James Bond: Skyfall 2012

Filmin ilk resmi fragmanı:

Filmin Türkçe altyazılı fragmanı:

Filmin konusu: Bond’un M’ye karşı sadakati sınanacaktır, çünkü M geçmişiyle yüzleşmeye başlar. MI6 saldırıya uğrayınca, kişisel bedeli ne olursa olsun 007’nin tehdidi bulup yok etmesi gerekecektir.

Sinema tarihinin en uzun soluklu aksiyon film serisi olan gizli ajan 007 James Bond’un nefes kesen macerası bu sefer İngiltere, Rusya ve Türkiye (İstanbul ve Adana çekimleri ile) ekseninde Avrupa’yı merkezine alacak ve Skyfall, 2 Kasım 2012’de tüm dünya ile birlikte ülkemizde vizyona girecektir.

[b]Yapım: 2012

Tür: Aksiyon, Macera, Polisiye

Süre: 106 dakika

Yönetmen: Sam Mendes

Oyuncular: Daniel Craig, Javier Bardem, Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Judi Dench,Naomie Harris, Helen McCrory, Albert Finney, Ola Rapace, Michael G Wilson, Kris Dillon Jr., Craig Izzard, Carol Bunting, Bérénice Marlohe, Rory Kinnear, Tonia Sotiropoulou, Johanna Jeffress

Senaryo: John Logan[/b]

Bu arada dün 50 yaşına basan, ve Skyfall ile 23 filme ulaşan James Bond serisi, "5 Ekim Dünya James Bond Günü"nü kutlarken, serinin son filmi Skyfall’un resmi film müziği de dinleyicilerle buluştu. İngiliz müzisyen Adele tarafından seslendirilen şarkı, ilk olarak adele.tv üzerinden yayınlandı ve dünden beri 19 milyonun üzerinde izlenme sayısı elde etti.

2 Kasım’da Türkiye’de gösterime girecek olan, merakla beklenen filmin resmi şarkısının sözleri Adele ve Paul Epworth tarafından yazıldı ve Londra’da Abbey Road Stüdyosunda 77 kişilik bir orkestra tarafından icra edilerek kayda alındı.

Buyurun buradan:

Türkiye sahneleri ile ilgili bilgi-video var mı ? Gösteriliş tarzı ile ilgili…

Seriyi hiç izlemedim…

Burada ekibin İstanbul’daki çekimlere geldikleri anda ayaklarının tozuyla verdikleri basın toplantısından kesitleri izleyebilirsiniz:

Sanıyorum açılış sahnesi Türkiye’de hatta İstanbul’da geçecekmiş. Yönetmen bunun sebebi çok muhteşem ve inanılmaz bi şehir olması olarak açıklıyor. Galiba senin de aklındaki soru ülkemizi nasıl lanse edecekleri. İstanbul dışında Adana ve Fethiye’de de çekimler yapılmış. Ben olduğu gibi verip yalan yanlış bi izlenim sunmayacaklarından eminim.

Açıkcası James Bond serilerini çok saçma buluyorum…İzlemeye çalıştığım an canım sıkılıyor.Bence çok sıkıcı bir film…Bu kadar tutulması da beni çok şaşırtıyor…

Dünyada 6 milyar insan var.Bu gibi sonuçta şaşırmamak gerek düşünceler,tarzlar farklıdır.Mesela bende sevmem bu tarz seri-filmleri.

Onlardaki Indiana Jones, James Bond, Rambo gibi serileri bizde ki Kara Murat gibi düşün. Hiç ölmeyeceğini bildiğin tek kişilik ordu misali takılan halk kahramanları bunlar.

Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi vizyona girdiğinde izleyip izlememek sana kalmış. :slight_smile:

son iki film kötüydü umarım bunda toparlar
Daniel Craig olmadı be:(

En iyisi Sean Connery’di bana göre ama Daniel Craig’in de kendine özgü karizması var yani sezarın hakkı sezara.

[quote=“Ser_Robert_Strong, post:9, topic:2122”]

En iyisi Sean Connery’di bana göre ama Daniel Craig’in de kendine özgü karizması var yani sezarın hakkı sezara.
[/quote]Sean Connery muhtemelen herkesin favorisidir.
Daniel Craig karizması var da onu James Bonda yakıştıramıyorum, Sean çok iyiydi diye mi ya da James Bondun kedini beğenmişiliğini Daniel da yokmuş
gibi geliyor diye mi bilemiyorum ama bir şey eksikmiş gibi geldi hep.

Memati ile inanılmaz benzerliği de beni benden almıştır :slight_smile:

Filmin en son fragmanı dün itibariyle yayınlanmıştır:

merhaba arkadaşlar ben forumun yeni üyesi deniz.
skyfall un istanbul kanyondaki özel galasına 2 kişilik davetiyem var.
benimle galaya gelmek isteyen olursa şayet buradan yazın lütfen.

Yahu Deniz hoş geldin sağ olasın da ailenden biri, sevgilin, dostların, ya da gerçek hayatta arkadaşların hiç yok mu da yeni üye olduğun bi forumda tanımadığın insanlara güvenip galaya gideceksin beraber? Burada bi mantık hatası mı var ben mi hatalıyım.

düşüncen yanlış diyemem ama belkide yeni birileriyle tanışmak istediğimden bunu yaptım belkide ihtiyacım olan şey çevremde yok he bunu bir forumda aramak ne kadar doğru? belkide hiç.

Aksiyon severlerin kesinlikle izlemesi gereken bir seri diye düşünüyorum.Şahsen ben yaşım gereği önceki oyuncuların oynadığı Bond serilerini seyretmedim ama Daniel’in oynadığı 007 serisi benim çok hoşuma gitti.

Bugün vizyona giriyor önce giden yorumlarını yazsın da bu yoğunlukta vakit yaratıp gitmeye değer mi bilelim :slight_smile:

Daniel Craig’in oynadığı önceki Bond filmlerine nazaran Skyfall iyi olmuş. İzledim, beğendim, tavsiye ederim.

Kaba tabirle, Javier Bardem ortalığın anasını ağlatmış arkadaşlar.

Türkiye görünümü haricinde güzel filmdi. Sévérine’yi çok sevdim ve M’i tabi ki. Bond beni o kadarda ilgilendirmiyor :stuck_out_tongue:
Silva çok karizmatikti.
Hani ne zaman kaybı ne hayran olunacak filmler kategorisine giriyor. Güzel bir deneyim sadece.