Karakterlerin ölüm anları nasıl olsun isterdiniz

Benim aklıma pek birisi falan gelmiyor ama Stannis ölmeden önce Davos a da bahsettiği gibi Renly nin uzattığı şeftaliden bahsetse gözyaşları sel olurdu herhalde…

Go on do your duty dediğinde de ağladım dizi bozmasına rağmen çok iyi sondu.

Lord kumandan Mormont’un ölümü keşke daha düzgün olsaydı diyorum bazen

Adamlarına böyle önem veren bir adamın adamları tarafından öldürülmesi tam Martin tarzı aslında. Son nefesinde Jorah ı anması falan çok duygusaldı.

Joffrey keşke az daha acı çekseydi :stuck_out_tongue:

Benim için hepsi yerinde ölümdü, en acıklısı Robb idi.

Gregor Clegane’in acılar içinde tüm suçlarını itiraf edip Elia’nın adını haykırarak ölmesini isterdim

Joffrey Baratheon, 3 dişli Mızrağa birleşik Stark Targaryen ordusunu karşılamak maksatlı gider. Ordusu sayıca fazladır, kendisine güvenmektedir. 3 başlı ejdarha ve ulu kurt bayrakları her yerdedir. Ancak savaşın başlamasından kısa süre sonra gökleri yaran bir kükreme duyulur, gökten yeşil bir ejderha iner ve yeşil alevleriyle orduyu hiçbir şey değilmiş gibi tutuşturur. Panik halinde olan ordu kaçmaya başlamışken arkadan gelen Nymeria önderliğindeki ulu kurt ordusuna yem olur. Sancaktarlar ya kaçmaya ya taraf değiştirmeye başlarlar. Joffrey Baratheon dehşete düşer, Kışyarı piçiyle ilgili duyduğu efsanelerin doğru olduğunu anlar. Ancak babası yıllar önce aynı yerde ejderin babasını ezmiştir. Joffrey bu düşünceyle kendine güvenir. Ancak Aegon Targaryen yeşil ejderhası Rheagal’ın sırtından iner. 4’e bölünmüş kurt ve 3 başlı ejderi kapsayan arması vardır. Blackfyre’ı çıkartır. Tıpkı ismi gibi kara alev almıştır kılıç. İsmini çağırır. Yıllar öncekiyle aynı yerde karşı karşıya gelirler. Aegon Blackfyre ile Joffrey ile kılıç tokuşturur. Ancak Joffrey’in kılıcı ve bedeni darbeye dayanamaz ve Joffrey harap olur. Aegon ağır ağır yürürken Joffrey aniden kalan son gücüyle kılıcı Aegon’a doğru savurur. Kılıç bloke edilir ancak onu bloke eden Blackfyre değil Dark Sisterdır. Kullananı ise Arya Stark’tan başkası değildir. Piçler prenslerle dövüşmemeli der gülümseyerek. Joffrey elinden geleni yapsa da Arya hızlıdır, yakışıklı yüzü mahvolmuş kılıcı kırılmıştır.

Joffrey gözlerini tekrar açtığında kral yolundadırlar. Artık yakışıklı değildir. Sakaflanmıştır. Kalan son askerler tarafından kaçırılsa da tüm büyük lordlar Targaryenlere diz çökmüştür. Kralın Şehrine gelen Joffrey orada son bir umutla savunmayı denemeyi ister. Ancak geldiği zaman fark ettiği şey halk artık onun değildir. Ned Stark için adalet! Diye sloganlar yükselir bazı yerlerden. Kimileri misafir hakkı çiğnenerek vahşice öldürülen Robb Stark’ın ismini çığırmaktadır. Yıllar önce katledilen Elia ve bebeklerini haykıranlar bile vardır. Hatta kimileri Robert’in, babası sandığı kişinin ismini bile söylemektedir. Sanki kalabalık tüm adaletsizlikleri, kötü geçmişi kim hangi tarafta fark etmeksizin kusmaktadır. Ancak tüm sesleri boğan asıl ses bir zamanlar Kışyarı Piçi olarak bilinen Aegon Targaryen içindir. İnsan sesleri çelik, alev ve yıkım seslerine karışır. Şehir gerçek kralın ismini bağırarak isyan ederken, askerler bir bir düşer. Joffrey’in sonu bir zamanlar küçümsediği halkın elinden gelecektir…

Şimdi ey forum ahalisi, @YeniAy_Ottoman @Cassiopeia @Muratkocak @Brandon_Stark @Starkgaryen @Miro @fecr ve ismini yazamadığım aktif olan ve olmayan diğerleri. Bu sarışın velet tek yaptığı Sansa’yı dövdürüp kalede saklanmakken kendi olmayan bir zaferin eğlencesinde güzel bir kızla evlenirken ve düşmanlarının yok ediliğini düşünerek neşeli şekilde ölmek yerine böyle efsanevi ölseydi daha iyi olmaz mıydı? Epikliğin zirvesi olmaz mıydı sizce de?

