Jaime'ye ne oldu?(Spoiler)

5.kitapta Jaime bölümünde aniden 4.kitapta öldüğünü sandığımız Brienne ortaya çıktı.Sansa’yı bulduğunu ve elinde tutan Tazının yalnız gelmesini istediğini söyler.

Daha sonra Cersei bölümünde Kevan Lannister Jaime’nin Nehir Topraklarında kaybolduğunu ondan haber alınamadığını söylüyor.Jaime Lannister’ın muhtemel akibeti nedir?

Brienne onu Leydi Taşyürek’e götürüyor. Taşyürek, Brienne’i Jaime’i ona götürmesi şartıyla serbest bıraktı. Ama bence 3.kitapta yaşadıklarından sonra Brienne böyle bişey yapmayacak…

çok merak edılen konulardan bırı , muhtemelen brienne onu leyfi taşyüreğe götürdü

taşkalp taşlicak bunu

Leydi Taşkalp Jaime’yi öldürecek gibime geliyor.Martin illaha sevilen bir karakteri öldürecek ya,Jaime’yide böyle öldürecek.

bence Jaimeye tuzak kurdular gibime geliyor ama öleceğine inanmıyorum en azından kendimi kandırmaya çalışıyorum her halukarda heyecanla bekleyeceğimiz ve okuduğumuzda hayretler içinde kalacağımız bir bölüm daha ortaya çıkıyor

leydi taşyüreğin onu öldürmesi olanaklı görünüyor. kadın hangi şartla affedebilir ki? özellikle yazar grrm olunca ihtimal biraz daha büyüyor.

Belki de Jaime Lady stoneheart’i öldürür?

Brienne Jaime’yi ölüme götürdü gibi bir şey oldu ama Jaime’nin öleceğine inanamıyorum bir türlü. Tamam, Martin illa ki öldürecek ama Jaime bu şekilde ölemez. Brienne illa ki Jaime’yi Stoneheart’tan kurtarır diye düşünüyorum. Belki Jaime için kendini feda eder falan… Malum aşık Jaime’ye.

içimden bir ses, Lady Stoneheart’ın bir şekilde olayı kabulleneceği yönünde, Sansa’nın yerini bulup, Jaime’yi oraya götürüyor da olabilir.

Dinlerse Jaime’nin dürüstlüğüne inanır diye düşünüyorum ama Brienne’i dinlememişti ve hainlikle suçlamıştı. Ama Sansa’nın yerini nasıl bulacak ki?

dediğim gibi, eğer sansa’nın yerini bulduysa olabilir… Sansa’yı bir sürü lord gördü. Laf eyrie’de yayılmış sonra da Sancaksız Kardeşlik’in kulağına gitmiş olabilir. Onu gören Lord’lardan birisi illa tanımıştır; ve Baelish’in yanında belli etmeyecek kadar zekidir.

Leydi her ne kadar artık nefret dolu intikam peşinde bir yaratık olsa da hala kızlarına kavuşmak istediiğni tahmin ediyorum.

Brienne’i rehin tutup Jaimeden kızlarını ona getirmesini isteyebilir.Ancak bu bir Lannister için bile imkansız bir iş olur.Arya Bravosta ve öldüğü sanılıyor.

Sansanın yeri öğrenilse bile Jaime on bin adamı bile olsa Vadiden kızı çıkaramaz.

Bir diğer ihtimal kadın Jaimeden Cersei’yi öldürmesini isteyebilir.

Bence Jaime’yi kendi taraflarına seçip Freylere karşı kullanacaklar

Bence diziye bakarak bazı şeyler anlaşılabilir.

Brienne sancaksız kardeşlikte. Dizide Kuzeyde Stannis’i öldürdü.

Sancaksız kardeşlik Kuzeyde dizide.

Jaime dizide kuzeye doğru yol aldı.

Şimdi işte büyük resim, Sancaksız Kardeşlik R’hollor rehberliğinde hareket ediyordu. Başta kralın adamlarıyız ayağına yatıp Robin Hoodculuk oynasalar da son zamanlarda ne yapıyoruz biz moduna girdiler. Amaçsız kaldılar. Kralları yok. Amaçları yok.

Peki R’hollor’un en büyük düşmanı kim? Büyük Öteki? Onun ordusu nerede? Kuzeyde. Başlarında kim var? Kuzey Kralının annesi. Hiçbir krala değildir bağlılığımız, halkı korumaktır amacımız diyenlerin odaklanması gereken nokta nedir? Kuzey.

Yani bence Jaime Sancaksız Kardeşlikle Kuzeye gidebilir. Orada Jon’la kanka olur falan. Çok güzel olur bence.

Burada teori görmüştüm gayet güzeldi

Duygu’nun…

Catelyn iyice zalimleşmeye başladı ve Kardeşlik bu durumdan pek memnun değil. Freyleri asıyorlar ama Podrick’in asılmasını hiçbirinin istemediğine eminim. Jaime tam asılacakken Brienne Catelyn’i öldürür ve Jaime Kardeşliğin lideri olur kuzeye giderler.

Briennei Jaime ye kırdıracak belkide.

Öyle yapmaya çalışabilir o zaman kesin öldürür Brienne Taşyürek’i.