Jeyne Westerling hamile mi?-spoiler-

Gene çok konuşulan bir teoriye göre Jeyne Westerling hamile ve Nehirovanın Düşüşünden Karabalıkla beraber kaçmış ve Jamie’nin ele geçirdiği Jeyne’nin aslında kardeşi Elenya olduğu.Zira Catelyn kızı geniş kalçalı olarak nitelendirmiş,ama Jaime gördüğü kızı dar kalçalı olarak nitelendiriyor.Ayrıca Karabalığın Robb’a verdiği söz de var Jeyne’i koruyacağına dair.Eleyna ortalıkta görünmüyor üstelik.Sizin görüşleriniz neler bu konuda?Bu teoriye inanıyor musunuz?

http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/66930-the-jeyne-westerling-theory/
İngilizce bilenler için

ben de jaime’nin gördüğü kızın gerçek jeyne olmadığını düşünüyorum ve Genç Kurt’un çocuğunun da bu kadar kolay oyun dışı edilebileceğine inanmıyorum…

-Catelyn, Jeyne’i geniş kalçalı; fakat Jaime ise kızı dar kalçalı olarak tanımlıyor.
-Jaime’nin ziyaretinde ailenin küçük kızı hiç görülmüyor.
-Karabalık, kraliçeyi koruyacağına dair yemin ediyor.

Hamile mi değil mi bilmiyorum ama olsa hiç sorun olmaz. Jeyne’in bebeği, Jon, Rickon derken kuzeyliler için birçok imkan var. Büyük kuzeyli komplosu teorisini güçlendiriyor ^.^

Bu teorinin gerçek olup olmadığı dördüncü sezonda belli olur.Ama doğruysa Kuzey Tahtına bir aday daha çıkmış olur.

Bildiğim kadarıyla Blackfish Su Kapısından kaçıyor ve söylenene göre nehirde çok güçlü bir akıntı var. Yani Jeyne 16 yaşında nazik bir kız sonuçta ne o yüzebilir nede artık yaşlanmış Brynden onu taşıyabilir.

Jaime Lannister’ın gördüğü kız kesinlikle Jeyne idi. Kardeşinin o kadar iyi bir oyuncu olacağını düşünmüyorum. Ayrıca Robb Stark’ın kraliçesini Freyler görmüştü. Ve onlar da oradaydı… Jeyne’in hamile olduğuna ben de inanıyorum. Fakat Casterly Kayası’nda doğarsa çocuğun Lannisterlar’ın elinde Sansa’dan sonraki kuzey kozu olacağı çok açık. Karabalık ya da Leydi Taşyürek Kaya’ya giden yolda bir numara yapmazsa o çocuktan ya da Jeyne’den bir hayır gelmez.

Bence de bu olasılığın ihtimali düşük.Eğer cidden böyle bir yer değiştirme yapılcak olsaydı dizideki Talisa’ya da kendi yaşlarına yakın bir kız kardeş ayarlarlardı.

Jeyne hamile olsa dahi çocuğun Kuzey Tahtında hak iddaa etmesi falan büyük sorun teşkil eder.Çocuğun amcalarının nasıl tavır içerisinde olacağını da bilemeyiz.

Kuzey Bran’ın olmalı…

Sybelle Spicer gibi entrikacı bir sü.tük’in yanında bir Stark çocuğunun yetişmesi çok tehlikeli bir durum olur.

Bu yüzden bencede Kuzey Brandon’ın olmalı

Robb’u Stark’tan saymayan ben, çocuğunu hiç saymam. Üstelik üç kağıtçı bir anneden doğduysa, kötülük tohumları yeşerttiyse onu. Maester Pycelle’in dediği gibi “Hainlik insanın kanında vardır”

Bana göre üç tane Stark vardır. Bran, Rickon, Arya… Jon’un hala kimliği meçhul ama sağlam bir kuzeyli. Severiz…

Bana göre Brandon tamamen Eddard Stark’ın karakter kopyasıdır.
Robb Brandon amcası gibi deli dolu bir gençti.Sonuda Brandon gibi oldu.
Rickon için yorum yapamayacağım.

Robb Stark’ı çok kötülüyorsunuz…O sadece kız kardeşlerini kurtarmak isteyen ve babasının intikamını almak isteyen bir kuzeyli.Ve de inanın bana Lannister hanedanına Stannis’ten çok daha fazla zarar verdiği kesin.Robb Stark sadece sancak beylerinin isteğiyle kuzey kralı oldu.Ne yapsaydı?Herkes onun adını haykırırken o ‘‘Hayır lordlarım,tahta Lord Stannis’i oturtalım’’ mı deseydi?Hatta ilk kitapta Stannis’e katılmayı düşünüyordu bile.Ama babası Lord Eddard hainlik suçuyla asıldığı için, artık kimseye güvenemiyordu.

Şunu bilelim ki Robb Ned’e çok benziyor.Onun sadakat uyandıran tabiyatını ve sakinliğini almış.Fısıltılı orman zaferi onun nasıl biri olduğunu zaten bize anlatıyor.Anlıyıcağınız kimse Robb’a vatan haini diyemez.O sadece halkının ve ailesinin iyiliğini isteyen biri o kadar.

Ehehehe Jeyne kaçtı diyoruz hala Sybell yetiştirir falan diyorsunuz xd

@mimar Neden ? STARKLARIN ŞUAN BİRLEŞMESİ LAZIM, BİDE KENDİ ARALARINDA MU TAHT OYUNU OYNİCAKLAR ? No, no. Kuzey’in bir çok fırsatı var, herhangi biri olabilir kuzey kralı falan :>

kuzeyin basına bacaksız rickonla hırcın kurdu shaggydog geçmeli :slight_smile: hamile olup cocuk dogarsa ricon tekara 3. sıraya düsecek.bebek naip gözetiminde kral ilan edilmek zorunda.

Robb’un çocuğu amcası Brandon’ın vesayetinde yetiştirilirse olur fakat Robb’un kendisinin söylediği gibi Kuzeyde yetişmeyen biri Stark gibi davranamaz.

Dariusa kesinlikle katılıyorum. Eğer zamanında babası da yanına Hoster Tully ve Robert’i alıp Stark İstanı başlatsaydı bugün belki hem kendisi, hem de Brandon hayatta olurdu. Robb’un babasını ve kardeşlerini kurtarmaya orduyla gitmesi en doğrusuydu (isyanı başlattığında Ned hayattaydı)

İkinci olarak da ben de Jeyne’nin kaçmış olacağını düşünmüyorum çünkü birincisi Jeyne hamileyse o kadar uzun mesafe yüzemez bu bir, bu kaçışa anası izin vermez bu iki, hatun üzüntüden zayıflamış olabilir bu da üç. ama tabii GRRM bu mantık aramamak lazım :smiley:

Hamile kadınlar yüzebilir, ayrıca Jeyne daha öncede kaçmış olabilir.
Jeyne’in yerine zaten küçük kız kardeşi bırakılıyor.

Annesi kızın kaçmasına izin verir,çünkü İkizler oğlu Raynald’ı öldürdüler,Sybell de intikam almak için buna göz yummuş olabilir

şu da var çocuk gercekten doğar kuzey lordları cocuga baglılık yemini eder tekrar birlesmeye baslarsa stannis o cocugu öldürür