Şu evrende onca ölü diriltici varken bir Joffrey’e de el atsalar keşke görse piçi prensi itoit.

Mükemmel bir yazı olmuş her şeyi beğendim tek bir şey hariç o da ismin Aegon olması idi diğer her şeyiyle beğendim

Aemon da yapabilirsin kafanda sorun değil o .d

Sahne harika, hayal ettim ve bayıldım, ivitttt :smiley: Aslında Martin ilk başta Joff.'un aynı yerde sanırım, Robb ile dövüştürme fikrine sahipti ama sonra vazgeçti.

Sen gene de Asoiaf evreni büyücülerini küçümseme.

Belki yaparlar bir güzellik.

Aslında güzel olmuş, fav ını da verdim ama joff bence bu kadar güzel bir ölümü haketmiyor. Tamam zehirlenmekte çok hafif olmuştu, gönül ister o sarı başını duvara sürte sürte alev çıksın ama joff her türlü hakettiğinin çok azını almış oluyor. Ayrıca jon a tek başına saldıracak kadar cesur olduğunu zannetmiyorum. Adamlarını yollar. Arya da sadece yaralayarak bırakmaz. O kadar yüzsüz adam sonuçta. Ama oradaki prensler piçler konuşmasını sevdim. Çok manidar. Joff un herşeyden önce iyice konumunu piçliğini anlamasını isterdim. Bir zindanda ned gibi bir dilim ekmek için yalvarmasını. Yaptığı her şey için dizideki cersei nin kumyılanıyla annesine yaptığı gibi bir son yaşamasını isterdim. -acımasızım,evet, ned in son anlarını okurken hep içim acıyor çünkü :cry: -

Aslında o isyan sahnesi tam olarak o senin bahsettiğin yere geliyor. Yani halk tarafından linç edilerek öldürülmek bence çok acı. Hem ruhsal hem fiziksel açıdan dibi görüyorsun. Linç etme kısmının nasıl olacağı da hayalinize kalmış :D.

Arya tam öldürecekken araya başka bir şey girer. Biraz Hollywoodvari ama olur yani.

Bu arada şaka bir yana benim böyle bir isyan beklentim var. Kralın şehri asla doğrudan fetihle düşmemiş. Buna en yakın kişi Stannisti. Ama olmadı. Ya hile hurdayla, ya ayaklanmayla ya suikastle.

aegon değil bence de Aemon olmalıydı, dizi için diyorsan olabilir tabiki
Joff a böyle kahramanca ölüm yakışmazdı bence de, savaşta vuruşarak ölmek… hayır onluk değil!
Dahası büyük kral diyorsun Aemon- Aegon her neyse ona ama bir kraliçesine söz geçirememiş :smiley: kendi yerine onun atlamasını hemde dövüşün ortasında bir kral, erkek için ben hoş bulmadım :stuck_out_tongue:
neyse senin kurgun hoş güzel olmuş eline sağlık

Teşekkürler ama keşke tamamını okusaydınız :D.

Joffrey savaş anında ölmüyor, savaştan heöen sonra yaralı şekilde kralın şehrine kaçıyor ve orada halk tarafından limçle ölüyor.

o halk onu linç etmez bana göre soyluları gibi onlarda dönek
o yüzden o kısımları unutmuşum

İşte tamam o halk güçlü olanı destekliyor. Ejderleri olan ve tüm lordların biat ettiği taraf güçlü.

Zaten tüm olaylat olmadan önce bile isyan etmişlerdi. Birde böyle bir şey olunca :upside_down_face:

Halkı küçümsemeyin…

Fena değil dostum ama benim Joffrey için Euron’un eline düştüğü bir senaryo vardı aklımda bunu da bir düşün bence. Euron geniş hayalgücüyle Joffrey’e güzel bir son yazabilirdi.

Hocam mesele acı çekerek ölmesi değil. Mesele aşağıladığı, hor gördüğü insanlar tarafından yenilmesi, aşağılanarak öldürülmesi.

Bence Joffrey’in ölümünde en fazla eksik olan taraf bu. Ölümü acıklıydı ama hayatının en keyifli anıydı aynı zamanda. Bazıları bunu çok ironik ve hoş buluyor ama bana güzel gelmiyor.