Karabalık Tully nerede?(Spoiler içerir DİKKAT)

İlk olarak ben de herşeye rağmen Jeyne Westerling’in kaçtığını düşünüyorum,gerek kızı tarif ederken Jaime ve Catelyn’in görüş ayrılıkları olsun gerekse de Jeyne’in küçük kız kardeşinden hiç bahsedilmemesi böyle olduğunu gösteriyor gibi.
Ama diyelim ki kaçmamış olsun benim kafamı karıştıran bu değil,Blackfish kaçtığında Edmure,Frey’lerin elinde esir değildi,Jaime onu kaleyi teslim etmesi için serbest bırakmış ve kaleye göndermişti.Hatta Jaime Blackfish’in nasıl kaçtığını sorunca,Edmure yivli kapıyı biraz araladık o da yüzerek kaçtı diyodu.Yani başka bi açıklaması olması lazım.

Ben orayı unutmuşum ama yine de iki kişi kaçmaları imkansız olurdu sebebi budur bence Karabalık ona bi garanti vermiştir sen şimdilik Jaime’nin esiri gibi takıl onlarına ağzına bi parmak balı çalalım demiştir.

Jeyne konusunda ısrarlı olduğumdan,iki kişi kaçmaları bana imkansız gibi gelmiyo yine de dediğin gibi de olabilir,Karabalık iyi bi yüzücüymüş nefes almadan bi süre dayanabilir ama Jeyne de dayanabilir mi?
Muhtemelen dediğin gibi oldu hatta belki saf Edmure karısına zarar verirler bile diye korkmuş olabilir ama inşallah Karabalık’ın sağlam bi planı vardır,yoksa Lannister’ların eline kuzu kuzu bir rehine vermek akıl işi değil

Bence kesinlikle Cat’e yani Bayaksız Kardeşliğe katılacak. Oradan sonra da daha önce Vadi’de de görev yapıp oradaki hanelerde dostlukları olduğundan Sansa’yı kurtarmayı gidebilirler.

Ya da sahte olduğunu bilmedikleri Arya için Kışyarı’nın yolunu tutarlar ama bu bana daha zor ihtimal gözüküyor.

Hiç biri olmazsa Edmure ve kafilesini kurtarmak için Cat ile birlikte operasyon yapacaklardır diye düşünüyorum.

Ama ben asıl böyle bi şey olursa Catelyn’in amcasını nasıl karşılayacağını merak ediyorum.O da bir zamanlar Beric Dondarrion’un olduğu gibi bi undead sonuçta.Dondarrion Arya’ya sürekli dirilmenin çok zor bi durum olduğunu,kendini çok halsiz hissettiğini ve geçmişiyle ilgiili çoğu şeyi unuttuğunu söylemişti tabi Catelyn bir kez dirildi ama yine de acayip sert mizaçlı biri oldu,Brienne’e yaptıklarına bakılırsa.
6.kitapta Catelyn’den bi POV okumayı çok isterdim,hislerini acayip merak ediyorum.

Cat konuşamadığı için yani boğazına bastırsa bile sesi çok zor çıktığı için sanmıyorum. Yani zaten eskiden POV’du martin çizdi bence üstünü yeni POV’lar var nasılsa Thoros of Myr’in gözünden falan okusak daha güzel olurdu bence.

Her türlü iyi karşılayacaktır çünkü amaçları bir zaten Frey-Bolton-Lannister’ların kökünü kurutmakta fikir birliği var bi kere. :slight_smile:

Evet ama Brienne’e yaptıklarından dolayı emin olamıyorum işte.
Gerçi Brienne’e güvensizliğinin nedeni büyük ihtimal Roose Bolton’un ‘‘Jaime Lannister selamını gönderdi’’ cümlesiydi ha bi de Yeminkar’ın kabzasındaki aslanlar :frowning:

Evet o Brienne’in Jaime’ye karşı olan hassasiyetini sezdi ve son istediği şey güvendiği o kadının kralkatiline aşık olması falandı o yüzden Cat de haklı yani şimdi. :slight_smile:

Taşkalp ile Cat cok farklilar bence. Beric de cok degismisti.

Bence de.
Eski Cat olsaydı Jaime’ye aşık bile olsa Brienne’i bırak asmayı,kılına zarar vermezdi.Çünkü aynı şekilde Jaime’yi serbest bırakan kendisiydi.Barış olmasını isteyen kendisiydi.Hep ılımlı bi tavrı vardi yani.Ve çoğumuzun eleştirdiği yanı da buydu belki.
O yüzden ben Leydi Taşkalp’ten çok daha umutluyum.Yakıcak yıkıcak ortalığı :smiley:

Dirilmenin belli yan etkileri oluyor.Tek bi amaca odaklanmak gibi.

Aynen katılıyorum kadın zaten bi kere öldü neyden korkacak ki artık ölümden mi.

vallahi cat’i biraz aptal ve sorumsuz bulsamda çılgın atıyor yani leydi stoneheart olarak :smiley:

Arkadaşlar bayadır foruma girmiyordum bu konu yeniden dikkatimi çekti ve bir cevap yazayim dedim öncelikle merhaba :
eğer 4.kitap kısım 2 yi okuduysanız Jaime Nehirovada bir şarkıcıyla konuşuyordu kaleyi teslim aldıktan sonra hatta şarkıcı kışı Nehirovada geçirmek niyetindeyim dediğinde Jaime o zaman şarkılarınla halama yaranmalısın dedikten sonra adını sormuştu ve dikkat ettiyseniz şarkıcının adı Yedilerin Tomu idi . Eğer hatırlarsanız Yedilerin Tomu Leydi Taşyürekin haydutlarından biri yani Nehirovada bir casus…Bu sebeple benim teorim Sör Brynden’in Taşkyürek’e gittiği görüşünde.

Sen bayadır girmemişsin foruma doğru :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok haklısın bende neden dar kalçalı dediğini merak etmiştim . :smiley:

Haklısın bende düşündüm yedilerin tom u bizim tom mu diye sonra kafa yormadım .

Blackfish Tully’nin vadiye gitme olasılığı diğer olasılıklara göre daha yüksek. Bence Sansa’ya yardım edecektir.

Bana kalırsa Karabalık kesinlikle Vadi’ye gitti. Ayrıca içimden bir ses Karabalık’ın Robb’un kraliçesi ile birlikte oraya gitmesinin, Serçeparmak’ın sonu olacağını söylüyor. Vadi, Kuzey için sancak kaldırır ve Serçeparmak’ın tarafındaki tüm lordlar Karabalık’ın tarafına geçer kanımca. Nedenini sorarsanız, Karabalık’ın ömrünün büyük kısmı Kanlı Kapı Şövalyesi olarak geçti. Yani Vadi’de tanınıyor ve saygı duyuluyor. Ayrıca Sansa’nın da büyük dayısı. Dahası Serçeparmak’tan hoşlanmayanlar arasında ve komplocu biri değil.

Yedilerin Tomu’da hazır içerde kalede casusken Cat acaba nehirova’yı almayı düşenebilir mi?
gerçi ordusu yetermi onuda bilmiyoruz

Nehirova şu mide bulandrıcı Emmon Frey’den alınsın da kime giderse gitsin bence.Adamdan resmen iğrendim 4.kitapta,benim kalem benim kalem diye sayıklıyodu yeni oyuncak almış bir çocuk gibi.Kale onun ve şişko karısının elinden gitsin de göreyim ben onu.