Karar Verdim,ve Başlıyorum!

[b]Epsilon Yayınevini beklemekten gerçekten bıktım.Ben ve 3 arkadaşım internette mevcut olan A Feast for Crows serisini çevirmeye başladık.Çevirdiğimiz her bölümü paylasmayı düşünüyorum.Nasıl olur acaba ilgi çeker mi ?

Çeviri Ekibi :

Game Of Blood (16)
Ozan T. (26)
Erdal T[/b]. (18)
Yalçın A. (22)

Eger bunu yaparsan dualarim ve ingilizcemle seni desteklerim

Çeviri bitti.

hahahah abi çeviri bitti ya :smiley:

Evet çeviri bitti ama ‘‘Kasım ayına anca çıkacak’’.Belki biraz merakımızı bastırır.Zaten çeviri grubumdan emin olmasam bu işe başlamam.Çünkü benim ingilizcem kuvvetli değil ama gruptakilerin gerçekten üst düzey .

Kasimda basicaklar ama:(

Birkac bolumu cevirin

Bare 5. kitabı çevirmeye başlayın bir umut belki yetiştirirsiniz ?

Evet bitti.

E tamam

Bitti -,-

Evet 5. kitaba baslayabiliriz aslında . Ama daha 4’ü çevirmeden 5’i bir anda çevirmeye başlamak bizim için zorluk olmaz mı ?

Bak abi. zamanında bende çevirdim. Bir seriyi bir kişi çevirir. Ne kadar güvenirse güvensin anlatımlar birbirinden kopuk olursa çevirmeyin. Ondan sonra çeviride doğru kelimeleri seçmekte önemli. Mezara lahit demek çeviriyi bozarda iyileştirirde. Süreklilik olsa bile bu kitap 4 kişi için 2 ay sürer.

4 öyle yada böyle bu kasımda gelecek.Bir düşün çevirisi geçen ay biten bir kitabı kasımda piyasaya sürüyorlar ,aynı şeyi 5. kitabada büyük ihtimalle yapacaklar ve 5. kitabı beklemek bizim için yine eziyete dönecek.Bence 5e başlayın epey kasarsanız kasımdan 1 kaç ay sonra da siz 5.kitabı çevirip paylaşabilirsiniz…

Ondan öte bütün kitabı çevirip yayınlasanız da, yayın hakkı Epsilon’da… Yakalandığınız an bütün emekler -puf!- gider, yasal olarak suç işlemiş olursunuz :B

Başımızı belaya sokmayalım o zaman ne diyorsunuz ?

Yine birisi bir kitabı çevirmeye karar vermişti. Ama bir yayınevi kitabın yayın hakkını alınca bırakmıştı. Yani bende çeviremezsiniz diye biliyorum.

aslında sitede kitabın bölümlerini paylaşsanız ne güzel olur. Game of Blood arkandayım kardeşim siz çevirin sonra sitede paylaşın repe boğucam sizi :smiley:

Benimde İngilizcem iyidir eğer yardım lazım olursa seve seve yardım ederim :smiley:

:biggrin: Torrentin suç olduğu Askeriye yurdunda 180 gblık dowload yaptım kimsenin ruhu duymadı :smiley: Çeviren kişiler gizli olmalı

Bence gizlece toplanıp gece yayın evini basalım.Yakalanırsakda bir şey olmaz.Basın arkamızda olur.

Game of thrones fanatikliği yayın evi bastırtı.