Kan Şarkısı / Kuzgunun Gölgesi - 1


#1

Kitabın Adı : Kan Şarkısı
Orijinal Adı : Blood Song
Serinin Adı : Kuzgunun Gölgesi Serisi
Seri Sırası : 1
Yazarın Adı : Anthony Ryan
Çevirmen : Barış Tanyeri
Yayınevi : İthaki
Sayfa Sayısı : 664
Basım : 16 Mayıs 2014
Tür : Epik Fantastik

“Pek çok adı vardı. Daha otuz yaşına gelmemiş olmasına rağmen, tarih ona bol unvan ihsan edilmesini layık görmüştü: Onu bize eziyet etsin diye gönderen deli kralın karşısında Diyar’ın Kılıcı, savaşlar boyunca onu izleyen adamların yanında Genç Atmaca, Cumbraelli düşmanlarına karşı Karanlıkkılıç ve sonradan öğrendiğime göre Büyük Kuzey Ormanı’nda yaşayan esrarengiz kabileler arasında da Beral Shak ur adıyla anılırdı, yani; Kuzgun Gölgesi.
Ama benim insanlarım onu tek bir isimle tanırdı ve onu iskeleye getirdiklerinde aklımda dönüp duran da bu isimdi: Umut Katili. Yakında öleceksin ve ben de bunu göreceğim. Umut Katili.”

Vaelin Al Sorna, annesinin ölümünün yarattığı üzüntüyü henüz üzerinden atamamışken, kendisini İtikad’ın koruyucusu Altıncı Nişan’ın kapısında, Kral’ın Savaş Lordu olan babası tarafından terk edilmiş olarak bulur. Nişan’a adım attıktan sonra ise artık hayatı eskisi gibi olmayacaktır. Bu inanç koruyucusu savaş okulunda ölümcül sınavlarla boğuşurken, dövüşmenin yanı sıra kardeşliği, sadakati, karanlığı, ihaneti ve hayatta kalmayı öğrenir. Diyardaki kardeşleri ise onun tek ailesidir. On yaşında o kapıdan adım atan çocuk, genç bir adam olduğunda, Diyar’ının en tanınmış figürlerinden biri haline gelmiştir. Krallarla pazarlık yapar, ordular yönetir ve Diyar’ın kâbuslarından Karanlık’la başa çıkmaya çalışır. Artık sadece Diyar’ının değil, tüm dünyanın kaderi onun ellerindedir. Her şeyden öte, Vaelin’in zorlu hayatında böylesine yükselmesini sağlayan gizli ve karanlık bir gücü vardır: Kan Şarkısı.

“Eğer Rothfuss veya Sanderson tarzı fantastik kurgu seviyorsanız, Kan Şarkısı sizin için biçilmiş kaftan.”
-Felicia Day

“Cesur bir kurgu, kadim büyüler, amansız entrikalar ve kanlı bir macera…”
-Publishers Weekly


#2

İthaki sürekli reklamını yapıyor.Küçük küçük alıntılarla kitabı okumuş kadar oldum :smiley:


#3

hakkında hep güzel yorumlar okuduğum ve merak ettiğim bir seri. buna da başlamamla devam kitapalrını beklediğim seri sayısı yine çoğalmış olucak :confused:


#4

Ben okudum herkese tavsiye derim.Gerçekten güzel bir kitap yazmış yazar.


#5

drde azıcık inceledim ve güzele benziyordu

MID cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


#6

Yeni kitabın ne zaman çıkacağını bilen var mı ?


#7

Akşam akşam oha lan dedim ya


#8

Anlamadım ? :smiley:


#9

Kapaktaki dizide felan oynamalı :slight_smile:


#10

Toplamda kaç kitap olacağı belli mi ?


#11

Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan sonra tamamlanmamış bir seriye asla başlamama kararı aldım. Seri tamamlanınca kesinlikle okuyacam. Şimdi alsam kitabını, sonra işin yoksa devamını bekle, ne gerek var kasmaya. :slight_smile: Bitince başla.


#12

Çok sağlam başarılı bir roman.İlgiyle okunuyor.İkinci kitap ne yazık ki beklentileri karşılamıyor.


#13

Arkadaşlar başlangıç olarak bilgi vereyim; seri üçleme olucak 2 kitap türkçeye çevrildi diğeri ingilizce çıktı maa halen çevirilmedi 2018’in başı diyor ithaki.Hiç bitmesin isteyeceğiniz muazzam güzel bi kitap okuduğunuza pişman olmazsınız


#14

Arkadaşlar başlangıç oalrak bilgi veriyim ; Seri üçleme ilk iki kitabı çevrildi 3.kitap ingilizce çıktı ama halen çevrilmedi 2018’ başında çıkıcak diyor ithaki. Kitaba gelirsek olağanüstü akıcı ve güzel kalıplaşmış yargıları yakıp geçiyor ve çok net herkese şiddetle tavsiye ederim.