Jonayers öngürülerim vol.2

daenerys-targaryen
8-sezon
jon-snow

Merhaba arkadaşlar yine muazzam tespitlerle karşınızdayım.Konuya yabancı arkadasları suraya alalım ;

Bir önce ki başlıkta Jon’un penceresinden bakmıştım,şimdi Dany’in penceresinden bakıcam.Merak etmeyin yine kısa ve net gidicem.

Jon’la Dany’in ilk bulusmasına bakıyoruz…

İlk tanışmadan sonra Dany kendini saraba veriyor !

Bu bakışı nerde görsem tanırım !

Bu bakış devam ediyor !

Ve yine şarap…

Jon’un NK tugayı tarafından kusatıldığı ögrendigin de gözü hiç bir sey görmüyor !

Canını tehlikeye atma pahasına gidiyor !

Jon ona Dany dediginde küçük bir kıza dönüyor !

Sonuç : Bence Dany,Jon’a aşık.siz ne düşünüyorsunuz ?

1 Like

Önceki teorini çok mantıklı bulsam da buna katılmıyorum. Dany ile Jon’un teknede güreştiklerini gördük fakat Dany her güreştiğini sevseydi ohooohh (Just kiddin’)

0 Likes

olaya yatak bazlı bakarsak,evet haklısın.Dany bu konuda oldukça cömert.Ama digerleri gelir gecerdi.Dany onlar icin hayatını riske atmadı ! Küçük bir cocuga baglamadı ! Bu hayran bakışları atmadı ! Dikkat edersen yatak mevzusuna hic girmedim.Neyse yani Jon ona körkütük aşık ama Dany sadece hoslanıyor diyorsun.Bu da bir seydir.hiç yoktan iyidir.En azından biri aşık.önemli olan da bu.

0 Likes

deny’nin aşık olduğuna kesinlikle katılıyorum zaten hep kalbi ile düşünen biri olmuştur. Sonuç ?

0 Likes

Cocuk bekliyoruz.nasip.kısmet.

0 Likes

ben ona hiç ihtimal vermiyorum

0 Likes

Ben veriyorum…Sarayda koşturan,ip atlayan,uzun esek oynayan minik bebeler hayal ediyorum.Minik veliahtlar…Minik prens ve prensesler…Minik ejderler…Hayali bile güzel.

0 Likes

sen hayal etmeye devam et ben ihtimal vermiyorum çünkü (gırgırdan çıkıyorum kusura bakma )

• Jon un ensesti kabul edeceğini düşünmüyorum, bebek onu mecbur bırakır, hatta kırar bence
  • deny hamile olsa bile, savaş bebeği doğuracağı kadar uzun sürmez, sürdü diyelim o savaşın temposunda zaten düşürür bebeği

bu iki sebepten ihtimal vermiyorum. Sonra Jon- deny olur ben yanılmışımdır, ensest ve Jon’un kırılması hakkında o zaman olur bebekleri tamam ama savaş süresince mümkün görmüyorum

0 Likes

olabilir canım sende görüşúnú yaz.Ben Jon’un ensest’i dert edecegini sanmıyorum.Mercimegi fırına verdiler zaten.Kalan disilerin hepsi Ensest…Sansa da ensest ! Arya da ensest ! Ensest o diyarin bir gercegi.yapicak bir sey yok.

Bebek mevzuna gelirsek ; Evet savas var ama bu herkesin olecegi anlamina gelmez.Bazılari hayatta kalacak.Bu bazılarının icinde Dany,Jon ve bebekleri de olabilir.bu ihtimali yok saymiyorum.

0 Likes

sansanın ensest olduğunu düşünmüyorum. Eğer öyle olduğunu düşünseydim emin ol Deny ye Arya ya olduğu kadar karşı koyardım. Aralarında hiçbir zaman kardeşlik ilişkisi olmamış, bir şeylerin yanlış olduğunun farkında olmuşlar bana göre (ha bu dizi için ne kadar doğru bir yorum bilemiyorum, çünkü dizide jonsa olursa kuzeniz evlenilim gibi bir saçmalık bekliyorum )

ben Jon ya da deny ölür demedim bebek düşer dedim

0 Likes

neyi destekleyip desteklemedigin seni baglar canım.İstedigini yazabilirsin.İstedigin seyi destekleye bilirsin.Bu ne beni ne de bir baskasini ilgilendirmez.En fazla katilmayiz o kadar.Ayni sey benim icinde gecerli ! Ensest “Aile içi iliskiye” verilen ad dır.“Kuzenler” de bu kavrama dahildir ! Jon bazından baktıgımızda Dany ne kadar ensest ise Sansa da o kadar ensesttir ! Enseste karsi isek alayına karsi olmak lazim yok Got evrenindeki ensest gercegini kabul ediyor isek bunun muhabbetini ne Cersei icin ne Dany icin ne de Sansa icin yapmamiz lazim.Abest kaciyor.kabak tadi veriyor.benim gorusum bu yonde.

1 Like

işte ben buna aynı gözle bakamıyorum çünkü kuzenlerim arasında evlilik var. Ben yapmam, ailem akraba istemez ama dinimizde, kanunlarımızda var. Var olduğundan ben buna ensest diyemiyorum. Yenileşen değişen toplum buna ensest olarak bakıyor, çok güzel yapıyor, geçmişe bakınca olmuş gelecekte olmasın kesinlikle

Ama got evreni için kuzene ensest demek bana saçma da geliyor. Daha büyük ahlaksızlıklar suçlar, ensest varken olacaksa bu kadarı olsun diyorum. Çünkü o çağında normali bu.

tabiki her kesin görüşü ayrı bende kendi görüşümü yazdım

0 Likes

Ortaçağ Avrupasında yeğen evlilikleri olabilen şeyler. Pek hoş bakılmasa da bizdeki gibi tabu değil. Dolayısıyla Martin o kültürden geldiği için sınırı yeğen olarak belirlemiş ve ona göre oluşturmuştur kurgusunu.

0 Likes

Ben bu teoridense JonSa teorisini destekliyorum. Yaşasın Kral Amon Huteb Yaşasın Kraliçe Kleopatra diyorum :rofl:

0 Likes

Stak Tarihinde de yeğen ile evlilik var zaten pek hoş karşılanmasa da kardeş ile evlilik kadar tabu değil. Bir örnek de Demir Doğumlulardan vereyim Aeron Victarion’a Asha ile evlenmesini söylüyor . Bunu da bir çok kez düşünüyor. Bu yüzden Westerosta hoş karşılanmasa da Bu tür evlilikler ensest kadar tabu değil diyebiliriz.
Ayrıca Jon da abartıldığı kadar onur takıntısı olan biri değil Ygiritle neler yaptığını okuduk sonucta

0 Likes

konuya hic bu yonuyle bakmamistim.ufkumu actin.saol.

@Muratkocak verdigin exstra bilgiler icin sende saol kral.

O kadar emek verdim.o kadar arastirdim.Gunlerce ugras verdim.beni hayal kirikligina ugrattin,úzdún hocam…

Sahi sen bir ara Sansa yı bana (Sandor) yakıştırıyordun ne oldu da Jon’a dondun ? Tehdit mi ettiler ? Rusvet mi verdiler ? Büyü mü yaptılar ? ne ettiler ? Stannis’in nur yüzú hatrı icin söyle. ? Tehdit ise o is kolay…Rusvet ise 2 misli ! Büyü ise gecmis olsun.o islerden anlamam.

1 Like

Jon, “Seni istediğimi biliyorum,” derken duydu kendini, bütün yeminleri ve bütün onuru unutulmuştu.

0 Likes

Jon hala yeğen meselesini umursamayacak. Biraz düşünür, aşığım der geçer bu kadar basit

0 Likes

Sandor’un Sansa’nın koruma kalkanı gibi olacağını ama Sansa’nın Jon’la evleneceği ile ilgili bir rüya gördüm :confused:

1 Like

Rüya ise tümden sakat.Harward universitesinde yapılan arastırmalara göre Rüyaların %97’lik kısmında gurme yasaniyormus yani bukuluyor,ters çıkıyormus.%3 lük kısımda ise yanılsama varmis.Söyle söyleyeyim ;

Senin anladığın JonSa : Jon & Sansa birlikteligi.

Gercekte olan JonSa : Jon & Sandor birlikteligi.

Sen Sandor’un kalkan oldugunu görmüşün ama kalkan Sansa cıkabilir.

biliyorum kafan karıştı.bazen benimde karısıyor.Söz konusu rüyalar olunca akan sular duruyor.Neyse en azından sende ki 180 derecelik farkın sebebini ogrendim.Allah saglık sıhat versin.Tek derdimiz G.O.T. olsun.

0 Likes