Jon Snow Stannis Baratheon'un oğlumu?(Spoiler)

Evet gelelim bir teoriye daha ki bir aydır kafamı kurcalayan bir konudur bir kişiyle münakaşa ederken(forumdan değil) böyle bişey söyledi.Baştan pek anlam veremedim dedim bi git işine falan sonra kafama takıldı neredeyse tüm jon snow teorilerini araştırdım.Genelde herkes RL oğlu olduğunu düşünüyor.Ama bu iddiayı bi nebzede olsa çürütebilecek bir iki sebebim var gerçi inanmayanilirsiniz ama söylemeden edemiyeceğim.Jon’un Lyanna’nın oğlu olduğuna eminim ama babası Rhaegar değil Stannis’tir.Fikrimce Stannis’te zorla sahip oldu lyanna’ya.

1-Robert’ın Stannis’ten nefret etmesi bu konuya baktım tam bir açıklama getirilemiyor bence Robert bunu biliyordu ve kardeşi diye ses çıkarmadı çünkü ned’in bunu bilmesini istemedi araları bozulur ve ned stannis’i sağ bırakmazdı.Birde haklı olan davaları(İsyan) zede görebilirdi.
2-Stannis’in karakteri kadınlarla pek uğraşı yok melisandre dışında bu olayın onun karakterini etkilediğini düşünüyorum.
3-Rhaegar Lynnayı korumak için kuleye kapatmıştı.Fikrimce Rhaegar Lyanna’ya bunu yapanın Robert olduğunu zannediyordu.
4-Stannis’in Kuzey’i Jon’a bırakması oğluna yapabileceği bir iyilik diyebiliriz.
5-Melisandre herşeyi biliyor bence bu ilerde kitapta bahsedilirse melisandre povlarında öğreneceğiz hissi var.

Sizin düşünceleriniz nelerdir bu konu hakkında acaba?
Kafanızın takıldığı yerler olursa cevaplamaya çalışacağım.

40 yıl düşünsem bu teori aklıma gelmez. Jon Stannis’in çocuğu?? Şimdiye kadar duyduğum en değişik teori. Sanmam Stannis bir piç bırakacak bir adam değil. Teori bana mantıksız geldi yani Stannis bir kadına gidipte zorla sahip olcak birde o abisinin nişanlısı olacak. Stannis o kadar namussuz değil :smiley:

Eddard Stark piç çocuk peydahlar Stannis peydahlamaz açık ve net. Ayrıca Robert Stannis’in Lyanna ile yattığını öğrense kardeşi filan demez öldürürdü. Stannis serideki en onurlu karakterlerden biri abisinin nişanlısıyla mı yatacak? Aşırı zorlama ve sallama bir teori.

Abartmayın lütfen arkadaşlar :smiley:

Fantezi dolu bi teori , kesinlikle imkansız :slight_smile:

Bunun gerçek olma ihtimali %-9999999999999999

Benim de aklıma yattığını söyleyemem. Stannis, Lyanna herhangi biri olsa bile yapmaz bunu ki abisinin nişanlısıydı. Ben sonuna kadar RL teorisini destekleyeceğim sanırım. Bunun dışında hiçbir teori mantıklı gelmiyor.

İhtimali yok.

yalnız ihtimal var bence , çünkü azorun kanı targ kanından olucak , stannistede targ kanı var ,

martin bu yarın öbür gün jon deli kralın oğlu çıkarsa şaşırmam

Baratheon’lara has olan Siyah saç Mavi göz özelliğini taşımıyor Jon Snow.

Çok güzel bir teori.

Bak o da var teoriyi kesin bir şekilde çürütüyor bu dediğin durum. Tüm Baratheon erkekleri Siyah saç mavi gözdür.

Spoiler yazmış bir de zahmet etmeseydin canısı.
Başlık bağırıyor ben spoilerim diye.

robert deli krala ayaklanmış stannisi öldürmekle kalmayıp cesedini parçalardı olmadı sürerdi

Hayır.

Kafan güzelmiş kardeş. :slight_smile:

Teori üretmek konusunda başarılı olanlar Blackwood hanesi ile ilgili teori üretse ne güzel olur.
Tytos Blackwood Azor ahai felan olma ihtimali olsa çok sevinirim.

YOK ARTIK LEBRON JAMES!!!

FASDFDFASDFAS diyelim stannis lyannadan peydahladı bizim jon’u be abi Stannis karısının kulesine nöbetçi olarak arthur dayne’i mi dikicek ??? rhaegar’ın en iyi arkadaşını??? onu geçtim ned çocuğun Stannis’ten olduğunu bildiği halde neden baksın ?? ayrıca bi gözünü kapa düşün lyannayla stannis kol kola ahaha imkansız diyorum

edit olarak: 3 dişli mızrakta zaten robert rhaegar’ı katlederek akraba katili oldu.Stannis’i neden öldürmesin ?

Jon Stannis ’ in oğlu mu ???
Hayretlerim şaştı :open_mouth:
Bende Robert ’ ın oğlu diyodum fdfafadfasdfasdff

Bana pek mantıklı gelmedi . Huy ve tip olarak Baratheon ’ lara benzemiyo .