Kardan Kaledeki Dev

Kılıçların Fırtınası Sansa POV’unda Sansa kardan Kışyarı’nı yapıyor sonra Robert Arynn oyuncak bebeğe dev diyerek kaleyi yıkıyor ve Sansa bebeğin kafasını kopartıyor ve Robert devimi öldürdü diyor.

Yüce yürek hayaleti “Bir ziyafette saçlarında mor yılanlar olan bakire gördüm, yılanların dişlerinden zehir damlıyordu. Sonra rüyamda o bakireyi bir kez daha gördüm, kardan inşa edilmiş bir kalede bir devi katlediyordu.”

Bu neyi işaret ediyor? Kehanet gerçekleş mi oldu yoksa devamı var mı? Sansa bakire, Robert’ı dev olarak düşünürsek Sansa Robert’ı sütün içine ‘zehrin’ dozunu arttırıp öldürebilir mi?

Sansa bunu yapamaz daha dogrusu bunu yapacak zekaya ve cesarete sahip degil.
Anasindan daha salak bi kizdan bahsediyoruz
Baelish teyzesini öldurdu teyzesi ölmeden herseyi anlattı bizim ki yahu ne oluyor ne mektubundan bahsediyor demedi yetmiyormuş gibi teyzesinin katilini cesur buldu keske bende onun kadar cesur olabilseydim dedi. Hatalarindan ders çıkarmıyor.
Kehanette ki devi Baelish olarak düşünsek Sansa Baelish i öldürecek zekaya da sahip değil. Adam iyi taht oyuncusu. Bende anlamiyorum bu kehanetin anlamini.
Büyük ihtimal bahsedilen dev Robert in oyuncağiydi.

Muhtemelen sadece bu oyuncak muhabbetinden bahsediyordu. Marwyn’in ve Tyrion’in dediği gibi kehanetlere çok güvenmemek lazım. Hepsi ciddi bir şey ifade etmek zorunda değil.

1 Like

Yani kapasite yok ama bir fare bile köşeye sıkıştırıldığı zaman saldırır kendini savunmak için. Yani böyle bir şey olursa Sansa kendini savunmak ister.

Bunun dışında belki dolaylı yoldan sebep olacaktır… Belki Arya keser boğazını, Sansa’nın her şeyi bülbül gibi şakımasıyla. O adamın ölümü kesinlikle o hançerden olacak, işareti var bunun kitapta.

Güvenilmemesi üzerine yapılan yorumlar daha çok yorumlanma şekliyle ilgili… O kadın ağırlıkta ölü kişiler hakkında bir şeyler görüyor, böyle oyuncak ile ilgili şeyler görmenin manası yok ki. Şu seride bu şekilde anlamsız ve gereksiz kaç tane kehanet gördük?

1 Like

Kehanet gerçekleşmiş oldu.

Bu bize Martin’in her kehanet beklediğimiz gibi olmak zorunda değil deme yolu bence. Fazlasını düşünmeye gerek yok.

2 Likes

Petyr Baelish’dir.

2 Likes