Jon, Dany ve Tyrion'un benzerlikleri

@ichigo N+L=J daha mantıklı tabiki ama benim daha çılgın bir teorim var konu açsam mı acaba? N+L=J+M Meera da aslında Ned’in çocuğu diye.

Altın tahtın sahibi kraliçe Arianne tarafından kuzgunla gönderildi.

Zaten l ler genelde 100 yumurtaya kadar yapabilir.
Bence tüm freyler l den.
Hatta j ve m de walder freyden.
Aslında tek karısı var. Deri değiştordikçe aa karım öldü yenisini aldım yalanını atıyordu.

@ichigo oha şu an seriyi çözdün. Martin seriyi böyle bitirecek bence.

Altın tahtın sahibi kraliçe Arianne tarafından kuzgunla gönderildi.

Rhaegar Targaryen + Elia Martell = Rhaenys Targaryen; tam bir Martell görüntüsüne sahip.
Rhaella Targaryen + Ormund Baratheon = Steffon Baratheon; tam bir Baraatheon görüntüsüne sahip.
Aegon IV + Barba Bracken = Aegor Rivers; siyah saçlı
Daeron II + Myriah Martell = Baelor Targaryen; siyah saçlı
Aegon V + Betha Blackwood = Duncan Targaryen; siyah saçlı, siyah gözlü
Rhaenyra Targaryen + Harwin Strong = Jacaerys + Lucerys + Joffrey (Velaryon :slight_smile: mış) hepsi kahverengi saçlı, kahverengi gözlü

Bunun dışında Rhaenyra Targaryen zamanında boşta kalan 6 ejderha için Ejderha Tohumları adı altında bulunabilen bütün Targaryen piçleri toplatıldı. Çoğu Targryen görüntüsüne sahip değildi. Hatta içlerinden biri esmer tenli, siyah saçlıydı ve Daemon Targaryen’in metresiydi. Ayrıca bu esmer kız ejderhalardan canlı kurtulup birinin sürücüsü olmayı başarmış ve sonra da Rhaenyra’ya ihanet etmişti.
Göründüğü gibi Targ genleri çekinik. Çekinik olma kuralına uymayan durumlar da şöyle:

Viserys I + Aemma Arryn = Rhaenyra Targaryen; tam bir Targaryen görüntüsüne sahipti ama bunun nedeni Rhaenyra’nın anne annesinin Daella Targaryen olması. Ayrıca soy Rhaenyra ve amcası Daemon’dan devam etmiştir.

Daeron II + Mariah Martell = Maekar I; görüntüsü hakkında elimizde kesin bir bilgi yok. Sadece epik hazırlanan bir çizg romanda sarışın olarak resmedilmiş ama tam görünüşünü bilmiyoruz. Abisi Baelor Targaryen siyah saçlıydı. Baelor’un oğlu Valarr Targaryen’de kahverengi saçlıydı. Muhtemelen bu yüzden Maekar I’de siyah saçlı biriydi. Soy Maekar’dan devam etti ama karısı Dyanna Dayne’di. Dayne Hanesi aynı Valyra görüntüsüne sahiptir. Bu yüzden muhtemelen Targ soyuda görüntüsünden bir şey kaybetmedi.

Aegon V + Betha Blackwood = Jaehaerys II; targ görüntüsüne sahipti denebilir ama daha çok albino hastası gibiydi. Targ’larda daha önce Brynden Rivers’da albinoluk görünmüştü. Muhtemelen bu durum bu adamda da patladı. Jaehaerys II erken yaşta çok fazla yaşamadan öldü. Beyaza yakın saçlara ve oldukça solgun bir tene sahipti.

Göründüğü gibi Targ genleri çekinik. Kesinlikle baskın değil. Tamam Rhaegar’ın oğlu Aegon tam bir Targaryen görüntüsüne sahipti ama bununda nedeni bence açıklanabilir. Çünkü bebekler ilk doğduğunda genelde sarışın ve mavi gözlü olurlar. Sonrada saçları ve gözleri koyulaşır ve gerçek rengini alır. Yani bence Aegon VI gerçekten yaşasaydı muhtemelen ablası Rhaenys gibi zamanla tam bir Martell gibi görünecekti.

@kavalalı prensi
zaten Targaryenlar genelde soylarını saf tutmaya çalışırlar ya da Velaryonlar ile evlenirler. Ama Aegon istisna bence.

Ayrıca şu anki Targ soyunda şu hanelerin kanı var:
Sırayla;
Velaryon, Velaryon, Arryn, Rogare, Martell, Dayne, Blackwood, Stark.
Velaryon, Rogare ve Dayne hanelerinde sorun yok. Onlar tam bir Valyra görüntüsüne sahip.
Aemma Arryn’in annesi bir Targaryen. Bu da soyun görüntüsünü değişmemesine neden olmuş.
Martell’lerin oğlu Maekar I, Dyanna Dayne ile evlendiği için Targ görüntüsü değişmemiş. Yoksa muhtemelen abisi gibi soy siyah yada kahverengi saçlı bir hal almaya başlardı.
Blackwood’ların oğlu Jaehaerys II’de muhtemelen albino tipi bir hastalığı vardı. Muhtemelen kız kardeşiyle evlendiği içinde bu sayede soyun görüntüsü değişmedi.

Ayrıca Targaryenler’den dallanan diğer soylarda sırasıyla şöle;
Plumm, Martell ve Baratheon. Bu hanelerinde kendi görüntülerinde herhangi bir değişme olmamış.

Yani çok uzattım kusura bakmayın ama açık bir şekilde görünüyor ki Targ geni çekinik. Bilimsel olarak ispat ediyorum bunu size :smiley:

Ben şu sebeplerden çocukların hepsi Tywin’den diye düşünüyorum.
1- Joanna Jaime’nin rüyasına giriyor ve Tywin’in dediği gibi olamadınız diye azarlıyordu sanırım. Bu ikizler için eksi bir nokta.
2- Cersei, Rhaegar için sunulduğunda Aerys reddediyor. Eğer Cersei targaryen kanı taşısaydı Aerys’in çocuğu olsaydı yani reddetmezdi diye düşünüyorum. Targaryen kanı taşıyan Cersei varken, neden Dornelu Elia ile evlendirsin, politika çok bağlamaz Aerys’i. Ayrıca Cersei’yi reddetmesi Tywin’i incitmek için değil tamamen bence Tywin’i asıl incitme hamlesi Jaime’yi KG’ye alması.
3- Aerys ve Joanna aynı bölgelerde bulunuyor kronolojiye baktığımızda. Ama mantıklı baktığımızda Joanna’nın isteği olmadığı sürece Aerys ile görüşmesi olası değil. Çünkü Aerys’in Joanna’ya hakaretleri ve ilgisi biliniyor. Tywin Aerys varken Joanna’yı aslında gözünden ayırmaz, nasıl bir adam olduğunu biliyoruz.
4- Zaten Tyrion’un doğumundan önceki yakın zamanlarda sadece 10.taç giyme töreninde aynı ortamlarda bulunuyorlar ve Aerys Joanna’nın memelerine laf ediyor. Tywin sinirleniyor, Joanna utanıyor felan böyle bir durum varken birlikte olabileceklerini hiç düşünmüyorum.
5- Jaime ve Cersei için neyse de Tyrion tam anlamıyla Tywin. Zeka olarak, ama sadece çocukluğundaki ezikliğinden dolayı zekası farklı yönlerle ilgili.

Bence hepsi Tywin’den ama illa Aerys’ten olan varsa ikizlerdir bence bu da. Çünkü Cersei Aerys’in memeli hali gibi bir şey karakter olarak ve tabii ki ensest.

Bu başlık bana GeekYapar’da okuduğum bir yazıdan bir kısmı hatırlattı, copy-paste yapıyorum:

“Martin’in muhteşemliğini görebiliyor musunuz? Yani gerçekten, huşu uyandıracak denli harika kelime oyununu görebiliyor musunuz? R+L=J’i bilmeseniz, ikinci bir kez dönüp bakmazsınız bu cümleye. Ama şimdi bir bakın. Ne diyor Martin? Daenerys annesi tarafından isimlendirildi. Tyrion babası tarafından. Jon Ned tarafından. Bakın, dikkat edin. “Tyrion ve Jon babaları tarafından” değil o cümle. Tyrion babası tarafından. Jon Ned tarafından. “Ned” ve “babası olmak” konseptleri, aynı parantez içerisinde çekilmiyorlar cümlenin denkleminden. Çünkü farklı kümelere aitler.”

Lyanna, Rhaegar tarafından zorla kaçırılmadı, adamın seride çizdiği mizaca tamamen aykırı, Lyanna’da Rhaegar’a aşıktı , aşık olunmayacak gibi değil zaten :slight_smile: , müziğe sanata bu hayatta güzel olabilecek birçok şeye ilgisi vardı, oldukça yakışıklı biriydi, Lyanna’nın yerinde bin kez olsam bininde de Rhaegar derdim muhtemelen. Kaçırıldı olayı Robert ve diğerleri tarafından söylenen bir iddia sadece ( seri bitimine doğru netleşir), Lyanna aşık olduğunu hiç dile getirmedi, bunun için fırsatta olamazdı çünkü Robert ile nişanlıydı, bu evliliğin politik bir evlilikten öteye gideceğine hiç inanmadım. Eğer Rhaegar ve Lyanna evlenebilseydi seri çok daha farklı bir yere giderdi, gerçi bu durumda seri başlayamazdı lol. Jon Snow yakışıklı değil ifadesi tamamen göreceli, Rhaegar kadar yakışıklı olmayabilir ama Renly-Loras’tan sonra serideki yakışıklılar arasında.

Şu koca seride beni en çok sinir eden iki şey var; WW lar. ona sonra değinirim.
Diğeri de olayın kan bağları, kim kimle sevişmiş üzerinden çözümlenme (veya düğümlenme) ihtimali .
Jon ve Dany “aaaa kuzen nbr” diyip işbirliği yapacak, Tyron “ben de sizdenim” hadi beraber hareket edelim, Meera ben de stark’ım, arya frey, sansa WW …
bu durum üzüyor ben; Jon olayı tam tadında. Ned onurluydu, asla karısından başka çocuk sahibi olmazdı ama şartlar onu bu yalana zorladı, çocuk iki tuhaf ailenin birleşimi oldu, fena da olmadı ama yeter bence.
Yani onunda tywin de targeryan çıkacak adssafdsfa