Jon ve Ailesi? - Spoiler içerebilir

Youtube da http://www.youtube.com/watch?v=syAx4CCSiM4&feature=related bu videonun altındaki yorumda gördüm.burda ne demiş adam çevirebilirmisiniz.Sanki jon un ebeveynlerinden bahsediyor gibi?

Arya is told by Eddard that she looks like Lyanna. In the books it is said that Jon and Arya have the same look. Also, in Qarth, Dany sees an image of a blue rose growing on a wall of ice. There is a lot of evidence in the books suggesting that Jon is Lyanna son. And no to the question of Ned telling Robert that Jon is Lyanna’s son because that would mean he is Reagar’s son and Robert’s hatred for the Targaryans would probably cause him to kill Jon

Eddard Arya’nın Lyanna’ya benzediğini söylemiş. Kitaplarda Jon ve Arya’nın aynı görünüşe sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca, Qarth’da Dany mavi bir gülün buzdan bir duvarda büyüdüğü hayalini görmüş. Kitaplarda Jon’un Lyanna’nın oğlu olduğunu destekleyen birçok kanıt var ve Ned’in Jon’un Lyana’nın oğlu olduğunu Robert’e söylememesine hiç itiraz edemeyiz. Çünkü aynı zamanda Rhaegar’ın oğlu da oluyor. Robert’n targaryenlere olan nefreti Jon’u öldürmesine sebep olabilirdi.

Teşekkürler:)

Ben tam anlamadım rhaegar targaryen jon un asıl babası mı demek istemiş ? ned babası lyana annesi değilmi ?

hahah ensest olur o zaman. öyle değil babası Rhaegar eğer annesi Lyanna ise.

öyle değilden sonrasında ne demek istedin :smiley:

Rhager ile Lyanna Stark’ın ilişki yaşadığnı söylüyor. R zamanında L’yi kaçırmış.

He şimdi daha açıklayıcı oldu vay be Türk dizilerini hatırlattı bu olanlar :slight_smile:

Robert’in İsyani ve Targaryenlerin soyunun tükenmesi falan çok heyecanlı. Ayrı bir kitap olmalı bunu anlatan.

dizide 2 tane targaryen gorduk sanırsam yada benimmi hatam var bilmıyorum ? viserys ve dany

Viserys, Dany ve Üstat Aemon (Gece Nöbetindeki kör amca.)

Hım jonla konusuyordu hatırladım o adamı…acıkcası tahtın dany in almasını isterim…starkların öleceğini bilmıyor olsaydım robb derdim ama gorunen o ki jonda gece kumandanı olacagına gore tek secenek bu

Stannis’de de vardı. Renly’de de vardı. İkisi de öldü.

Gendry’de de var o zaman dopdolaylı yoldan. Bence Gendry Azor Ahai!

stannis ölmediki :smiley:

Bende şahsen Gendry den birşeyler bekliyorum yoksa çok boşuna oluşturulmuş bir karakter gibi kalacak.Üstelik demirci olacak deniliyor ışıkgetiren e benzer birşey dövebilir kendisi?Olamaz mı?

Robert’ı kastettim.

Bütün Starklar ölmedi Branın 5.kitapta yaptıklarını bilsen rickon’DA yaşıyor ayrıca ve sansaya dikkat edin hiç beklemdigimiz yerden vurucak sansa :smiley:

bilmek istiyorum.spoiler alabilirim yada bana msj atarmısınız?

Dizide görünenlerin haricinde 5. kitapta bir Targaryen daha karşımıza çıkıyor… Rhaegar’ın oğlu Aegon… Öldü diye biliniyordu fakat King’s Landing Lannister yağması altındayken Varys Aegon’ı bir çiftçinin bebeği ile değiştiriyor. Aegon’ın saçının rengini ve ismini değiştirerek korumalarıyla birlikte Essos’a gönderiyor… 5. kitapta ise Westeros’a gelerek Baratheon’lara bağlı Griffin Roast’ı kuşatıp kontrolü altına alıyor… Fakat Dany ile hiç karşılaşmıyorlar…

arkadaşlar ben bu diziden şunu anladım ingiltere mitolojisini anlatıyorlar ve kuzey mitolojisinde erderha güneyi kurt kuzeyi temsil eder kurt her zaman güneye sadık kalıyor ama ingiltereyi ingiltere yapan erjderhadır.türkleri yansıttıgı için için kuzeyliler belkide o yüzden çok seviyoruz…ama lütfen biri şunu sölesin starkların tahtta gözü olmaz koruyucudurlar ejderhalar krallıgı ele geçiriyor ve kurtlarda koruyucu oluyorlar…düsüncem ingiliz mitolojisine göre böle olmalı ne kadar olaylara sinir olsam da hep bu umut yuzuunden diziye devam ettim…:)))