Jon kimdir ? (spoiler )

Arkadaşlar bildiğiniz üzere bir çok teori var dönüp dolanan ve bir kaç yeren mantıklı bakınca aslında yazarın planı anlaşılabilir

1- jon arryn ölmeden önce tohum güçlü demişti

2-Lyannanın son sözü

3- Surun dibinde büyüyen mavi gül görüyor daenerys pyat preenin salonunda

4-Eddard asla annesinden bahsetmiyor , ama önemli olan babası

5- Ned oğlum demiyor hiçbir zaman benim kanımsın diyor

Şimdi gelelim açıklamalara

1- Tohum güçlü sözü piçlerden ötürü gelmiyor (hatırlarsanız jon arryn ensesti keşfetmişti) ve daha sonra eddard ın piç oğlunun aslında robert ile lyanna nın çocuğu olabileceğini anlıyor ve bu yüzden tohum güçlü diyor ( çünkü çocuk stark ve bartheon kanı taşıyor aynı zamanda eddard stark gibi bir adam tarafından eğitilecek ama yanlış ! Çünkü robert ile lyanna hiç birlite olmuyor lakin rhaegar la bir ilişkisi olabileceğine ihtimal dahi vermiyor jon arryn , ama can alıcı nokta şu , 3 kral muhafızı( sabah kılıcı sör arthur dayne , sör gerold hightower kral muhafızları komutanı , oswell whent ) kulede lyannayı koruyorlardı bakın altını çiziyorum çünkü lyanna rhaegarın emriyle en iyi 3 şövalye tarafından korunuyordu , nedeni ise rhaegarın çocuğunu taşıması , kuleye howland reed ve eddard stark dahil olmak üzere 7 kişi gidiyorlar ve sadece reed le eddard sağ kalıyor.

2- lyanna ölmeden önce nedin elini tutuyor ve bana söz ver ned diyor , daha sonra eddard çocuğu howland reede verip gizlice daha sonra piçim burda doğdu demek için ashara daynenin yanına gönderiyor , ashara da targaryen hanesine bağlı olduğu için sorumluluk alarak eddardla kendi piçiymiş gibi göstermek zorunda kalıyorlar ( eddard ve ashara )

3- Ozan baelin hikayesini hatırlarsanız kış yarı lordunun kızını kaçıyorıyordu ve daha sonra mavi bir gül bırakıyordu yatağına , o mavi gül daha sonraki bebeğin anlamına geliyor , şimdi buradan bağlantı kurarsak jon surda ve lyannanın en sevdiği çiçek mavi gül daenerys ne görmüştü surun altında büyüyen güzelleşen mavi bir gül.

4- eddard asla annesinden bahsetmiyor normalda ashara dayne olarak biliniyor fakat robert ashara ve nedin böyle birşey yapmayacağının farkında bu yüzden nede sorduğunda wylla adında bir hizmetçiden olduğunu ve bu konuda bir daha konuşmak istemediğini söylüyor , çünkü daha fazla yalan söylemek istemiyor , ama gerçeğide gizliyor çünkü robert bunu öğrenirse ned i asla affetmezdi.

5-Ned jona asla oğlum demiyor hatta 2. bölümde ayrılmadan önce adımı taşımıyor olsanda sende de stark kanı var diyor , altını çizdim çünkü can alıcı nokta geliyor , adını taşıyamaz çünkü hatırlarsanız westerosta çocuklar babalarının hanesinin adını alıyor , yani jon , stark ismini alamaz çünkü- babası targaryen , ama stark kanı taşıyor çünkü annesi lyanna .

evet biraz uzun bir yazı oldu ama bence jonun annesini daha aramaya gerek yok , annesi kesinlikle lyanna , babası da çok büyük ihtimalle rhaegar.

ya lynna’yı duydukça duygulanıyorum arkadaş :frowning:
ben de böyle olduğuna inanıyorum.ama bak o mavi gül olayını ben de unutmuşum.bu ölümsüzler sarayı kaçıncı sayfadaydı.orayı yeniden okuyayım.şeytan ayrıntıda gizlidir :smiley:

Dostum Jon Arryn Robert Baratheon’un siyah saç mavi göz genlerinin baskın olduğunu anlatabilmek için " tohum güçlü " diyor galiba.

evet.o söylediğinin jon’la alakası olmadığını düşünüyorum.ama jon’un babası robert diyebilecekler için bi yalanlama olabilir.o açıdan bi önem teşkil eder

Konuyla ilgili zaten teori mevcut ve Jon Arryn ensesti keşfetmedi.Stannis Jon’a anlattı.İkisi beraber araştırdı.Jon Arryn Soylu Hanedanların geçmişi kitabında Baratheon Hanedanının bütün üyelerinin siyah saçlı ve mavig özlü olduğunu fark etti bu yüzden son kelimeleri tohum güçlüydü.

Jon’un soyu ile ilgili bu teoriye bakabilirsin.

http://forum.gameofthronestr.com/konu-jon-snow-un-rhaegar-targaryen-ve-lyanna-stark-in-oglu-oldugu-teorisinin-kanitlari.html

mavi göz geni baskın değil çekiniktir , bu nedenle roberttanda olsa jon mavi gözlü olamayabilir kaldıki annesinin gözleri ne renk ? b

Baratheonların kız yada erkek bütün üyeleri mavi gözlü ve siyah saçlıdır.Zaten Jon’da Kahverengi saçlı koyu renk gözlüdür.Jon’un herhangi bir Baratheon’ın çocuğu olma ihtimali yok.

Westeros’u bizim dünyamızdan ayrı düşün. Mesela Targaryen genleri; Platin rengi saç ve lila rengi gözler bile kuvvetli bir gen orada. Düşün gerisini.

yok zaten ben robertın çocuğu değil dedim , sadece jon arryn öyle sanmış olabilir diyerek açıklama yaptım ama yanlış anlaşıldım sanırım

Jon Arryn Robert’ın piçleri için öyle söylüyor.Konunun Jon Snow’la alakası yok.Jon Arryn Snow’u en son gördüğünde Jon daha bebekti.

Büyük kısmında haklısın,mümkün.