Karakter/Hane Soundtrackları

@Ulu_Kurt Tabi, eder mi hiç :smiley: Şaka maka Castamere Yağmurları insanın diline dolanıyor, esir alıyor.

Hanemizin İstiklal Marşı kızıl düğün versiyonu

Lannister hanesini sevmem ama Rains of Castemere şu serideki en mükemmel şarkıdır. Arada dilime takılıp söylüyorum internetten açıp dinliyorum.

Who are you, proud lord said
Why must I bow so low
Only a cat with a different coat
That’s all the truth I know
So he spoke and so he spoke
That lord of Castemere
Now the rains weep all his holes
Not a single soul to hear

3.55’te başlayan “Kill Them All” bölümü… :frowning:

Burda da “oturmaya mı geldik gençler?” diyor Baratheon abiler;

Ramin Djawadi bir müzik dehası. Game of thrones’un her bölümü film olsa her sene en iyi film müziği oskarını alır.

Baratheon hanesinin yukarıda paylaşılan müziği çok epik ve fondaki resimde efsane olmuş. Robert in meşhur geyik boynuzlu miğferi ve savaş çekici.
Greyjoy hanesininde müziğide çok hoşuma gider, oda damardan giriyor.

Ve tabi ki meşhur Dracarys! 1.50 den sonra başlıyor.

[font=Roboto, arial, sans-serif][video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jfWLBhqhQZs[/video]

[font=Roboto, arial, sans-serif]6.sezon bittikten sonra final müziğini uzun süre dinlemiştim.

[font=Roboto, arial, sans-serif][video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=j34Xa6DGi4s[/video]

Greyjoylar çok güzel

Aynen özellikle Asha harika

Baelish Hanesi :cool:

Dizinin Soundtraclarını yapan Ramin Djawadi 8. Sezon için değişik müzikleri harmanlamaktan bahsederken, Arya müziği ve Lannister müziğini karıştırmak istediğini belirtmiş. Lannister hanesi ve Stark hanesinin harmanladığı bir diğer şaheseri, benim favorilerimin başında geliyor.

Stark müziği ile giriş yapılan eserde, Ailenin kadim kılıcı Ice gözükür.
Ice alınıp eritilir ve iki kılıç olarak Lannisterlerin eline geçer Müzik burada Stark müziğini bastırarak Lannister hanesinin ezgilerine geçiş yapar en vurucu ve yüksek notaları da kurt postunu ateşlere attığında alır.

Adam bu işi gerçekten çok iyi biliyor. Resmen müzikleri ile hikayeyi anlatıyor.

Arya müziği ve Lannister müziği de bu yüzden çok fazla ilgimi çekti. Düşünceme göre, bu sefer Lannister müziği ile başlayan eser Arya ezgileri tarafından yutulacak.

HBO’nun #ForTheThrone etiketiyle karakterlerin yolculukları özetlediği tanıtıma Arya için kullanılan iki müzik var. (insta)

ve

Paramı The Children’a yatırırım…

Hmm neden acaba? Arya ile Cersei sahnesi mi olur acep?

Bana da öyle gelmiş olabilir belki ama 6. Sezon finalinde çalan müzik de Targaryen-Greyjoy karışımı gibiydi sanırım.

Böyle bir şey de olabilir belki,

Açıkçası başka bir ihtimal gelmiyor aklıma.:+1:

Aynen öyle. Bu Soundtrack’a da bayılıyorum. Ramin’in bu diziye katkısı gerçekten inanılmaz diziyi güzelleştiren şeylerin başında bu adam geliyor bana göre.

Büyük ihtimal Needle olur suikast meselesinden dolayı, ya da aslında şu Stark temalı olan da olabilir belki o bahsettiğin “ice” olayındaki Stark-Lannister harmanlamasını tersinden yapabilir.

Aynen. Adamın babası İranlı annesi Alman. Hayatı zaten İce and Fire dldlsd

Şaka bir yana benim en sevdiğim özelliği müziklerin güzel olmasının yanı sıra asla birbirinin tekrarı olmaması, her hanenin farklı havasına o havaya uygun çok farklı bir şeyler vermesi

Targaryenler: Epik ve destansı

Lannister: Tam Lannisterlara yakışacak şekilde o üst perdeci, elitist havayı veren(tamam çok avam bir yorum oldu ama ne yapalım uzmanlık alanım değil hissettirdiğini söylüyorum skdkd) ağır, trajik

Stark: Hüzünlü, ağır ama bu melodilerin yanında huzur ve mutluluk verici samimi tonlara da sahip

Bunlar sanki her biri başka bir serininmiş gibi farklı geliyor kulağa.