Jaime ve Hildy

Selamlarrr. Geçenler bu Jaime konusu patlak verdiğinde bir Jaime POV’u okuyayım dedim ve Ejderhaların Dansı II’deki Jaime POV’unu yeniden okudum. Bir şey fark ettim.
Jaime Lord Janos Bracken ile konuşmak için çadırına giriyor. O sırada Lord Bracken bir kadın ile birlikte. Jaime’yi fark ettiği anda kalkıyor ve giyinmeye başlıyor. Bu sırada Jaime kadına odaklanıyor.

Jaime yataktaki kadına gülümsedi.Kadının tek eli göğsünün üstünde, diğer eli de bacaklarının arasındaydı, sağ göğsü açıkta
kalmıştı. Göğüs uçları Cersei’ninkilerden daha
koyu renkliydi ve üç kat büyüktü. Jaime’nin
bakışlarını hisseden kadın sağ göğsünü örttü
ama bacaklarının arasını ortaya çıkardı. “Bütün
kamp takipçileri bu kadar iffetli midir?” diye
sordu Jaime. “Eğer bir insan şalgamlarını satmak
istiyorsa, onları sergilemesi gerekir.”

“İçeri girdiğinizden beri şalgamlarıma
bakıyorsunuz sör.” Kadın, yataktaki battaniyeyi
buldu ve göğsüne çekti, sonra elini kaldırıp
gözlerine düşen saçları geri itti. “Ayrıca
şalgamlarım satılık da değil.”

(…)
“O bir savaş ganimeti.” Bracken,
pantolonunu yerden alıp silkeledi.

"Blackwood’un yeminli kılıçlarından birine aitti,
ben adamın kafasını ikiye ayırana kadar."

Bu konuşmada görüyoruz ki kadın bir kamp takipçisi veya fahişe değil. Çadırında bulunduğu lord onu öldürene kadar başka bir adamla birlikteymiş. Ama kadın bu durumdan rahatsız gibi görünmüyor. Garip değil mi? Yani eşi öldürülmüş ama onu öldüren adamla birlikte oluyor ve bunu isteyerek yapıyor. Daha sonra kadının dış görünüşü tasvir ediliyor.

Bir adın var mı kadın?” diye
sordu Jaime.

“Annem bana Hildy ismini vermiş sör.”
Hildy, lekeli bir içliği başından geçirip aşağı
çekti ve saçlarını içliğin yakasından dışarı
çıkardı. Yüzü neredeyse ayakları kadar kirliydi
ve bacaklarının arası Bracken’ın kız kardeşi
sanılmasına yetecek kadar kıllıydı ama kızda
albenili bir şeyler vardı. Basık burnu, yeleye
benzeyen kabarık saçları… ya da eteğini
giydikten sonra yaptığı küçük reverans.

Bölümü ilk okuduğumda ASOIAF tarzı demiştim. Bir diyalog veya olay varken arka plana cinsellik vb. koymak. Ama yeniden okuduğumda şunu fark ettim. Evet böyle şeyler kitapta hep var. Ama hiçbirinde sıradan bir kadının dış görünüşünü tasvir edip üstüne bir de isim söylememişlerdi. Daha sonra Jaime ve kadın arasında şu konuşmayı görüyoruz.

Sizin de küçük bir karınız var
mı sör?”

Hayır, kız kardeşim var. “Pelerinim ne
renk?”

“Beyaz,” dedi kız. “Ama eliniz som altın.
Erkekte sevdiğim bir özellik. Sizin kadında
sevdiğiniz özellik nedir lordum?”
“Masumiyet.”
“Kadında dedim. Kız evlatta değil.”

Kadın burada açıkça kur yapmaya başlıyor. Kadın bir fahişe değil. Savaşta ele geçirilmiş. Ama onu ele geçiren lordun çadırına gelen bir askerle flörtleşmeye çalışıyor. Sizce de bu durumda şüpheli bir şeyler yok mu?

Daha sonra kadın bir kez daha ismini söylüyor . Hem bizim hem de Jaime’nin unutmasını istemezmiş gibi.

Kız dışarı çıktı. Fakat Jaime’nin yanından
geçerken elini aşağı uzatıp Jaime’nin aletini
sıktı. Yarı çıplak bir halde çadırdan çıkmadan
önce, “Hildy,” diye hatırlattı Jaime’ye.
Hildy, diye düşündü Jaime.

Dediğim gibi pek öylesine araya konmuş bir şey gibi görünmüyor. Kadının ismi üç kere geçiyor. Jaime unutmamak için tekrarlıyor. Sizce de sıradan bir cinsellik bölümünden fazlası yok mu?

İlerki kitaplarda bu kadını bir şekilde görür müyüz? Bir rolü olur mu? Tanıdık biri mi çıkar?

Ne düşünüyorsunuz?

1 Beğeni

Jaime Yedi Krallık’taki en yakışıklı adamlardan biri. Bence bu gayet normal. Bracken’dan sonra Jaime’yi görünce kadının içi açılmıştır.

Bence anormal bir şey yok. Anormal bir şey ararsak ben bu kadının Alys Rivers olduğunu iddia edebilirim ama gerek yok.

1 Beğeni

Tamam Jaime yakışıklı ama sonuçta iddiaya göre kadının eşi öldürülmüş ve zorla alınmış. Kadının bu sırada derdi yakışıklı bir adamla flörtleşmek mi olur? Ayrıca dediğim gibi isminin ve dış görünüşünü bu kadar belirtilmesi bana garip geldi.

O dönemin şartlarında düşününce önemsiz bir şövalyenin karısı olmak yerine bir lordun metresi olmanın bazı avantajları vardır. Kadın bu avantajları görmüş olabilir. Vardır bu tip insanlar.

Emin değilim bir ilişki olacağından ama bu kadar vurgulanmış olması önemli pia, aryayi çalıştıran adam vs. gibi karakterler önce bu şekilde ismi duyuluyor ileride birkaç olaya karişiyorlar Hildy yi son görüşümüz olmayacak.

1 Beğeni

@KAYANIN_ASLANI Bir saniye, bu kadın fahişelerin kraliçesi miydi?

Eğer oysa haklısın. O kadında Robb’un tacı vardı. Kadında o taç varsa yolu Cat’e gider, Jaime’nin yolu da oraya gidiyor.

Evet böyle bir şey olabilir. Neden olmasın ki? Ben de bu tip bir şey olabilir mi diye düşünmüştüm ama bu seçenek aklıma gelmemişti. Mantıklı bence.

Kitapta sadece bir askerin eşi olarak belirtiliyor ama sonradan başka bir şey çıkma ihtimali var bence.

Evet Hildy fahişelerin kraliçesi.

Vay be teori bulduk.:smile: Bu daha önce düşünülmüş bir şey mi? Bileniniz var mı?

Taç konusu konuşuldu ama Hildy’den ayrıntılı bahsetmedik.

Redditte bir casus olduğu vs. konuşulmuş.

@OtekilerAdamdir Ben de başta casus diye düşündüm ama her bulduğumuza casus diyoruz. FBI mı var sanki Westeros’da?:smile:

Bana bu taç konusu daha mantıklı geldi şimdi.

Bir sürü causus var öncelikle hatta Varys in teşkilatı var cersei ve Baelish in de var yani olmayan birşey değil. Sancaksiz kardeşliğin içlerine adam gönderdiği kesin Jaime yeditelli tom ile karşılaşıyordu nehirova da mesela neden sadece bir kişi göndermiş olsunlar.

Bunun bir kuram olmadığını düşünüyorum. :smiley: O yüzden kitap başlığına taşıdım.

Daha önce Hildy’e çok dikkat etmemiştim. Sanırım bu POV’u da bir kere okudum. Herkese casus muamelesi çekmeyi seviyoruz ama basitçe olduğu kişi de olabilir yahut ileride bir iş için tekrar bir araya gelip Jaime’ye faydası olacak olan biri de olabilir… ama evet, Sansakcızlarla da bağlantılı biri olabilir.

Kadın fahişelerin kraliçesi değil, o Frey’e ait olan bir kadın, 4. kitapta gördük. Bu 5. kitapta gördüğümüz ve Bracken’a ait biri.

Ölen adam kadının kocası/eşi değil, muhtemelen “aşığı” veya “metresi” diyeceğimiz biri ve Jaime’ye yaptığı “altın” vurgusuna bakarsak da sevgili seçimlerindeki kıstas belli. Haliyle Jaime’ye kapak atmak istemiş olması şaşırtıcı olmaz.

Pardon redditte birisi fahişelerin kraliçesi yazmış ona güvenip dedim yanlış bilgi için özür dilerim.

Zaten Fahişelerin Kraliçe’ni Jaime gördü. Ryman’ın yanındaydı kadın. POV sırasında bizde görmüş olduk. Kadının başında Robb’un tacı vardı hatta

Hildy Sancak Kardeşlik için çalışan bir casus olabilir.Reddit sitesinde bununla ilgili bir teori var.

Kadın Jaimenin bölgede olduğunu bir şekilde leydi Taşyürek örgütüne haber uçuruyor.Sonrasında Brienne’i gönderip Jaimeyi çekiyorlar.

Sorun yok, hepimiz yapıyoruz.
———

@arminius neye dayanıyor kuram?

Lord Tytos Blackwoodında örgütle bir şekilde bağlantısı var ancak onlara haber verecek kadar zamanı yoktu.Bu kadın bu iş için ideal.

1 Beğeni

Kadın kamp takipçisi, evli olduğunu nereden çıkardınız ki ? Shae gibi düşünün, onu da başka bir şövalyede alıp getirmişti Bronn.