yedeğinin olmamasından da rahatsızdı
birde şu var kim nasıl ispat edecek Aerys in çocukları olduğunu ki öyle diyelim Jaime ve cersie Aerys in piçi.Peki bunların 3 piçinin niye biri bile Targ özellikleri taşımıyor, 5 kişi var biri bile benzemiyor. Normalde Cersie jaime birlikteliğinden bir tane olsun targ özelliği taşıyan çocuk olmalıydı ama hepsi Lannesterlara benziyor
Ejderha sürmelerinin de yeterli olacağını sanmıyorum çünkü; Prenses ve kraliçe yani ejderhaların dansında bir sürü piç ortaya çıktı. Çoğunun soyu belirsizdi, karışıktı ama hiçbirine kesin bu targ. demediler

bunu akıl manasında da demiş olabilir Tyrion zeka ve kurnazlık olarak yeni Tywin bir gerçek ama Jaime duygusal, hayalperestti ve bu yönü ile çoğu kararını yanlış vermiş biri.

Normalde bu teoriye fazla ihtimal vermezdim ama Aerys’in ikizler Doğunca verdiği tepkiler insanı pek bir kıllandırıyor.

Targaryen olmalarının en büyük delili enseste olan yatkınlıkları desek?

bence enseste yatkınlık tek başına büyük bir delil değil.jaime ve cersei ikizler ve dolayısıyla ikiz psikolojisine sahipler.birbirlerine olan derin bir bağlılıkları var.ikisinin de çok güzel olması,lannister kibri-targaryenlerde de bir benzeri var kendini tanrıdan üstün görme durumu- bunu tetikleyen bir durum olabilir.özellikle cersei’nin kendi yüceliğine denk saydığı tek tük insanlardan jaime.

Olması değilde olabiltesi veya olma ihtimali desek?

Haklısın yanlış başlık olmuş.