Jon ve Arya - İlişkilerine Dair İpuçları (Kitap)

Ben kitapta da jon-dany olacağını düşünüyorum çünkü martin eğer arya-jon falan gibi bir şey düşünse bu mektubu yayınltmazdı çünkü pek çok kişinin beklemediği bir şey olurdu zira. 6.bölümün yönetmeni bir röpörtajıda martin ile ilk sezon hakkında konuştuğumuzda bana kitap serisi için en büyük en önemli karşılaşmanın jon dany olacağını ikisinin karşılaşması diyarın kaderini belirleyecek gibi bir şey demiş tam cümleyi hatırlamıyorum ama kitap içinde ikisinin ilişkisi çok önemli. İkisini de çok seven biri olarak istediğim bir şey değil çünkü bu evrende hangi aşk güzel bitmiş bunlarınki bitecek? İkisinden biri finalde garanti gidici olacak bu yüzden.

Şahsi düşüncem Jon ve Dany meselesi -bilhassa dizinin son bölümünden sonra- herkesin uzun zamandır beklediği bir karşılaşma idi. Söyleşiyi bilmiyorum ama elbette ki hala yeğenin buluşması ciddi bir değişime neden olacaktır diyarda. Özellikle de Jon, kuzey kralı olarak hem kuzeyin gücünü hem de üvey kardeşlerinin kan bağı sayesinde Vadi ve Nehirovayı da kendine katmayı başarır ise kafadan 7 krallığın üçüne sahip olur. Kuzey bile kendi başına yeter aslında ve biz biliyoruz ki Robert İsyanının başarılı olmasının başat nedenlerinden biri kuzeyin desteklemesiydi.

Romantik bir olay olur mu? Olabilir. Şahsen olmaması taraftarıyım ama Targ adetlerinde -çok sık olmasa da- erkekleri iki eş alabiliyorlar; Dany, Arya ve Jon üçgeni olabilir (ki bu da olmaz inşallah :smiley: ). Dany bile en son kendine 2 erkek almayı kafaya koymuş gibiydi; Aegon ve kız kardeşleri gibi olmak istiyordu. Bunun için Jorah’a teşekkür edebiliriz sanırım, kızın kafasına sokan o oldu. :stuck_out_tongue:

Jon ve Arya yaşadığı sürece şahsen kimin öleceği ile çok ilgilenmiyorum. Bir de artık güzel sonla biten bir aşk olsun ya, yazar travma mı yaşamış zamanında da aşk konusunda, herkesin sonunu kötü bitiriyor, anlamadım.

Niye ya Robb’la iyi olurdu bence :smiley: Robb ne kadar istemese de tahtı bile alırdı hem Margaery cidden istediği gibi bir kraliçe olup çocuklarla evlenmek zorunda kalmazdı ksmxmg

Bu kitabın yazıldığı ilk dönemler için düşünülmüş diye biliyorum. Hatta GRRM bir açıklamasında kitap tutmasaydı kitap nasıl biterdi sorusunu cevaplarken bundan bahsetmişti.

Marg. sadece kraliçe olma derdindeydi, böyle birinden karı marı olmayacağı gibi Cersei’nin bir iki numara küçük beden gömlek halidir; yaramaz. :slight_smile:

Bu mektup yazıldığında çoktan ilk 12 ya da 13 bölümü yazmış, diye biliyorum yanlışım yoksa. İlla değiştirdiği şeyler var ama dikkat ederseniz eğer aslında her şey gene mektuptaki gibi bir bir gerçekleşiyor sadece daha farklı şekilde. Misal; Cat. yine ölüyor ve diriliyor; Viserys ve Drogo da ölüyor; Tyrion yine bir sebeple ailesinin karşısında yer almak zorunda kalıyor ve düşman kesiliyor… Lakin her biri farklı bir şekilde gerçekleşiyor.

Mektupta Jon’un ailesi hakkında da üstü kapalı bir gerçek vardı ama biliyoruz ki o durum da hiç değişmedi; yine babası Targ, anası Stark çıktı. Buna rağmen mektup yayınlandı.

Bakın Jon tamamen Stark ailesine benziyor huy suy sac sima vs, dizideki Jon Danny nin halası oldugunu öğrenince bu enses ilişkiye kesinlikle son verecektir kardeş olmadıgı Shark lardan birine yönü cevirir.
Dizideki Jon un karakteri bu hatta nasıl yaptım bunu diye inzivaya bile çekilir fakat senarist ne yazarsa o olur ama mantıklı olan bu senarist bunun tersini yazarsa mantıksızlık olur ,işte ozaman Arya değilde Sansa olayı ola
bilir ama kitabı hic okumadım burdaki yorumları ve başka sayfalarda yorumlara falan baktım eger yazar Jon la Arya olayından vaz gecmişse Sansa ya yönelir iş başkada hatun yok zaten.
Yok o öyle demiş yok bu böyle demiş ben 8. sezon sızıntıları na gerçek olarak bakanlardanım bana göre ya yazan olayları iyice hatmetmiş bir manyak yada aynı senarist ten çıkmış bir iş bu bu nedenle Jon ,danny den soguma uzaklaşma vs olayları hani biriyle aşk yaşama ya yönlenmeyeceği ama bu olaya da asla sıcak bakmayacağı olayın gemi mevzusu ile sınırlı kalacagı yönunde düşüncem. Zaten dediğim gibi dizideki Jon un karakteri bunu yapar ama kitapta olüp dirilen Jon nasıl biri olur targaryan laşır mı bakmak lazım. Şu Azor Ahai konusu dizide zaten kim olacagı açık net belli olmuşken Senarist bunu başka biri yaparsa oda çok mantıksız bir şey olur.Azor Ahai nin nasıl olacagı dönüşümü esas olan belkide sadece bir anlatı olarak kalıp hic olmayacak .

Kardeş kusuruma bakma çok bir şey anlayamadım, düzgün bir şekilde demek istediğini toparlar mısın?

Sansa hakkında bir teori vardı şuan forumda var mı yok mu bilmiyorum tam. Yazar Sansa’yı Leydi Ashford’a benzetiyor. Leydi Ashford, Ashford Turnuvası’ni düzenleyen lordun kızı. 12 yaşlarında. Kızın her gün farlı bir koruyucusu olmuş. Sırayla bir Baratheon, bir Tyrell, bir Lannister, bir Hardying, bir Targaryen. Ama kızın akıbeti bilinmiyor. Kimilerine göre kız ölmüş. Şimdi Sansa Joffrey Baratheon’la nişanlandı, Willas Tyrell’la evlenmek üzereydi ve Loras Tyrell’dan hoşlanıyordu, Tyrion Lannister’la evlendi, Harold Hardying ile evlenmesi planlanıyor ama aslında bir Targaryen ile evlendirilecek. O kişi Jon mu, Aegon mu yoksa bir başkası mı bilemiyorum

Çok güzel yakalanmış bence. Ben de Dunk ve Egg in hikayelerinde bir Hardying gördüğümde çok şaşırmışdım, çünki Hardyingler Ashforddan çok uzaktaki Vadide sadece küçük bir şövalye hanesi. Demek GRRM bu olaya foreshaddowing yapmak istemiş.

Yalnız şöyle bir sorun var hatırlarsanız Sansa çok kısa süreliğine de olsa Robert Arrynle de nişanlanmıştı. Ama Arrynler Ashford da yoktu.

Hayır @argos Robinle nişanlanmadı. Lysa’nın öyle bir planı vardı ama olmadı

Uzun yıllar evvel görmüştüm sanırım, hatırlattığın için teşekkürler. Bununla ilgili bir başlık açabilirim. Ya da sen daha iyi çevirirsin istersen; https://www.reddit.com/r/asoiaf/comments/1vsuxb/spoilers_all_the_tourney_at_ashford_and_sansas/

Martin’in mektubunda hayatta kalanlar arasında Sansa yoktu(doğum sırasında ölüyordu yanlış hatırlamıyorsam.) ve aynı şekilde seri sonunda hayatta kalacağına dair inancım da yok, kalmasın da zaten. Kaldı ki şu an Sansa, Tyrion Lannister ile evli ve boşanması için iki şey olması gerekir; Tyrion ile resmi bir boşanma talebi yapması lazım Yüce Rahib’e ya da Tyrion’ın ölmesi ki 2. mesele hiç olası değil. Sansa şu an piç kimliği ile gizli yaşadığı ve Tyrion’ın da kaçak olduğunu düşünürsek evlilik sürecek, zaten Hardyng ile olan nişanı da sahte kimliği dolayısıyla sözde kalıyor… Lakin geriye bir Targ ya da ejderha kalıyor. Aegon daha olası geliyor zira Jon’u başkasına yamayacaklar ya Arya ya Dany veya ikisine birden. :smiley: Sansa ile Jon’un arasındaki ilişkinin de hep soğuk olduğu ve Sansa’nın anasına çektiğini de biliyoruz.

Kurama göre Aegon’ın ittifak bulmak amacı ilen Sansa’ya yanaşabileceği söyleniyor; muhtemelen bu işi de Bealish ayarlar. Kız Kışyarı’nın GÖRÜNEN varisi(her ne kadar Robb, onu mirasından çıkarmış yerine Jon’u koymuş olsa da; bunu bilen kişi sayısı az sonuçta) ve Nehirova Lordunun (Tully destekçileri açısından) yeğeni… Ayrıca Robin Arryn ile de kuzen… Kan bağı ile bu üç yerin desteğini kazanabileceğini umacağı için Sansa Stark (Lannister) ile evlenmek isteyebilir ama Tyrion ile olan evliliği meselesini nasıl çözmeye kalkarlar? Orası şüpheli. Boşanma işinin yüce rahibe rüşvet vererek yapıldığına dair bir alıntı hatırlıyorum(belki de kraliyet evlilikleri; soylu evlilikler için geçerlidir), bunun dışında diğer rahipler aracılığı ile oluyor mu vs. pek bilmiyoruz galiba?

Ben açıkcası teori ve ipucu dediğiniz çoğu şeyi zorlama buldum
Herkesin ailesinde yakın olduğu birileri vardır hepsini severiz ama birileri hele ki çocuksak çok fazla öne çıkabilir % 50 bu kişi annedir % 45 baba (kız çocuğu ise ) % 5 belki hatta dahada az ailede başka bireydir. Arya için bu Jon çünkü Jon onu anlayan insan
Yüz kızarması demişsiniz ben yetişkin bir insanım ama asosyal bir insan olduğumdan, çok fazla hediye şu bu almadığımdan birinden bir şey aldığım an benimde yüzüm kızarır kaldı ki Arya 9 yaşında ve biri onun en çok istediği şeyi anlamış ve veriyor tabi kızaracak yüzü

İp uçları denilen olayları bir kenara bırakırsak:
Hiç mi aşık olmadınız ya da aşk filmi izleyip, aşk kitabı okumadınız ya da en kötü yerli film-dizi izlemediniz? Orada aşkının imkansız olduğunu düşünen aşıklar ne yapıyordu hatırlayın yada ben hatırlatayım birbirlerinden uzaklaşıyorlardı; kavga, nefret sözcükleri havalarda uçuşuyordu. Bunu birbirlerini sevmediklerinden değil kendilerine o kişinin imkansız olduğunu beraber olamayacaklarını anlatmak için yapıyorlardı. Jon ve Arya gibi aşık çift görmedim hiç birinde psikolojiye ters bir kere… Ama Sansa ile tamda böyle mesafeli ve nefret üstüne kurulu bir ilişkisi var.

Her neyse yukarı da saydığım sebeplerden ben Sansa’yı bekliyorum kendimi buna hazırladım Deny istemiyorum ama o bile Aryadan daha iyi bir eş ve kraliçe adayı olur bana göre
Aryanın hamurunda kraliçelik yok.
Sansa tüm korkularına rağmen Joffrey in elinden adını unuttum bir şovalyeyi kurtarmıştı, şuanda da kuzenini koruyor bence. Arya nasıl öldürülür nasıl intikam alınır onu öğreniyor sevmeyi sevilmeyi unuttu kraliçe en çok bunu bilmeli bence
6. kitapta inş Jon Arya sorusuna cevap buluruz ben dizide populariteden dolayı Deny-jon birlikteliği olduğunu düşünüyorum. inşallah yazar yine populariteden dolayı Jon Arya birliteliği yazmaz.

Boşanma olayına da cevap vermek istiyorum Tyrionun 2. evliliği ve o evliliğin geçerli olduğunu söylerse sansa ile evliliği düşer. Sansa şuanda boşanmak istese boşanır ama ne kendi ortaya çıkabilir nede bir başkası onu ortaya çıkarabilir. Belki ilerde demir tahtın karşısında güçlü bir destek olursa ona güvenip ortaya çıkabilir yada çıkartılabilir o zamana kadarda Sansa Stark olarak kimse ile evlenemez piç Aleyne olarakta kimse onu istemez zaten

Sansa ve Jon’un arasında nefret/uzaklık ilişkisi var diyerek ikisi arasında bir aşk olacağını yorumlayıp(ki seri boyunca Jon, Sansa için iyi ya da kötü bir şey düşünmüyor bile, Tyrion ile evlendiği haberini aldığında daha çok Tyrion’un babasını öldürmesiyle ilgilenmişti yanlışım yoksa ve aaa Sansa evlenmiş, onu evlenirken hayal edemiyorum gibisinden bir düşüncesi olmadı; nötr kaldı.), 5 kitap boyunca bu kadar ipucunu zorlama yorum demeniz… Şaşırtıcı bir bakış açısı.

Siz asosyal olduğunuz için insanların arada size iltifat ve hediye alması karşısında kızarabilirsiniz(şahsen ben de çok iltifat alan biri olmadığımdan övüldüğümde sizin gibi kızarıyorum.) ama mahcup hissetmenin verdiği kızarma ile Arya’nın yüz kızarması karıştırmayın; Arya asosyal biz kız değil, aksine herkesle arkadaşlık kurabilen dışa açık bir insan. Ayrıca Arya, Jon’un ona kılıcı vermesinden dolayı kızarmıyor, öncesinde Joff ve diğerlerinin talimlerini izlerken ki sohbetlerinde Arya’nın saçını okşadığı/fiziksel temasta bulunduğu için kızarıyor. “Her zaman yakın olmuşlardı.” diye tanımlıyor içinde Arya bu temas sonrası.

Herkesin illa ki ailede yakın olduğu kişi/ler vardır. Arya için Jon; Jon için Arya ve Robb. Fakat kuramda bahsedilen mesele; Arya ve Jon arasındaki bu derin bağın ileride romantizme evrileceği yönünde, ipuçları da yukarıda. Siz zorlama görseniz de yazar, bu ikisini ilk başta eşleştirmişti ve iptal ettiğine dair hiçbir resmi açıklama da yapmadı. Hatta ikisi arasında aşk mı var/olacak sorusuna karşı kaçamak cevap verip “Ben sadece karakterlerin ne hissettiğini ve düşündüğünü yazıyorum.” demiş.

aşk filmi izleyip, aşk kitabı okumadınız ya da en kötü yerli film-dizi izlemediniz?

Aşk konusunda referansınız bunlar ise ciddi bir sıkıntı söz konusu… Kurgu şeyleri gerçek hayatta referans almak sağlıklı olmaz her ne kadar bir başka kurgu olay hakkında konuşsak da ama evet, okudum ve izledim. Hatta aşık da oldum ve çevremde de aşık olan bir sürü insan var. Sizin psikolojiye ters dediğiniz aşk türü, en sağlıklı ve doğru/olağan aşk türüdür. Sizin doğru ve sağlıklı dediğiniz tür ise ancak ergenlik dönemini geçirenlerin ya da olgunlaşma sürecinin tamamlayamamış insanların davranış şeklidir. Olgun, aklı başında hiçbir insan aşık olduğu insana öyle salakça davranmaz. Ortada imkansız bir durum varsa da bunu belirtmek için o şekilde davranmak zorunda olmadığı gibi kurgu film/kitaplar da böyle davranışların görüldüğü gerçek olmakla birlikte genel durumu yansıtan bir şey olmadığını söylemem gerek. Siz normalinin bu olduğunu sanıyorsanız kurgular ve hayallere fazla bağlanmışsınız. Ben de hayalperest kişilikte bir insanım ama dış dünya ile bağımı koparmamaya özen gösteriyorum.

Jon ve Sansa arasında nefret üstüne kurulu bir ilişki yok, siz bu ikisini hiç anlamamışsınız. Aralarında bir ilişki bile yok desem yerdir; seri boyunca Jon ve Sansa’yı iki kelam ederken görmediğimiz gibi kralın gelişi ve ziyafet dışında aynı mekanda bile görmedik. Sonrasında da çok ender aklına geliyor, geldiğinde de ne nefret ne de öyle çok sevgili kardeşim havasında bir duyguya yer yok, nötr ya da ona yakın bir yaklaşım sergiliyor. Jon kardeşlerini sevse de Sansa ile oldukça mesafeli ama nefret yok; Sansa bile ondan nefret etmiyor, sadece hoşlanmıyor piç olması yüzünden; o da annesinin etkisi. Anasının kızı zaten.

Sansa’nın tüm korkusuna rağmen ayyaş ve beceriksiz bir şövalyeyi kurtarması ne kadar büyük cesaret ve Jon’a yaraşır bir gelin ve kraliçe olacağına işaret eden bir olay gerçekten de. :slight_smile: Robin’i de koruma derdinde değil, rolünü oynuyor sadece… Arya şu an duygusuz modda geziyor gibi görünse de ne zaman Jon’u hatırlasa kalbi acıyor ve zaman zaman ağlıyor, Braavos POV’larına bir kez daha bakalım lütfen. Başkasına karşı olmasa bile Jon’a karşı duyguları ve var ona ulaşma çabasında… Arya’nın savaşçı ve ölümcül kişilikte olması onun hamurunda kraliçelik olmadığı manasına gelmediği gibi Arya’nın en büyük özelliği de standartlara uymayan bir karakter olması, bunu reddetmedi ve Jon, onda bu özelliği seviyor, hatta Arya ile uyumlu ve yakın olmalarına neden olan şey de Arya’nın bu uyumusuzluğu; 1. kitapta Arya buna değiniyor. Senin kraliçe tanımında halkı sevmek gibi tanımlar varsa Cersei buna uymuyor, Margery de ama hepsi kraliçe oldu. Önemli olan hak edip etmemekten ya da tanımlara uyup uymamaktan ziyade o konuma istesen de istemesen de gelmek… Jon da kral olma arzusuyla yanıp tutuşmuyor hatta Lord Kumandan olmak istemedi, sorsan buna uygun olduğunu bile düşünmez belki ama yine de oldu ve kitapta da olacağına dair(kral) işaretler söz konusu hatta Arya’nın kraliçe olacağına dair işaretler de var.

Jonarya birlikteliği popüler bir mesele olsaydı dizide bunu görürdün; yazar, popülerlikten etkilenerek kitap yazan biri değil. En başta bu ikisine aşk yaşatmaya karar alan kendisi zaten.

Targların istediği zaman 2 eş alabildiğini gördüğümüze göre Tyrion’ın ilk evliliğinin devam etmesi Sansa ile olan evliliğini bozamaz bence, kaldı ki Tywin o evliliği bitirdi, o yönden şans yok. İstese boşanabilir belki ama dediğin gibi bir sorun var ve bu boşanma işi rüşvetle oluyor ise gene biraz zorlanabilir ama Bealish o işi halleder.

Kısacası Jon ve Sansa ilişkisi sadece temenni olarak kalıyor ve hiçbir işaret, destek yok seride bu yönde. Sansa’nın da kraliçe olamayacağından eminim Aegon veya Jon olsun olmasın; lady ismini koydu bir kere kurduna, bitti o şans. :smiley: Zaten Martin’in ilk planında hayatta kalanlar arasında tek Stark çocukları Bran ve Arya idi; değiştirmediyse Sansa gene ölecek, bazı değişikliğe gitti ise Sansa yine ölür çünkü Ned gibi adamlar ölmüş ise onun seri sonunu görme şansı yok.

Ben Jon ve Arya olacağını sanmıyorum çünkü Arya Nehirovadan Bravos’ a geçti Tamda Kuzeyin lidere ihtiyacı varken … diyeceksiniz ne alaka Jon’un eşi % 90 kişi için kraliçe olacak bir gerçek ve kraliçeler liderdir öndedir. Arkalarından toplulukları (seride aileleri ) sürükler Arya her şeyi kendi başına yapıyor, kimseye önderlik hamilik yapmıyor ve tamda ona ihtiyaç varken kaçıp gidiyor. Babası öldüğünden beri hatta öncesinden beri saklanıyor. Eğer Martin Arya’yı kraliçe yapacak olsaydı Bravos’a yolmak yerine kuzeye götürüp Lady Stark yapardı
Mektuplarda Arya olabilir ama değişen pek çok şey gibi Stark kızıda değişti orada ve o artık Sansa
tüm oyunların merkezinde olan o
kitaptaki Sansa’nın kraliçeliğine dair gönderiler Aryadan daha mantıklı ve yerinde bana göre

Sansa’nın liderlik vasfı mı var diyorsun? :slight_smile: Sansa’nın kitapta kraliçe olacağına dair işaretlerini yazar mısın?

Sansada liderlik yönünden henüz vasfını çok görmedik ama etrafındaki insanların saygısını kazandı Sandor mesela onun yalanını korudu hemde yeminli olduğu krala karşı
Olayların merkezinde hala
istesede istemese de Joffrey e suikastte adı geçiyor
6. kitaptan itibaren ben Sansa’nın öne çıkacağını düşünüyorum hatta Kış rüzgarlarının yayınlanan Aleyne bölümlerinde bir turnuvadan bahsediliyordu orada onu tanıyan çıkacağına ve yeniden Sansa Stark ve lider olarak öne çıkacağını düşünüyorum.
Dahası Sansa’nın duaları ya Jon a dönüyor (bir kahraman çıksa duası ) ve yada onla ilgili “uzun zamandır onu düşünmemiştim gibi” bu 2. duanın 6. kitabın en geç sonunda olmasını bekliyorum ben

Sansada liderlik yönünden henüz vasfını çok görmedik ama etrafındaki insanların saygısını kazandı Sandor mesela onun yalanını korudu hemde yeminli olduğu krala karşı.

Çok göremedik değil, hiç görmedik. Görmediğimiz halde bir ‘liderlik’ vasfı olduğuna inanmanız temenni ötesine gitmez. Şahsi düşüncem olsa idi çoktan ucundan bir şey görürdük ama son iki kitapta BELKİ bir şeyler görebiliriz. Lakin ben şu ana kadar bu yönüyle ortaya çıkmamış birinin sonra da çıkacağı görüşünde değilim.

Misal Jon, Sur’a gittiğinde liderlik vasfını yavaştan göstermeye başlamıştı;arkadaşlarını çevresine toplaması, onun ağzının içine bakar olmaları vs. ufak ufak ışıldadı derken Lord Kumandan olur olmaz bu vasfını açık seçik görmeyi başardık. Keza Robb için de aynı şey geçerli. Bran’da bu yoktu, bu yüzden böyle bir şey hiç görünmediği gibi görünmeyecek de.

Lider vasfı olan insan, içinde olduğu topluluğun merkezinde yer alır; herkes ona bakar, çevresine adam toplar ve yönetmeye başlar. Sansa bunun hangisini yaptı? Hiçbirini. Olması da gerekmiyor zaten.

İlla kızlardan birinde liderlik kırıntısı arıyorsan Arya, Gece Nöbetçileri ile gittiğinden bu yana (Sandor tarafından yakalanana kadar) sürekli olarak bir sürü kurma derinde etrafına birilerini topluyor ve onları yönlendirip, emirler yağdırıyordu; Gendry bile yaşça kendisinden büyük olmasına rağmen sözünü dinliyordu.

Sandor, Sansa’ya saygı duymuyordu(zaten bunun için bir şey yapmadı ki); aksine, ona küçük kuş diyerek bir nevi dalgaya alıyordu, her şeyi tekrar eden, taklit eden bir kuş… Sandor’un onu koruması etmesi vs. AŞK sebebiyle, kıza aşık. Lakin Arya ile olan POVLARINI okursan yanlışım yoksa eğer ablasına ‘küçük kuş’ derken Arya’ya ‘kurt’ diyordu. Hangi Stark kızına aşık hangisine saygı sayılacak duyguları var, bir daha bak bence.

Evet, yeminli olduğu krala “fuck the king” diyen adamdan bahsediyoruz. :smiley:

1. kitaptan itibaren ben Sansa’nın öne çıkacağını düşünüyorum hatta Kış rüzgarlarının yayınlanan Aleyne bölümlerinde bir turnuvadan bahsediliyordu orada onu tanıyan çıkacağına ve yeniden Sansa Stark ve lider olarak öne çıkacağını düşünüyorum.

Aleyne POV’u Sansa’nın yavaş yavaş siyasette nasıl aladere dalavere yapmayı öğrenmeye başladığını, diğer yandan büyümeye de başladığını gösteriyor ki çok eğlenceliydi(zaten LF’nin yanında başka ne öğrenecekti?), Harry ile olan ilişkisinin nasıl ve ne şekilde şekilleneceğini görmek zevkli olacak. Cazibesini ilk kez kullanmaya başladı. :slight_smile:

Turnuva ve Sansa’yı tanıma meselesi için diğer başlıkta fikrimi yazdığım için tekrar etmek istemiyorum.

Dahası Sansa’nın duaları ya Jon a dönüyor (bir kahraman çıksa duası ) ve yada onla ilgili “uzun zamandır onu düşünmemiştim gibi” bu 2. duanın 6. kitabın en geç sonunda olmasını bekliyorum ben

Jon ve Sansa ilişkisi olacağını düşündüren bu mu? Onun kraliçe olacağına inandıran şey?

Bu arada neden insanlar kraliçelerin liderlik vasfı olması gerektiğini düşünür anlamam. Yukarıdaki arkadaş da halkını sevmeli vs. diye bir şey söylemişti… Bunlar sizin kafanızdaki şartlar ama bu evrende bu şartlara uyan yegane kraliçe Dany(halkını sevmesi ve liderlik vasfı). Diğer hepsi bu iki şarttan uzak. Kraliçeler çoğu zaman bir kralın karısı rolünde ona varis vermek dışında bir şey yapmazlar. Kocalarına manevi destek vermeleri dışında da fazla şey beklenmez. Bu en düşük standartlar ama birinin kraliçe olması için kimse çıkıp da “sende şu bu şart var mı bakem?” diye de sormaz. :slight_smile: Öyle olaydı Joff’un kral olup olmama vasfı sorgulanmalıydı.

Arya yı gözünde fazla büyütüyorsun belki bende Sansayı bir kere Sansa daima esirdi önce Lannisdterların sonra da Lf ın kabul edelim şuanda onun esiri ve ona göre davranıyor lider olarak öne çıkacağı bir durum yok.
Turnuvadan tanınacak derken gerçek kimliği ortaya çıkacak demek istedim ama yine işinize geldiği gibi anlamışsınız o cümlemide ve ondn sonra işte lider olarak çıkacak ve göreceğiz Sansayı

Kraliçe olduğunu olacağını düşünüyorum yada sizin deyiminzle temenli ediyorum çünkü
Sansa 14 ü ne girmek üzere romeo juliet aşık olduklarında 14 ve 17 yaşındalardı Martin için büyük aşk göndermesi Arya daha 12 falan 17 yaşında biri ile mi evlenecek hadi onu geçtim Arya jon’a aşık olabilir ama Jon kundaktaki bebeğe mi aşık oldu ilk gördüğünde
Sansa kızıl saçlı ve kızıl saç ateşle öpülmüş demekmiş Targlara gönderme
Sansanın kraliçeliğine dair birçok cümle gönderme vardı
Cercie nin kehanetindeki kraliçede Sansa bence

Kurtlarda Aryanın kurdunun yaptığı şey yüzünden Sansanın kurdu ölmüştü bunun da Arya sizin tahmin ettiğiniz gibi Arya jon a aşık olsa bile Sansa ile evliliği gündeme gelince onun için kendini feda edeceğine yoruyorum ben

Not: Henry ile olan ilişkisine güvenme dediğin gibi LF nin yanında siyaset alevere dalavera öğrendi kuzeninin ölmesini bekleyen biri ile evlenmez evlenecek olsa bile lf ona müsade etmez Sansa gibi bir varisi başka birine hediye etmez LF Henry nin Sansadan hoşlandığını Sansanında ondan hiç hoşlanmadığını gördük o povda da

Düzeltme o kadar çok yazıp o kadar çok konu değişince dağılmıış her şey
ben Aryanın liderlik vasfı yok demedim lider olabilecekken ona ihtiyaç varken Bravos a gitti dedim