Karaoglan

Evet arkadaşlar 2013 Türk yapıma gittiniz mi ? Eger gittiyseniz eleştirileriniz ve olumlu buldugunuz şeyler nedir.Eger gitmediyseniz beklentileriniz nedir vb. vb. vb. bu başlıkta konusabilirsiniz.

Filme gitmedim de fragmanını izlediğim kadarıyla sevişmenin 50 tonu gibiydi aynı :slight_smile:

Öncelikle Hasan denen abinin oynadığı barbar rolünden Khal Drogo’yu sollayacak performans bekliyorum zira Hasan doğuştan barbar tipli ve Drogo’yu o oynasa daha çok yakışırdı bile diyebilirim ama öyle bi ihtimal yoktu tabi. Efektler kötü gözüküyor yalnız, hem de bayağı bariz gözüküyor yani.

Filmin siyah beyaz versiyonlarını babamın bir arkadaşı hediye ettiğinde izlemiştim. Kartal Tibet’in olduğu yerde bir Tarkan vaziyeti bekledim. Fakat çekim kusurlarına ve savaş sahnelerinin çolaklığına rağmen bana hitap eden, etkileyici filmlerdi. Senaryosu yeni versiyonunda da aynı olacaksa Altay’dan gelen yiğit Karağolan, Cengiz Han’ın birleştirici gücüne inanan ve müslüman olmayan bir Türk kahraman. Survivor Hasan’ın oynadığı karakter de Camoka Başbuğ oluyor. Karaoğlan’ı oynayan kişiyi tanımıyorum ama Hasan’ın filmde yeni jenerasyon Camoka olması kusursuz bir seçim olmuş. Karaoğlan’ın sürekli övündüğü çifte su verilmiş kılıcı eski filmlerde inanılmaz dandik, alüminyum doğrama işçiliği gibiydi. :slight_smile: Yeni kostüm ve aksesuarların da bekleneni vermesi lazım… Sonuç olarak bütünleme sınavlarımdan sonra arkadaşlarımla filme gidip, çıkışta da kımız sattığını işittiğimiz mekana gitmeyi planlıyoruz. :smiley:

Daha izlemedim ama fragmanda fln gördüğüm kadarıyla çok fazla animasyon kullanılmış daha kötüsü animasyon ve efektler kötü

camokayı canlandıran adam daha çnceden yayınlanan karaoğlan dizisindeki camokaya acayip benziyor. hatta survivor’da hasan’ı ilk gördüğümde o sanmıştım.

O değil mi ki ?

Hasan eski Camoka. Bende ilk gördüğümde aynı tepkiyi verdim.

o değil diyorlardı ama araştırmadım gerçekten o mu değil mi diye.

Hayır o. ben dizisini de çok severek takip ediyordum 5 bölüm sonra kaldırılmıştı. Camoka Hasan’dı gene

O bacım o. Bende takip ederdim eskiden. Görünce dedim bu adam ünlü ne işi var orada. Sonra araştırdım o çıktı.

valla şimdi bana kızmayında bu filme gitmeyi hiç düşünmüyorum neden çünkü hep aynı şeyler yani orijin şeyler çıkaramıyoruz nedense çoğu zaman, yok o kızı kaçırmış yok bn gidip kurtariyim yok o adam çok güçlü hayvan gibi ordunun yarısını tek başına kesiyo vs. vs.

Bende Fetih 1453’ü izlememe kararı aldım. Halada izlemedim. Umarım izlememde.

Lakin Orta Asya’dan göçe başlamam dönemlerinde vs. aile veya klan arası birleşimi engellemek için kızı veya çocuğu öldürmeye teşebbüs ederler. Tek adamın alayına dalması çok kötü gerçekten.

ya en canlı örneği cüneyt arkın yani biliyosunuz :smiley: adam bı kılıç sallıyo üst kattan adamlar düşüyo puhahah: D

Belki 70-80’ler bunalımından dolayıdır. Ama gerçekten bu tür konularda gelişme göstermek lazım.

aynn, bazen öyle gelişme umudu gösteren 1-2 tane yapım çıkıyo ama hala sinemamız (dizilerimiz gibi) umutsuz

Adam alan vuruyor…Oyunlardaki Sword Dancing skillinin ilham kaynağıdır kendisi…

hahaha alan vuruyor :DD

bu filmi anca internete düşerse izlerim sinemaya gitmeye değeceğini sanmıyorum…

ss mi alıcan her konuya mesaj :smiley:

yoo forum sessiz olunca dikkat çemiş olabilir :slight_smile:

2 gündür forumda değildim acısı diyelim :slight_smile: