Kadına şiddete hayır!

Diyecek söz bulamıyorum. 3 tane yaratık gencecik bir kıza tecavüz ediyor ardından hunharca katlediyor ve yakarak dereye atıyor. Asıl acı olan bunun ne ilk ne de son olduğu.
#ÖzgecanAslan
Haber linki:

Birilerinin bunları durdurması lazım!Onlarda canlı ve size zararları yoktu.Niye tecavüz edip yakarak öldürdünüz caniler!Nerede bu devlet!Hükumet nerede!Allah ailesine kolaylık versin bundan başka ne denilebilir.

Onlarda canlı ve size zararı yoktu ne demek ya :smiley: Hayvandan bahsedermiş gibi…

Bir erkek olarak kadını döven hemcinslerimden tiksiniyorum. Aynı şekilde kadın olduğu halde susan, sesini çıkarmayan ve hatta kadının doğuştan aşağılık bir yaratık olduğunu düşünüp dövülmesi gerektiğini düşünenlerden çok daha fazla nefret ediyorum. Bu ülkedeki çoğu kadından daha fazlaca şiddet gören kadınların yanında olmam üzücü.

Sorun şu ki Türkiyede erkekler sürekli şişirildi. Sırtı sıvazlandı, pohpohlandı. El üstünde büyütüldü, yaramazlıkları görmezden gelindi, kavga etmesi hoş görüldü, yaşı gelince randevu evine götürüp bir kadını parayla nasıl ezeceği en yakınları tarafından gösterildi, eve kız atması gurur kaynağı yapıldı, küfür etmesi öğretildi ve en sonunda eline bir kadın verildi. Önce becersin, doğurtsun sonra da o kadını dövmeyi becerebilsin diye. “Erkek adamdır” denildi, sarhoş olup eve geç geldi, eşini dövdü, öldürdü. Eski karısının evini bastı, öldürdü. Kadın polise defalarca başvurdu, valilik en fazla ölürsün, ölümden kaçış yok dedi, kadın yine öldürüldü. Bacağının arasındaki canavarın kendisini daha üstün yaptığını sananların hukuku anneliğin ve kadınlığın masumiyetine leke çaldı, kadınlara tecavüz edildi, öldürüldü.

Kadına şiddet uygulayan erkek HAYVANDIR. Aksini söyleyip karşımda duranın alnını karışlarım. Savunulacak bir tarafı yok. Puştluğun, şerefsizliğin, itliğin dik alasıdır.

Çok afedersiniz ama bu o. çocuklarının yaptığı şiddet değil vahşettir. Ne yazık ki öyle bir ülkede yaşıyoruz ki bu şerefsizleri savunabilen insanlar da var etrafımızda. Mini etek giymesinler, insanları tahrik etmesinler o zaman ne demek? Sende kendini tutacak irade yoksa o kızlar napsin aq çocuğu? Bunlara gram hak verenler dahil hepsine o genç kıza yaptıklarını yapacaksın. Bu şerefsizlere de hayvan demek yanlış olur, hayvanlar daha karakterli bizim ırkımızdan.

Iste bu 3 tane uçkuruna düşkün şerefsiz ve benzerleri yüzünden aileler ne büyük acılar çekiyor. Kim bilir ne hayaller kurdular o kızları için, büyüdüğünde doktor olacak dediler, avukat olacak dediler, kim bilir ne emek harcadılar kızlarını okutabilmek için. Ama hiçbir şeye geri döndürmeyecek onu. Bunu yapanlara en büyük cezayı verseler bile nafile. Allah sabır versin ailesine.

En büyük suç kadın olmak bu ülkede.

Adalet sistemi caydırıcı bir ceza içermedikçe ne şiddet ne tecavüz ve cinayet biter.Tecavüzcüler hadım edilmeli bence.Baya caydırıcı olur.

Milliyet bahanesini uydurmuş, uyuşturucu kullanıyorlarmış demiş.

‘Siz gidin biz kalırız’ diyenlere sesleniyorum. Siz hiç akşam saatlerinde eve tek yürümeye korktunuz mu? Arkadaşlarınızdan yollarını uzatıp sizi eve bırakmalarını istemek ne kadar zor bilir misiniz? Yaz sıcağında şort, askılı giyemeden gezdiniz mi? Kadına şiddete karşı olduğunuz için teşekkür ederim ama bu kadınların ne yaşadığını bildiğiniz anlamına gelmez. Korkuyla yaşamanın, korkmadan yaşamak istemenin ne olduğunu bilmenizi çok isterdim. Daha sonra gelip yine aynı lafları söyleyebilir miydiniz bilemiyorum.

Burada söylüyorum, iki defa halk minibüsünde tacize uğradım, 3 defa ‘gece’ 9’da eve dönerken takip edildim, kendi kendine yetebilen feminist bir birey olmama rağmen sırf erkekler diye arkadaşlarımdan beni eve bırakmalarını rica etmek zorunda kaldım defalarca. Türkiye’nin en gelişmiş, en modern şehrinde yaşıyorum ve yine kimsenin ağzını açıp bir şey dediğini hatırlamıyorum. Bana yargılayan gözlerle bakıp yoluna devam etti herkes. Ülke ne durumda bilin istedim. 16 yaşında bir kız, üstünde okul forması, minibüs ağzına kadar doluyken tacize uğradığında, sesini çıkardı diye kıza dik dik bakan, tacizci minibüsten inerken hiç kimsenin adama dikkat etmediği bir ülkedeyiz. KOLAYCA SÖYLEYEBİLİYORSANIZ ‘GİDİN’ DİYE, ‘KALANLAR OLARAK DİRENİRİZ’ DİYE OKUYUN BUNU. GÖRÜN NEREDE YAŞADIĞIMIZI, NELER YAŞADIĞIMIZI. Eğer aklınıza ilk gelen ‘Bu insanlar nasıl bu ülkede yaşamaya devam edebiliyor’ olmadıysa, boş verin geçin. İğrençliğinizi aklım almayacağı için daha fazla dert anlatmayacağım, meşgul tutmayacağım sizi. Yakılma, dövülme, tecavüze uğrama korkusuyla yaşamaya devan eden milyonlarca kadın var bu ülkede. Korku filminden çıkma sahneler yaşıyorlar her gün, her dakika, her saat. Sadece kınamayın. DÜŞÜNÜN. SORGULAYIN. YARGILAYIN.

Kadına şiddet önemli konu. Kadınları dinleyin.

Nasıl cezalandırılacaklar ? Daha önceki verilmeyen cezalar bu şerefsizleri umutlandırıyor.

Sözün bittiği yer derler ya ne desek boş bir şeyler yapmak lazım :confused:

"Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız, o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın."
Gerçekten de öyle bu ülkenin insanlarından tiksiniyorum en azından bu zihniyette olan insanlardan tiksiniyorum.
Kadınları cinsel obje olarak gören ve aşağılayan zihniyetler,kadınlara ikinci sınıf insan muamelesi gösteren insanlardan nefret ediyorum. Bunları hoşgörü ile karşılayan insanlara anlam veremiyorum. Kahrolsun bağzı zihniyetler!

İki gündür dengem bozuldu yorum yazmaya elim varamıyor. Adanalıyım, olay Mersin’de gerçekleşiyor ve o bölümün nasıl bir yer olduğunu, daha önce ulaşımın bu şekilde sorunlu olduğunu gündeme getirdiklerini biliyorum ama hiçbir şey YAPILMADI! Daha da gitmek isteyenlere laf çarpıtmayın artık, YAŞANMIYOR. YAŞATMIYORLAR. Dolmuşta son yolcu olmanın acısını bilmiyorsan, ülkeni tanımıyorsan göndermeli yorum yapıp tehlikede kalan insanları hedef ALMA…

Sabahtan beri Özgecan’ın katilleri idam edilsin diyenleri görüyorum internette. İdam cezası getirildi mi tecavüzcüler mi cezalandırılacak sandınız? Adamlar elleri kollarını sallayarak geziyorlar sokakta. Olan onlara olmayacak ki! Lütfen biraz araştırın neler olmuş geçmişte. İdam cezasının tarihini bir öğrenin. LÜTFEN idam cezası çağrısı yapmayın.

Bunları toptan keseceksin, bu ne iğrençlik ya. Yemin ediyorum tiksindim. Bu tarz o. çocukları yüzünden cidden idam cezası gelsin bu ülkeye. Bu şerefsizler hapise girseler bile seneler sonra çıkacaklar, hiçbir şey olmamış gibi gezecekler.

Dunden beri ozgecanin yasadiklarini dusunuyorum. O anlarda nasil korkmustur, neler dusunmustur surekli bunlar aklima geliyor kafayi yiyecegim resmen. Katillerinin alacaklari ceza hicbir sekilde tatmin etmeyecek bizleri cunku eninde sonunda bir sekilde o delikten cikacaklar. Carpik adalet sistemimiz yine islemeyecek. İdam olmali mi olamamali mi tartismasi yapmak istemiyorum ama boylelerine idam az bile. Bu vahseti gordukce humanist falan olamiyor insan.
25 yasindayim ve disaridayken surekli beni arayan anneme kizardim bi rahat ver kac yasina geldim diye. Simdi anliyorum onu. Ozgecanda alt tarafi arkadaslariyla avmye gidip minibusle evine donuyordu… ailesine sabir diliyorum evlatlarini bu sekilde kaybetmenin acisini dusunemiyorum.

Özgecan’a tecavüz edip katleden yaratıklar millityetçi muhafazakar çıktı. Şaşırıyor muyuz? tabiki de hayır! Muhafazakarlık & sapıklık doğru orantılı bu ülkede… ayrıca idama genel olarak karşı biriyimdir, ama bunu yapanlar aynı şekilde katledilsin istiyorum! toplama kampına götürüp Ramsay Bolton’a vermek mümkün olsaydı keşke… bu arada ABD’de 3 müslüman öldüğünde Obama’ya gider yapan sn. cb rte, kendi ülkesinde 20 yaşında masum bi kız vahşice katledilince sessiz kalıyor! arap olmadığı için herhalde… .s .s .s kadın olmak bile şuç bu memlekette azizim…

Mersinliyim ve bu yaratıklarla şuanda aynı havayı soluduğum için utanıyorum kendimden. “Hayvan” diyeceğim ama hayvanların dünyasında böyle bir vahşete yer yoktur. Demek artık kızlarımızı okumaya da gönderemeyeceğiz böyle sapıklar yüzünden. Ailesine sabır diliyorum.

Konuyu gördüğümden beri bir iki satır birşeyler yazmak istiyorum, sabahtan beri toplayamadım cümlelerimi.

Evimize gitmek için bindiğimiz minübüste, otobüste bile güvenliğimiz yok.
Yaşasın özgürlükler ülkesi Türkiye

Geceden beri özgeyi düşünüyorum yaşadığı vahşeti düşünüyorum nasıl korktuğunu, ne kadar ağladığını, anne diye ne kadar bağırdığını düşünüyorum. Sesini kesmek için ağzını mı kapadılar yoksa çığlıkları daha mı çok zevk verdi bu şerefsizlere onu düşünüyorum.
Ben bunları düşünürken kafayı yiyorum, ailesi bununla nasıl yaşayacak onları düşünüyorum.
Bir baba beraber bir kızın ırzına geçmek için oğlunu çağırıyor, oğlu da arkadaşını. Bkz; örnek aile yapısı

Üniversiteyi küçük bir şehirde okudum. Minübüs yaşadığım şehirde yok, orada binmeye başladım. Hep bize söylenilen şey akşam minübüse binmeyin, yalnız binmeyin. Ve sapık minübüscülerle ilgili yarısı doğru yarısı şehir efsanesi bir sürü hikaye. Kabuslarımda görüyordum, minübüsten inemediğimi beni bırakmadıklarını. Kaç kere gördüm inanın hatırlamıyorum. Özgecan’ın durumunu öğrendiğimde kanım dondu. Benim kabuslarımı yaşamıştı bu kız.

Akşam saatlerinde binmek istemediğim halde kaç kere korno öttüre öttüre beklediler, kaç kere telefonla arkadaşımı arayıp babammış gibi konuştum ‘’ tamm baba geliyorum baba ‘’ sanki babam oradaymış gibi.

Aslında söylenilecek çok şey var ama toplayamadım cümlelerimi.

#özgecanaslan

Sinirden, elim ayağım çenem titriyor yemin ediyorum… Yeminle bu ülkede kadın olmak çok zor. İnsanlığından çıkmış bu varlıklar yüzünden, kimse sokaklarda rahat yürüyemiyor, dolmuşa rahat binemiyor. En çok koyanı da bu hayvan oğlu hayvanların en hafif cezayla yakayı sıyırabilecek olmaları…

Ekşi’de dolanırken gördüm… Katillerin facebook hesapları. Ezberleyin bunları:
https://www.facebook.com/33el345
https://www.facebook.com/suphi.altindoken
Suphi denen şerefsizin facebook hesabı kapalı tabi…

En hafif ceza demişim de… Hiç ceza alamayabilir bu andaval, şerefsiz, hayvan oğlu hayvanlar… Errrrrkkekler ya canları çekmiştir bir kadın bedeni… Elleri kaymıştır yanlışlıkla bıçaklamışlardır… Sigara söndüreyim derken de yanlışlıkla yakmışlardır kızcağızın cesedini. Yine adalet sistemimiz, sessizliğini koruyacak ve de kemerleri ve fermuarları açık bir şekilde ağızlarının suyu aka aka gezen tacizci, tecavüzcü itlerin cesaretlenmesine yol açacak. Adalet yoksa bir yerde, orada anarşizme ihtiyaç var, söylemeden geçemeyeceğim…

Huzur içinde yat, Özgecan…

Bunların asıl cezasını devlet kesmeyecek zaten merak etmeyin.