Karabalık Tully nerede?(Spoiler içerir DİKKAT)

Genna halaya laf yok aklı başı yerinde iyi bir kadın

Farkındayım ama üzerinde hiçbir hakkının olmadığı Nehirova’ya Edmure’ı öldürme pahasına geçme isteği beni kendisinden tiksindirtti.

Kralın emri ile geçiyor. Bu ona oldukça büyük bir hak kazandırır. :slight_smile:

Nehirova bin yıldır Tully’lerin mekanı.Kral emri sayesinde orda hak iddia ediyor zaten evet,ama sonuçta Tully’lerle hiçbir alakası olmadığı halde Tully’lerin kalelerine bir Tully’yi öldürme pahasına geçmek istiyor.
Bana bu sanki biraz açgözlülük gibi geldi,bilmem sen ne düşünüyorsun

Hak iddia etmesine gerek yok :smiley: . Hersey belli. Kralın Tullyleri azlettigini ve kaleyi Emmon’a verdigini söyleyen belge var. Ayrıca öldürmeye calışması da oldukça haklı. İlerde serbest kalıp basına bela olmasını istemiyor.

Tamam Rheagar haklısın kardeşim;Edmure Tully o kadar büyük bir kabahat işledi ki;doğduğu,büyüdüğü Nehirova da elinden alınsın,adam da sonra belki milyonda 1 ihtimal serbest kalırsa diye öldürülsün,doğacak çocuğu da öldürülsün.Niye,Genna Lannister kıçını devirip Nehirova’da rahat rahat yatsın diye mi?
Bari bunu savunmayın abi ya,bu kadar Lannister fanatiği bu kadar iktidar yanlısı,bu kadar cani olmayın.Günümüz dünyasındaki politik olaylara da mı böyle bakıyosunuz merak ediyorum cidden.Öyleyse durum vahim.

Lannister yanlısı değilim. İktidar yanlısı da değilim. Hiçbir kralı desteklemiyorum. Ancak şartları göz önüne alırsak ve Nehir Topraklarının kral olarak Tommen’e bağlı olduğunu düşünürsek Tommen ne dediyse boyun eğilmek zorunda. Edmure’u öldürsün demiyorum ama öldürmesine de bir sey diyemem. İsterse Edmure bin yıldır Nehirova’da lordluk yapsın tek bir talimatla lordlugu elinden alınır. Ayrıca bir savaş esiri o, bir isyancı. Asmayıp da beslesinler mi?

Ve son olarak gunümüz politik olaylarına bakış açısı. Burdan sert olucam kusura bakma. Benim bakış açımdan sanane! Burası siyasi tartışma forumu değil. Öyle olsaydı zaten senin gibi çoluk çocuğun işi olmazdı burada.

Tartismayı da beceremiyorsun ayrıca.

Ben çocuğum öyle mi ve sen… hahaha kusura bakma da buna gerçekten gülünür yani gerçekten.Git bi daha önceden yazdığın mesajları oku abi,cidden otur bi oku.5 yaşında birinin düşünse daha iyi yazabileceği mesajlar yazmışsın ya,kusura bakma da benim mesajımı da tartışmamı da en son eleştirecek kişi sensin bu forumda.

Rheagarcım bak güzel kardeşim,biliyorum buranın siyaset forumu olmadığını ama sen sırf benim dediğime karşı çıkma amaçlı saçmasapan şeyler yazarsan ben de merak ederim bunlar senin her zamanki düşüncelerin mi yoksa kasıtlı yazılmış şeyler mi.Şu foruma 20 tane düzgün mesaj yazsam 19’una itiraz ediyosun,karşı çıkıyosun,hayır tabii ki hepsinde sen haklı olsan başımla beraber ama yok virgülden sonra boşluk bırak,yok o ‘A’ değil ‘a’ falan filan.Boş uğraşlar bunlar tamam mı reelde sinirini atamıyosan burda bana hiç sarma çünkü karşında salak yok,susup mesajlarını sindirmemi bekleme.

Virgülden sonra boşluk bırak.

Şimdi, önceki mesajlarımı değerlendirdiğin için teşekkür ederim. Em… Sonra… Seninle tartışma kotam dolmuş sanırım, en fazla 3 tartışma yapabiliyorduk değil mi? Bi daha olmaz tamam.

Ne sacmaliyorsun canım sen? Ne 5 yaşı? 3 bin kusur mesaj var. Elbet arasinda o tür mesajlara rastlamissindir ama ciddi seyler degildir onlar. Burada istedigim kisiyi de elestiririm. Senin bi ayricaligin yok nasil benim de yoksa. Adam gibi tartışacaksan tartış, yoksa tartışma. Gelip sana yalvarmıyorum cevap yaz diye. Saçma sapan seyler yazarsan burda, ben de gelir düzeltirim. İmla olayından bahsetmiyorum. O ayrı konu. Kuralları hatırlatmak da kabahat olmuş, onu sonra konuşuruz. Burda güzel güzel tartışırken gidip reeldeki politik secimleri ve bakış açısını katarsan işe, tartışma anlayışından şüphe duyarım ben.
Son tartışmalarda zaten böyle yapıyorsun hep. Sıkışınca tabi… Neyse

Abi ne kuralından bahsediyosun ya,virgülden sonra boşluk bırakılması kuralını kim öğretti sana?Ya da öyle bi kural mı var?
Ben sadece merak ediyorum,benim yazdığım her mesaj,Sansa konusunda seni uyardığım günden beri niye sürekli sana batmaya başladı?O günden sonra daha mı fazla mesaj yazdım ben?Hayır.O zaman sorun ne?

Herneyse Edmure’a dönersek;Senin aksine ben bu seride adaletin kazanmasından yanayım en azından öyle olmasını isterim,o yüzden Lannisterların hem bütün nehir diyarlarını yakıp tecavüz ettikten sonra bir de bunların zavallı derebeylerinin kalelerini işgal edip,meşru lordlarını öldürmesi bana ters.Sen böyle düşünmüyosan ona da saygım var.

E yuh! Virgülden sonra boşluk kuralı yok mu? :open_mouth: durum vahim… :frowning:

Senin her mesajin değil de benim mesajlarına cevap vermem sana battı gibi sanki?

Son olarak asıl konumuz Edmure, Nehir Topraklarını sadece aslanlar değil kurtlar da yağmaladi. Zaten savaş bölgesi. Seride zayıfların ve ezilenlerin kazanmasını istiyorum ben de. Genna’ in yaptıklarında bi yanlışlık yok. Konumuz oydu sanırım.

Bana batan ne biliyo musun,senin benim her mesajıma seni uyardığım günden sonra sürekli cevap vermen.Yani benim bütün mesajlarım o güne kadar çok doğruydu da ondan sonra mı bu kadar zıttına gitmeye başladı?Anlamıyorum ki.

Ben editör değilim,yazar değilim;naçizane bir forum üyesiyim sadece,benim orda virgülden sonra boşluk bırakıp bırakmamam kimsenin umrunda olmaz.Bu bir yazım hatası değildir.Ayrıca ben bunu,üye olduğum günden beri yapıyorken,senin ilgini orda o tartışmanın içinde çekmesi bende kusur aradığın izlenimi uyandırdı.Umarım ki yanılmışımdır.

Kurtlar aslanlar kadar yağmalamadı be Rheagar sen de biliyosun bunu,her neyse Genna’nın Nehirova’yı aldığına şükretmesi yerine bi de üstüne Edmure’u öldürmek istemesinin hala açgözlülük olduğunu savunuyorum ben.

Sana söylemiyor olabilirim ama @“Bekir Cem” ile de konuştuk bu konuyu. İstersen gidip ona da sorabilirsin. Son olarak söylüyorum. Herhangi bir noktalama işaretinden sonra boşluk bırakılır. Tekrar söyletme lütfen bunu bana.

Beni uyardığın gün falan yok. Herhangi bir tartışma oldugunda ben de katılıyorum. Seninle alakası yok yani. Üstüne alınman saçma biraz.

Ac gözlü olan Genna değil. Emmon, sen biraz yanlış anlamışsin oradaki konuşmaları herhalde.

Yok Rheagar ya,ben neyi üstüme alacağımı neyi almayacağımı çok iyi biliyorum.Sen merak etme.

Emmon daha da beter tabii ki,Genna kocasını dizginlemeye çalışıyordu,orda,biliyorum.Ama yine de zaten benim odak noktam Edmure’un ve vasisinin öldürülmesi.Ve Genna’nın sandığınız kadar iyi kalpli olmayışı.
Her neyse tabii ki yine de allah razı olsun merhametli bir kadın,Cersei gibi olsaydı bir dakika durmaz Edmure’u öldürür,Nehirova kapılarını da koçbaşlarıyla kırardı.

Genna Darry’i istiyordu fakat Kevan’da orayı istiyoru.Tywin Kevan’ın sözüne daha çok itibar ettiği ve sevdiği için Darry’i Kevan’a verdi.

Grrm bi röportajda belirtmilş sanırsam Howland Reed’in ileride olaylara dahil olucağını bi şekilde bağlaması lazım buradaki aracı kişi Karabalık olabilir bende Boğaz’a gitti taraftarıyım.

Boğaza gitmiştir belki ama zaten bunun yanısıra Leydi Mormont falan da Boğaza Howland Reed’i aramaya gitmişti, yanı illa karabalığın gitmesine gerek yok

o kısmı kaçırdım sanırım Theon nerde ne zaman cübbeli bir adam görüyordu ?

Howland Reed Ned Stark ın çok yakın arkadaşı… Reed in şu ana kadar olaylara katılmamasını ilerde Starklar için yapacağı işlerden dolayı olduğunu düşünüyorum. Starkların intikamını alacak adam bence howland reed. ve tabiki yanında karabalık ve robb un veliahtı olacak…

Aynı şekilde bende Karabalık’ın sessizce ortadan çekilicek biri olduğunu düşünmüyorum.Edmure’a kadar kaleyi bile teslim etmiyordu zaten sonunda da onurlu bir şekilde ölümü seçerdi,kaçmak yerine.Bence korumaya çalıştığı önemli birileri var .