Karakterlerin ölüm anları nasıl olsun isterdiniz

İronik kısmı Robb gibi düğünde ölmesi ve acı çekerek can vermesi. Ölürken neşeli değildi, emin olabiliriz. O ölüm anında hissettikleri bile yeter bence ona ama biz daha somut bir son tercih ederdik elbet :smiley:

Aslında tüm düşmanlarımı yendim diye düşünerek ve karısıyla mutlu bir hayata başlayacakken düğününde ölmeden önce kendi Boğazını parçalaması falan gayet yakışır ama gerektiği kadar aşağılanmadı

Hocam Joffrey’i Ejderha Robert’e benzetmişsin. Joffrey sümsük veletin teki bir savaşa gidip yenilmesi bile onun yapabileceği bir iş değil ayrıca Jon ile Joffrey karşılaşmasını. Rheagar vs Robert karşılaşması ile paralellik kurmuşsun oradaki savaşta 2 ejderha savaştı robert ne kadar kabul etmesede olan buydu. Bu yüzden bir Lanisster kediciğini bir ejderhanın önünde bu kadar yüceltmemeliydin Tamam sonunda kurt kız ile karşılaşmış ama yinede başta yaptığın paralellikleri kabul etmiyorum. Ejderha vs Ejderha ile Ejderha vs Kedi bir değil.

Joffrey’in ölümünü gelirsek bence iyi bir şekilde öldü kendi düğününde zehirlenerek annesinin önünde bütün lordların önünde kendi boğazını tırmalayarak öldü bence bu ölüm onun için en iyi ölümdü.

Jofrey’in kafası Dağ’a monte edilmiş diye bir söylenti duydum. Doğruysa Jofrey’in dirilmesi imkansız

Hiç öyle bir şey duymadım :/. Kaynağı neresi?

Zaten Joff’un dirilmesi pek olası değil bakma sen böyle yazdığıma fantazi sadece. Martin kötü adamların sonlarını intikam şeklinde değil daha çok ilahi adalet şeklinde veren birisi. Her ne kadar ben acı içinde ölmesini istesem de bir açıdan bakınca gayet ironik. Rakibin olan Robb bir düğünde öldürülüyor, ancak sen de kendi düğününde üstelik güzel ve güçlü bir kızla evlenirken ve Robb’dan daha fazla acı çekerek ölüyorsun. Üstelik ölümünde bizzat o kızın babaannesinin parmağı var.

Bu arada nickin hayırlı olsun. Bir Ana karakterin saf nickini kapabilmek herkese nasip olmaz.

Teşekkür ederim yeniyim buralarda. Ara sıra neler yazılıyor diye girip bakıyorum. Jofrey’in kafasıyla ilgili teoriyi bir arkadaşımdan duydum. Ne kadar doğru bilmiyorum. Dediğin gibi Jfrey’in ölümü zaten çok ironikti. Artı Tywin’in ölümü de ders niteliğindeydi. Nfret ettiği sürekli aşağıladığı cücenin onu en uygunsuz sayılabilecek durumda öldürmesi

Yalnız 7 senelik forum harbi 7 sene boyunca Arya nickini kimsenin çökmemesi garip olmuş :joy:. Muhtemelen yıllar önce biri almıştır ama aktif olmayınca bekircem silmiştir hesabı. Arya iyi bir ablamızdır severiz.

Genel olarak herkesin sonu güzel oluyor. Bunun en hoş örneği her ne kadar kişi olmasa da Targaryenlerin kökünü kazıyan 4 ailenin de iflah olmaması, hatta Arrynler hariç(o da şuanki durum için geçerli, gelecekte ne olur R’hollor bilir) bu ailelerin tekrar ayağa kalkması için tek yol yıllar önce komplo kurdukları Targaryenler olması.

Bakalım sonu ne olacak teoriler havada uçuşuyor :sweat_smile: Emilia’nın açıklaması beni biraz korkuttu. En azından Jon ve Dany’e mutlu son istiyorum. Geri kalanlar ölebilir :face_with_hand_over_mouth: Birde Dany’nin Aemon’un kızı çıkma ihtimali var mı? Umarım Martin amca böyle bir güzellik yapar bize de ikisinin ilişkileri ensest olmaktan çıkar

Jon tahta otursun da gerisi çok umrumda değil şahsen :grin:. Ha safkan ejderha için promosyon olarak yanına Dany’i de alabilir tabi.

Dany Aemon’un kızı? 90 yaşında dede’nin pek yapabileceğini sanmıyorum aklssl

Alternatif olarak jon ve dany ikiz kuramı var. İlgini çeker belki.