Jon Snow'un giydiği kürk pelerin IKEA kilimi çıktı


#1

Her bölümü için yaklaşık 10 milyon dolarlık bir bütçesi bulunan dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones dizisinde sanıldığının aksine kostümlere her zaman büyük paralar yatırılmıyor. Özellikle Jon Snow’un üzerinde görmeye alışık olduğumuz kürk pelerinlerin, aslında ‘ucuz IKEA kilimleri’ olduğu ortaya çıktı.

Dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones dizisindeki karakterlerin giydiği kürk pelerinler, aslında IKEA kilimleri olduğu ortaya çıktı.
Independent’ın haberine göre her bölümü için yaklaşık 10 milyon dolarlık bir bütçesi bulunan dizi, sanıldığının aksine kostümlere her zaman büyük paralar yatırmıyor.
Özellikle Jon Snow’un üzerinde görmeye alışık olduğumuz kürk pelerinlerin, aslında ‘ucuz IKEA kilimleri’ olduğu ortaya çıktı.
Dizinin kostüm tasarımcılarından Michele Clapton, sosyal medyada 'Game of

Thrones’a bakışınızı değiştirecek gerçek’ olarak nitelenen bu bilgiyi Los Angeles’taki Getty Müzesi’nde açıkladı.

Clapton, “Bu pelerinler aslında IKEA kilimleri. Gerçek bu. Kullanabildiğimiz her şeyi kullanıyoruz. Kesiyoruz, kırpıyoruz, sağlam deri kayışlar ekliyoruz” dedi.

Kaynak : http://www.mynet.com/haber/yasam/jon-snowun-giydigi-kurk-pelerin-ikea-kilimi-cikti-3186522-1


#2

Diyordum zaten Jon Snow u çok ezik gösteriyorlar diye. Demek ki İKEA nın da payı varmış :D. Zaten Kit Harrington da üzerinde hergün 20 kg kostüm giymekten hoşnuıt değildi şimdi İKEA ürünü giydiğini duyduktan sonra ücretine zam ister :D.


#3

Ahaha iyiymiş :smiley: Kışın herkes ikea’dan kilim alıp üstüne atıp dolaşmassa iyidir bu haberden sonra :slight_smile:


#4

IKEA evinizin her şeyi :smiley: