Jon ve Arya - İlişkilerine Dair İpuçları (Kitap)

O ikinciyi sayma… :smile:

Sevmek baska, destekçisi olmak baska. O destegin sebebi Dany, hanenin yüzü, onu demek istiyorum istiyorum.

Aslinda daha çok Jorah’nin arkadasligini özlüyor. Jorah çok degerliydi onun için, bir korumadan, bir danismandan öte, yoldasiydi. Jorah’nin ihaneti cidden Dany’nin hayatinda yasadigi en büyük hayal kirikligi oldu.

:joy: :joy: :joy:

Bir tane daha Türk Yok muydu?

O değilde, sen Young Griff’e baya baya üvey evlat muamelesi yapıyorsun gördüğüm kadarıyla? Taht’ın asıl sahibi Aegon reyizdir!

Sevmiyorum. Havali, simarik zengin ergen züppesi gibi görünüyor bana.

Ah nerede o eski paragraflar hahahahha @Starkgaryen

Yalnız Targaryen hanesinin geneli zengin zübbelerden oluşmuyor mu? :D. Ben mi yanlış biliyorum? :D.

… dedi Lannisterci.
:smile:

@creas Mola verdim :grinning:

Aslında tam tersi. Genelde Targaryenler halk tarafından çok sevilen bir aile. İlk kral ilan edildiğinde en çok destekleyen halk olmuştu. Evet zengin züppesi olanlar var ama aslında bunlarda bu ailenin kara bahtı İşte. Buz ve ateşin dünyasını okumanı tavsiye ederim. Adam gibi bir hanedan gerçekten.

Seni triggerlamak için söylemiştim öyle, işe yaramadı =D Lannistercı konusunda da asıl beşli (Tywin, Kevan, Cersei, Tyrion, Jaime) zengin zübbe değil aslında. Ama diğerleri öyle, evet.

The World of İce and Fire’daki anlatılanlar doğru değil. Manipülasyon var.

Evet son Targaryen’i balyozla indirip başa geçmiş adamın oğluna Targaryen övecekler :joy:

Hatta orada tam aksine Targaryenler zamanında ekmeği karneyle alıyorduk, septleri ahır ettiler, basamak taşı adalarını bedava verdiler falan demeleri lazım.

Evet demeleri Lazım Mesela Zalim Maegor Yıllarca Biz Yedi’ye inananlara Kan Kusturdu Septleri Ahır Yaptı :slight_smile:

Ekmeğin Somonu 1 altın ejder oldu bırak halkı bazı lordlar bile Ekmek alamadı. Güvercinden ekmek yaptılar.Westeros’un hakkı olan Basamak Taşı Adalarını Özgür Şehirlere para karşılığı Sattılar ama kandırıldılar Para Bile Almadılar. Ejderlerle kan kusturdular Tabi Yedi Sayesinde Halkımız Sürüngenleri Yuvalarında Kesti. iyi olan Tek Targ Baelor’dur. Oda yediye hiç bir şey yapmadı. Sadece atalarının Yaptığı pisliklerini düzeltti. Halk Yıllarca Deli Manyak Krallarıyla Uğraştı. Westeros’uda Hack’le feth ettiler yiyorsa Kertenkeleleri olmadan gelsinler. (Kaynak: İçimden Geçenler)

@YeniAy_Ottoman

Aslında güllerin savaşının bitiş şekline bakarsak bence Jon Lanna ile de evlenebilir :smiley:

4’e ayrılmış bayrak. İki köşede Ejder, birinde kurt birinde Aslan.

Ya sen benim ne demek istediğimi anlamıyorsun :). Ben diyorum ki övüyorlar. Verdikleri bilgilere güvenmiyoruz. Bu yüzden aslında sövüyorlar. Yaptıklarını gizliyorlar yani. Neden halk yüzyıllar boyunca zulüm gördükleri Targaryenları sevsin ki.

Hocam senin bu dediğin şunun gibi bif şey

AKP’ye yakın yazarın yazdığı eserde Atatürk mükemmel lider denmiş. Ancak AKP taraftarı bu yazar o zaman Atatürk’le ilgili yazdığı şey yanlış?

Ya djsjkekdksksk. Üstatlar Targaryenları yok etmeye çalışıyor. Hightower hanedanını başa geçirmeye çalışıyor. Eğer kötü anlatsalardı çok belli olmaz mıydı?

Lannayla evlenebilir mi evlenir ama güllerin savaşını baz alırsak Sansa, Arya ve Shreen ismi özelliklde Sansa ismi çok daha öne çıkıyor bence Güllerin savaşı yaklaşık 30 yıl kadar sürüyor ve taht üzerinde hak sahibi aileler arasında bu savaş
Lannesterların taht üstünde hakkı yok bu sebeple güllerin savaşına uymuyor
ama Stark, Barth, Tully, Arryn haneleri ile başlayan savaş olduğundan
Diğer tarafta Tully ve Arynnların kızı yok, Shreen i biliyoruz yakılacak, geriye Arya ve Sansa kalıyor
yine Güllerim savaşına dönelim 7. Harry Tudorların hakimiyetini güçlendirmek meşrulaştırmak hatta kalıcı barış için bir York kızı ile evlenmek ister, ne tesadüf ki 4 tane York kızı vardı evlenme çağında yada yakınında… hakkında bir sürü dedikodu olan en büyük kız ile evlenir, diğerleri bekar dedikodusu falan olmamasına rağmen
yani hikayeye dönersek Yorklu Elizabeth Sansadan başkası değil

Üstat Yandelin kitabında şuanki durumla direk bi bağı olmayan olayların kasıtlı şekilde çarpıtılması mantıklı değil. Mesela Aerys dışıdaki Targaryen krallarının nedensiz yere kötülünmesi, bu mantıksız olur. Çünki eğer Targaryen kralları kötülenir ve meşru olmadıkları vurgulanırsa o zaman onlardan miras kalan Demir taht da kötülenmiş ve gayri meşru sayılır ki, bu da şuanda Demir tahtda oturarak Westerosa hükmeden Baretheonları da gayri meşru ve kötücül yapar. Kitabda kasden çarpıtılıcak olaylar ancak Aerys dönemi ve bi ihtimalde Dorne meselesiyle, Hightower hanedanının politikaları olabilir.

Yine çok bilgece konuştunuz kralım.

Pyp’ı oynayan oğlan.

Ya hu başlık nerelere gelmiş ya :smiley: Rayına sokun şunu bir zahmet :smiley:

Napalım Şurda Westerosun Durumunu Konuşuyoruz Bravoss’un kare parası olmuş 4 ejder napalım yani