Jon Snow Stannis Baratheon'un oğlumu?(Spoiler)

Bu şekilde teoriler meydana çıkmaya devam ederse Jon’un benim oğlum olma ihtimali bile olabilir arkadaşlar. :expressionless:

Aklıma direkt bu geldi :smiley:

Yalnız şöyle bir şey var. Hatırlarsanız Stannis evlendiginde Robert Stannis’in yatak yaylarini Stannis’ten önce kontrol etmişti. Bu bir tür intikam olabilir mi? Tamam Stannis yapmaz etmez de hepsinin ipleri Martin reyizde o yaparsa hepsi yapabilir.

stannis robertın isyanından sonra evleniyor

Bu konu bir gün çok değerlenicek benden söylemesi :stuck_out_tongue:

Stannis Kuzey’e gelmeden önce buralar hep tarlaydı.

ibretlik bir teori ama kusura bakmada da saçma olmuş Stannisi sevmemesinin nededi sessiz bi adam olması

Bu kadar teorinin ardından Jon kimin oğlu çıkacak çok merak ediyorum ama bence Stannis’in değil.

Baratheon’ların çocukları, Baratheon oluyor. Ve Jon bir baratheon değil. Karışık bir yorum ama kitabı okuyan herkes anlar.

Şu konuyu ilk girdiğimde güzel eğlencelik bir troll konusuydu, ilk gelen yorumlar da o yöndeydi.
Ama sonradan ciddi ciddi bu teoriyi gerçek olabilecekmiş gibi değerlendirenler olmuş. :frowning: :frowning:

Yani mavi gözlü olmamasından bile teori çöp oluyor ciddi ciddi değerlendiyorsunuz. :smiley: :smiley:

zorlama bir teori.

Gereksizlik abidesi bir konu

abi kırılmayın ama hakikaten saçma baya zorlama olmuş
ayrıca robert kardeş falan dinlemez keser

Komplo teorilerinde bile biraz olsun mantık aranır :slight_smile: :cool:

Benim teorimden bile daha çılgın hahaha :smiley: yok baboş ya Stannis ile alakası yok :slight_smile: :slight_smile: hiç bu teoriyi savunma boşver :smiley:

Jon kesinlikle Stannis’in cocuğu değil, lütfen ama.

Hadi karakterin alakasızlığını ve farklı yerlerde bulunmalarını geçtim. Stannis Lyanna’ya tecavüz edecek adam değil. Karakterine tam zıt bir şey.

Ayrıca Stannis’in Jon’un babası olmasının seriye hiçbir faydası yok gerçekten de.

Çok saçma.
Sırf konu açmış olmak için uydurulmuş bir teori diye düşünüyorum.

Robet’ın Stannisten nefret etme sebebi ; Targeryen çocuklarını yakalama görevi verdi ama Dany ile kardeşi kaçtı. Bundan Robert ona hakkı olan aile kalesi degil Ejderha Kayasını verdi ve ondan nefret etti.

Ek olarak Stannis aseksüel ki bu gözünün önünde ailesini kaybetmesinden kaynaklıyor.Arkadaşların dediği gibi Eddard piç bırakır Stannis bırakmaz…

Herkese merhaba,
Tüm kitabı bitirip şu teoriler yüzünden tekrar başladım be ilk kitap bitmek üzere. Bazı detaylar aktarmak istiyorum zira Jon bir “targanyen” den çok bir “baratheon” a benziyor.
Öncelikle neden “ejder” değil sorusuna cevap vermek istiyorum;
Bildiğiniz üzere ilk kitapta Jon Yaşlı Ayıyı Ak Gezenlerden kurtardığı olayda elleri ateşte yanmıştı. Eğer ejder olsa Dan gibi ateşten etkilenmemesi beklenebilirdi. Safkan olmadığı için ateşe dirençli olmama ihtimali de var tabi ama bu karakteristik özellik olmadan ejder olup olmaması da çok önemli değil gibi gelşyor çünkü sonuçta diyarda hali hazırda bir ejder var, “Dan”… Ama artık Baratheon kalmadı… Ayrıca ejderka ından olanların da beyaza çalan bir sarışınlıkta oldukları vurgulanıyor. Jon bu bağlamda bir baratheon a daha yakın olabilir (belki starkların tohumu da güçlüdür)

Bence Robert Lyanna ile birlikte oldu ve Jon dünyaya geldi. Ne olursa olsun Jon evlilik dışı bir ilişkinin çocuğu. Ned, Jon u korumak adına himayesine alıyor ama robert kral olduklarında çoktan iş işten geçmiş oluyor ve jon u robert ın çocuğu olarak ortaya çıkarmak riskli olacağı için sırrı saklıyor ; Ned in kız kardeşine verdiği söz “robert bilmesin” de olabilir. Bir gün tüm gerçek ortaya çıksa bile bile hak talep edemesin diye de sur a göndermiş olabilir.

İlk kitapta çokça Ned, Lyanna ın sesi duymuş ve genelde de bu durumda hep dehşete düşmüştü. Krallık el değiştirdiğinde ve jon da da ejder kanından gelen güçler olmadığına göre jon un bir targaryen olması okadar da önemli görünmüyor bence.

Son olarak da “ateş ve buz” göndermelerinden biri belli ki dan yani ejder kanını ifade ediyor. Diğer taraf ise halen muallak. Ak yürüyenleri ateşin öldürdüğünü de biliyoruz. Yani bence eğer jon hale sahnede olacaksa ya bir ak gezen ya da 7 krallığın varisi olarak çıkabilir.

Teşekkürler