Jon Snow Diz Çöker mi?

Dany’e diz çöktüğü DD fanfiction’u çöpü bir kenara koyalım.

Jon Snow Ramsay’a diz çöker.

Bakın arkadaşlar, farklı olduğunun farkındayım ama kitabı anlamak için önce GRRM’yi anlamak, GRRM’yi anlamak için onun göbeğini ve avam giyim tarzını anlamak, tüm anlamaları bir araya getirip, toplayıp kareköklerini almak ve onun da türevini almak gereklidir.

Buradan çıkan sonu, GRRM sağ gösterip sol vurmayı sever. Jon Snow AA, Jon Snow Kral, Jon Snow Tayyip Erdoğanı yenecek kişi. Size bir şey soracağım, GRRM kendisini ne zannediyor? GRRM’nin sorunu o koca göbeğinin o koca kafasından büyük olması. Sizi gerçekten bu kadar şişirilen, adeta torpille bir yerlere gelen bakan çocukları gibi üste çıkarılan Jon Snow’un kral olacağına inandıracak kadar saf mı zannediyor Martin?

Hayır mı?

O halde devam.

Diyarın öncelikleri kişilerden daha önemlidir. Starklar sert ve zalim kalmayı başardılar ve kuzey kralı oldular. Ama sonra yumuşadılar, Tully denen güneylilerle karıştılar. Dostlar, eğer cinsiyetçi değilseniz o çocukların Stark değil Tully olduğunu kabul edersiniz. Ned’in kendisi zayıftı. Tohumları da öyleydi. Sırf cahil gerikafalı ortaçağı yaşayan Westeros halkı erkeğe göre soy belirliyor diye gerçeklerden yüz mü çevireceğiz? Kendi duygularımızı, hayat görüşümüzü şişman adamın evreni için satacak mısınız? Hayır? Şuanki Starklar Tullydir, yabancıdır.

Ama Boltonlar has be has kuzeylidir. Ramsay halk çocuğudur ve herkese çemkiren Starkların aksine annesi emektar köylüdür. Bir erkekle kaçıp diyarı kaosa sürükleyen ergen kızdan daha hanımefendidir. Boltonlar sertler, acımasızlar ama Lannisterların karşısında muhallebi çocukları mı görmek isteriz has be has kuzeyli sert insanları mı? Diyarı yönetmek için sertlik ve zalimlik gereklidir. Ned Stark yumuşaktı, Robb yumuşaktı. Onlar yüzünden bir sürü insan öldü. muhallebi çocukluğu yüzünden ölen insanlar mı düzen için sert, bazen zalim ama daha az insanın ölmesini sağlayan Boltonlar mı?

Jon Snow görevine karşı geldi, Ramsay’a karşı geldi. Bedelini ödedi. Dirildiği zaman daha acımasız olur. Diyarın iyiliği için onlara karşı savaş vermek yerine diz çöker. Jon akgezenlerle ilgilenmeli. Bu sayede efsane mesajla biter.

değişik bir bakış açısı tebrik ediyorum ama katılmıyorum da
öncelikle Jon Snow henüz kral olarak ortaya çıkıp şişmedi. Bizim beklentimiz o yönde, kral olarak ortaya çıkacak büyük bir kral olacağı yönünde, zaten AA ve VP olduğunu düşünmemiz bu beklentide en büyük etkenler
Diyelim ki diz çöktü, o zaman bana göre karakter gelişiminin önemi kalmaz, Stark intikamını alacak kimse kalmaması ve hatta Stark soyunun bitmesi lazım. Bu da hikayeyi kilitler bana göre son iki kitap kalmışken diz çökmez
Dahası Jon un dirililirken Taşlaşmış ejderhaları uyandıracağını düşünüyorum olmadı bu diyelim, olmasa bile Stannis var kuzeyde, Yabanıllar Jon a yardıma hazır onun diz çökmesi yabanılları duvarın öbür tarafına gönderme demek
konuyu özetleyecek olursak bana göre diz çökmesine imkan yok

Çökmez20200202020202020

Haklısın, Jon bir Artur Dayne değil dizleri kolayca bükülür.

Diz çökmez ayrıca Ramsay yönetmeye uygun birisi değil bunu Roose kendisi bile söylüyor.

zannımca troll başlık. aksi takdirde seriden bu kadar anlamamak, bu kadar göz ucuyla okumak.

Jon’u sevmem lakin jon’un hikayesi ‘‘babadan kral’’ denilmeyecek kadar vasat,sıradan bir insanın hikayesi. Dediğim gibi troll bir birey. Fakat güldürmedi.

Hocam ciddi cevap verme zahmetine girmişsin ama adam troll muhtemelen.

sizin kadar trolleri tanımada uzmanlaşamadım :smiley: hala safım :smiley: