Jon Snow teorim

Teoriye başlamadan önce Kılıçların Fırtınası kitabının sonunda Jon’un Lord kumandan olduğu bölümde Mormont’un kuzgununun kazandan çıktığını gördük . Herkes ordan o kuzgunun normal olmadığını anlamıştır . Daha sonraki zamanlarda (Ejderhaların Dansı) aynı karga çoğunlukla söylediği ‘‘Kar’’ yerine ''Jon Kar ‘’ diyor . Burdan bence o karganın Bryden ( üç gözlü karga ) gece nöbetçilerini izlemek için o kargayı kullanıyor olabileceğini düşündüm . Bran tarafından değil çünkü bran olsa jon der sonra … bran der bkz Kışyarındaki Theon Greyjoy olayı . Bence jon bıçaklanıp öldükten sonra bryden o kargayla bir şeyler yapacak derim biraz saçma gibi duruyor ama öyle olcağını düşünüyorum sonra jon hayata dönecek öldüğü için nöbeti bitecek güneye yürüyecek , ramseyle çarpışacak
savaşa piçlerin savaşı denilecek ( aklıma böyle bir isim geldi :smiley: ) sonra dany gelince diz çökecek felan

1 Beğeni

Bence de Brynden, Mormont’un kuzgununun derisini giyiyor. Ama Sur’da olan biteni bilmek için. Aynı şekilde KL’de Rhaenys’in kedisi, Balerion’un derisini giydiğini düşünüyorum.

Karga değil kuzgun

Piçlerin savaşı çok iyi olur bencede

şimdi kullanıcı ismimi Mormont’un Kuzgunu mu yapmalıyım ? :smiley:

Mormontun Kargası demek, mormontun sur’daki yeminli nöbetçilerini ifade eder. mormontun kuzgunu ise sadece çok ve boş konuşan kuzgunu ifade eder.

bence dediğin çok mantıklı en azından hayaletin içine girip hayatta kalacak teorisinden çok daha mantıklı.

Şimdi denilen mantıklı… ama hayaletten mantıklı değil. Çünkü bunun aynısını ilk kitapta yapan kişi Bran’dı. O daha bir bilinçsiz yaptı ve Karganın yardımıyla yaptı.

Mel’in gördüğü İnsan->Kurt->İnsan imgesi kesinlikle Jon’a işaret. Ve İlk baştaki giriş bölümündeki adam da bunun ayrı bir göstergesi.

Karganın bir şey yapabileceğini hiç sanmıyorum. Gidip birilerini mi öldürecek?.. Fakat Jon söylediğin gibi yaşayacak. Bolton ile savaşıcak. o kısımların mantıklı.

kuzgunu bilmemde öyle bi savaş olacağı kesin

açıkcası bilmediğim bir konu var onun için bu durumu saçma dedim bilmediğim olay bir varg deri değiştirdiği zaman kendi beni ölürse bundan sonraki hayatını hep içine girdiği deri içinde mi yaşayacak ?

Kuzgunun güçlü şeyler çıkaracağını bende düşünüyorum.
Lord Karga geliyor…

Valla isim verme konusunda baya iyisin.
Olmayacak şeyler değil bunlar.
Piçlerin Savaşı başlığını bu forumda görmek güzel olur.

şöyle düşünüyorum eğer jon bıçaklandıktan hemen sonra hayata dönmezse tormund devfelaketi kara kaledeki gece nöbetini bitirir . insan-kurt-insanda bran’ı gördük aylar sonra kendine geldi . buda insan>kurt>insan 'ı yok ediyor

Aynen öyle. 5. kitabın ilk bölümü bu olayı açıklıyor bence.

[quote=“we[AGRA], post:15, topic:5009”]

[/quote]

vymar altideri fark ettiyseniz ak yürüyene dönüşmedi

[quote=“we[AGRA], post:15, topic:5009”]

[/quote]

ne yani jon bedeni öldüğü için bir hep hayaletin içinde mi yaşayacak şu konuyu bir aydınlatın varg olaylarında kafam çok karışıyor

ne yani jon bedeni öldüğü için bir hep hayaletin içinde mi yaşayacak şu konuyu bir aydınlatın varg olaylarında kafam çok karışıyor
[/quote]

jon öldüğü zaman ruhunun bir parçası ulu kurdun içinde kalıcak ve bir şeyler hatırlıcak mesela kartal jon’un yüzünü dağıttı . bu tür şeyleri hatırlıcak

Bence Jon Snowda Dany gibi ateşten çıkacak…Muhtemelen ölmeden hemen önce Melisandre bir kurnazlık yapıp onun ateşe atılmasını isteyecek.Ateşin içerisinden mucize eseri dirilmiş olarak çıkacak.Gerçek Azor Ahai olarak…Benim akla en yatkın bulduğum dirilme şekli bu…Gerisi baya zorlama olacak…Bu teori ile Jon un targeryan olduğuda ortaya çıkmış olacak…Belkide Branın yol arkadaşları Jonun ailesi hakkındaki sırrı babaları sayesinde biliyorlardır ve dönüş yolunda sura uğrayıp o esrar perdeside açığa çıkartırlar…

1 Beğeni

Bran aklınıza gelsin diyorum başka birşey demiyorum.