Karabalık Tully nerede?(Spoiler içerir DİKKAT)

Vadi - Boğaz - Bozsu Gözcüsü - Sur - Kuzeyde herhangi bir yer ayrıca Karabalık öyle kaçacak bir adam değil bence.

Ayrıca hanenin adamları tarafından demişsin bunu anlayamadım açar mısın biraz ?

yani hanenin adamları dediğim müttefik hane ayrıca karasu savaşından sonra tully diye birşey kalmıyo ve jaime tekrar ordunun başına geçince yine riverrun’u kuşatacak ve bazı kuzeydeki lordları zorla riverrun kuşatmasında kullanıyolar ellerinde esir lordlar var onların akrabaları yani tullylerin ve starkların bellerini doğrultmaları çok çok zor brynden kendinide yırtsa birşey yapamaz en mantıklısı kaçması veyahut elindeki bütün kuvvetle ve starklara sadakat yemini olan lordlarla stannis’e sadakat yemini etmesi ki bunuda 5.kitapta yapacaklar

Son kısmı spoiler’e alırsan iyi olur.

Edit : Benim bu Bozsu Gözcüsü ve Reed hanesine aşırı sempatim var bu gün bunu öğrendim :smiley:

tek kurtuluş stannis

Bence Vadi’ye gidiyor,yıllarca orada görev yaptı ayrıca Robb Stark’ın davasına katılmak isteyen Yohn Royce Karabalığın arkadaşıdır,Vadi lordlarını ayaklandırmayı deneyebilir

Karabalık biliyor Starkların en sadık sancak beyi Howland Reed’tir aynı zamanda Ned’in en iyi arkadaşı ve ben Howland’dan çok büyük bir bomba bekliyorum bence boğaza gitti Howland’a katılmaya.Vadiye gitme olasılığı çok zayıf neden derseniz vadide boltonlara ve diğerlerine karşı koyacak bir güç yok ama boğazda olabilir ayrıca Kırmızı Düğün gibi bir felaketten sonra Vadiden medet ummaz ama Ned’in en yakın arkadaşından umabilir.Ayrıca Rob Stark düğünden önce Howland Reed’in yanına bir kaç sancak beyini yollamıştı yanlış hatırlamıyorsam kırmızı düğünden sonra sancak beyleride orada kaldı Maege Mormont’tu sanırım stark sancağı çekerek göle açılan

Vadi savaştan etkilenmeyen iki krallıktan birisi asıl güç orda :smiley: ama oraya gitmez gibime geliyor gitse Alayne PoV’un da görürüz.

Karabalığın Robb’un başına gelenlerden sonra kimseye güvenecegini düşünmüyorum.Jon Snow’a bile güvemnmiyor ama yıılaca Vadide görev yaptı.Beyankar Lord’lar Serçeparğı yönetimini istemiyorlar.Yohn Royce zaten Robb Stark’ın yanında savaşmak istiyordu bunu biliyoruz hatta Vadi Lord’ları isyan etme noktasına geldi savaşa katılmadıkları için askeri güçleri sağlam Nehirova 4.kitabın sonlarına doğru düşüyor sonra Sansa pov’u yok inşallah 6.kitapda olur.

@Çelikincik ‘Spoiler’ butonu kullan.

Vadi lordları her an Veliaht Harry’yi Lordları ilan edebilirler bence. Karabalık Serçeparmak lord olduğu sürece Vadi’ye dönmesi zor. Stannis’in yanına gidebilir. Ya da gizlice Vadi Lordları’ndan birinin kalesine de gidebilir.

1. kitapta Karabalık’ın gözünden de bir bölüm okuyalım artık. Eğer Jeyne teorisi doğruysa çok ilgi çekici olur, doğru değilse de umarım Karabalık bir şeyler planlıyordur ve karşımıza çıkar yakın zamanda.

-Jeyne Westerling teorisini bir kenara bırakmalı yoksa işin içinden çıkılamaz. Eğer bu teori biraz olsun gerçekse zaten bence Blackfish yerine Jeyne’in gözünden bakarız olaylara.

-Lysa’nın öldüğünden haberi vardır ve Littlefinger oradayken asla gitmeye teşebbüs deceğini sanmıyorum.

-Jon Snow ile de herhangi bir bağı bulunmadığından Duvar’a gideceğini sanmıyorum.

-Güneyde de bulabileceği bir dost ya da müttefiki yok.

-Demir Adalar zaten liste dışı; Özgür Şehirlere ise yeterince karakter kaçtı bence.

Ben Stannis’in ölümünde ya da Rickon’un Westeros’a dönüşünde aniden ortaya çıkacağını düşünüyorum. Ya da daha büyük bir ihtimal olarak Stoneheart yani Catelyn’e katılabilir diyorum.Önceden onun yaşadığını bilmese de Lem gibi adamları tarafından esir alınıp kız kardeşine kavuşabilir.

Jon Snow’u kötülüyor Jaime’ye, neden diye sordunuz mu hiç :smiley:
Çünküü eğer Robb varisini Jon olarak dile getirdiyse dikkatleri Jon’un üzerinden çekmek istiyor olabilir. İkisinden birisi değilsede Jon’u sadece Cat’den kötü olarak duymuştur.

bana cat bulacak gibi .çünkü nehirtopraklarının heryerinde adamları var.ulaşması daha kolay.hele bi de cat’den en ufak bi haber alırsa.umut dünyası işte

benim düşüncem jeyne i alıp boğaz a gittiği. sonuçta Galbart Glover ve Maege Mormont’un yanındaki kuvvetlerle birlikte Grisu Gözcüsü’nde olduğu biliniyor. Eğer jeyne i kacırdıysa gidebileceği en güvenli yer Vadi değil Grisu Gözcüsü.

Boğaz İkizlere çok yakın bu ciddi bir sorun teşkil ediyor.Karabalık’ tanınan bir yüz Freyler yada Freylere hizmet eden birinin onu görme ihtimali çok yüksek bu yüzden İkizlere yakın olan bir yere gittiğini sanmıyorum.

aynen.vadiye gitmesinin hiç bi mantığı yok.lysa’nın nasıl birisi olduğunu biliyor.gitmek istediği yer bozsu gözcüsü olabilir ama cat’le de buluşabilir.(inat ettim buluşturcam amca yeğeni)

Yok haklısın bence. Catelyn’le bir olmasından başka iyi seçenek göremiyorum. Catelyn’in yaşadığını bilmediğinden ötürü muhtemelen önce esir düşecek sonradan gerçeğin öğrenilmesiyle Thoros of Myr ile birlikte Catelyn’in en büyük destekçileri olacaklardır.

Önce sahte olduğunu bilmedikleri Arya’yı kurtarmak isteyeceklerdir. Bıunun için de Brienne ve Jaime’yi kullanacaklarını düşünüyorum.

Sonra Rickon’un dönüşü öğrenildiği andan itibaren de Kuzey’in ordularına katılacaklardır.

Brynden Tully Geçit şövalyesi olarak Vadiye hizmet etti.Lyn Corbay,Yohn Royce,Nestor Royce onun en yakın arkadaşları,isyanda omuz omuza dövüştüler.Ve bu Vadinin en güçlü Lord’ları Robb Stark’ın davasına katılmak için nerdeyse isyan edeceklerdi.Vadi entrikalarla,numaralarla yönetilemez ve Lannister ve Tyrell’larla çarpışacak güce sahipler,en azından yıllardır ortalarda gözükmeyen kafasını bataklığa gömmüş bir adam yerine Vadiye gitmesi çok daha mantıklı.

Jaime’nin Eddark’ın piçi Surda siyahları kuşan önerisine Bryden,Jon Snow’un Tywin Lannister tarafından Lord Kumandan yapıldığını söylüyor.Yani vesayetten falan haberi yok açıkça Jon Snow’un Lannisterlardan yardım aldığını söylüyor.Nehir Topraklarında kaldığı için Boğaza giden Lord’lardan habersiz büyük ihtimalle ve Kızıl Düğün olayından sonra Kuzeyde kimseye güvenmez bana göre ayrıca Boğaz’a gitmesi için İkizlere yakın olası gerek

Bence senin yorumunla benim teorim daha güzel birleşti. Tam da senin dediğin gibi vadiye gitmek isteyecek Blackfish. Sonuna kadar katılıyorum arkadaşları orada hele de Sansa’yı duydu mu tamam. Ama bence Sansa’yı duyamadan hatta vadiye ulaşamadan Trident taraflarında Catelyn’in adamları tarafından yakalanacak ve amca ile yeğen buluşacaklar.

Ondan sonrasında ya sahte Arya’nın sahte olduğunu bilmediklerinden Winterfell’e operasyon yapacaklardır ya da o sıralar GRRM’nin anlatış sırasına göre Sansa evlenmiş olup da deşifre olursa ona gideceklerdir.

Anlayacağın Ramsay’in ya da Littlefinger’ın bu iki Tully’den çekeceği var.

Stannis Ramsay’i halleder :smiley: