Karekterlerin Burç Tahmini (Astroloji)

karakterler

Hepinizin bildigi gibi geyik amaçlı enteresan başlıklar açmayı seviyorum.bu başlıkta,Game of Thrones karekterlerinin huylarına bakarak burç tahminleri yapıcaz.Ve sizin burcunuzla,favori karekterinizin burcu örtüşüyor mu ona bakıcaz.Maksat muhabbet olsun.Baslamadan önce bir seyi belirtmekte isterim ; hic bir burc %100 tutmaz.ben tutan kısımlarını alıp tahminde bulunucam.Hadi başlayalım ;

images

Jaime Lannister

20181005_20_36_30

YENGEÇ BURCU

**Yengeç burcu erkeği nazik, dürüst, ağır başlı ve mağrur yapısıyla dikkat çeker. Duygusal yapısı oldukça hassastır. Sevgi ve saygı onun için vazgeçilmez temel taşlarıdır. Çevresindeki insanlara değer verir ve onlara yardımcı olamaya çalışır. Onların zayıf taraflarından faydalanmaya çalışmak yerine onlara destek olmaya çalışır. **

**Yengeç burcu erkeği duygusal yapısı nedeniyle sevdiği zaman tam sever ve kolay kolay vazgeçmez. İlişkilerinde partnerlerine fazlasıyla sadıktır. **

Yengeç burcu erkeği dürüsttür ve kendisine karşı dürüst olunmasından hoşlanır.Yalandan hoşlanmaz ve güvenmediği kişilerle bir arada bulunmaz.Aile ve ev yaşantısına fazlasıyla düşkündür ve en iyi babalar yengeç burcu erkeklerinden çıkar.

Daeneyrs Targaryen

20181005_20_37_22

YENGEÇ BURCU

**Yengeç burcu kadını hoş bir mizaca sahiptir. Evcimen,sıcak kanlı, dürüst ve iyi niyetlidir. Romantik ve maceraya düşkün olduğunu da söylemek mümkün. Yengeç burcu kadını özellikle evine, ailesine, alışkanlıklarına ve geleneklerine fazlasıyla bağlıdır. Genel anlamda anaç bir portre çizer, ev ortamını ve evle ilgili her şeyi çok sever.İdeal anneler bu burçtan çıkar. **

**Duygusal anlamda oldukça hassastır ve sezgileri kuvvetlidir. Etrafındaki kişilerin ona karşı niyetlerini kolayca fark edebilir. Yengeç burcu kadını çok kolay kırılıp incinebilir. Çevresindeki insanlarda daima iyi niyet ve şefkat arar. **

**Yengeç burcu kadını, Kendi hakkında konuşmaktan kesinlikle hoşlanmaz, fakat başkalarına ilişkin konularda fikir yürütmekten keyif alır. **

Yengeç burcu kadını eleştirilmeyi sevmez ve olumsuz yönlerini kabul etmekte zorlanır.

Jon Snow

images(2)

TERAZİ BURCU

**Terazi burcu erkeği kararsız, duygusal, romantik, iyimser ve yumuşak huylu yapısıyla dikkat çeker. Toplum içinde sevilen ve aranan bir dosttur. Karşılıklı güvene önem verir. Dürüsttür ve herkesin öyle olmasını ister. **

**Terazi burcu erkeği meraklı ve öğrenmeye açık bir kişilik sergiler. İyi bir konuşmacıdır ve çevresindeki insanları bu yolla kolaylıkla etkiler. Sakinlik ve huzur onun için çok önemlidir ve ani duygusal çıkışlar onu yorar. Bakımlı olmayı sever ve temizliğe fazlasıyla önem verir. Çevresindeki kişilerin de öyle olmasını ister. **

Dostlarıyla karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaktan hoşlanır. Uzun ve derin sohbetler yapmaktan keyif alır. Hassastır ve duygusal yönü daima ağır basar.Terazi burcu erkeği aşık olduğu zaman ateşli ve sadık bir partner olacaktır.

Stannis Baratheon

20181005_20_40_03

BOĞA BURCU

**Boğa burcu erkeği inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkat çeker.Bu sakin görünüşünün altında oldukça hareketli bir insan vardır. Kızdığı zaman oldukça inatçı olur ve hiçbir şekilde düşündüklerinden ödün vermez. **

Boğa burcu erkeği evine bağlıdır ve uyumlu bir eştir. Aynı zamanda çocuklarıyla arasında sıcak bir bağ vardır ve iyi bir babadır.Bir o kadar da sert ve disiplinlidir. İşlerine fazlasıyla düşkündür. Başladığı bir işi sonuna kadar devam ettirir.

Cersei Lannister

images(3)

BOĞA BURCU

Boğa burcu kadını sessiz, sakin ve mağrur duruşuyla dikkat çeker.Gerçekçi ve otoriter bir tavrı vardır. Girdiği ortamlarda hal ve tavırlarıyla dikkati çeker. Hırslıdır ve düşlediği bir şeye ulaşmak için elinden geleni yapar.

SANSA STARK

images(3)

BALIK BURCU

**Balık burcu kadını Duygusal ve romantiktir. Evcimen ve evine bağlı bir yapısı vardır. Kendini evinde huzurlu ve rahat hisseder. **

**Balık burcu kadını Güzel olan her şeyi sever ve rahatına fazlasıyla düşkündür. Toplum içinde dikkati çekmek ister ve kendiyle gurur duyar.İnce ruhludur ve sanata düşkündür. **

**Kıskanç bir yapısı vardır ve her konuda en iyi olmak ister. İstediği her şeye ulaşmak ister ve bunun için elinden gelen çabayı gösterir. Toplum içinde neşeli ve hareketli tavırlarıyla dikkati çeker. Giyime ve kuşama , bakımlı olmaya önem verir. **

**Balık burcu kadını çekici ve hoş mizacıyla beğenilen bir kadın tipi çizer. Güzel ve zariftir. Aşka önem verir ve duygusal anlamda derin hislere sahiptir. Daima hayalindeki aşka ulaşmak ister. Sevip,sevildiğine inandığı taktirde sadık ve tutkulu bir aşık olacaktır.aşk onun için her şeydir.İlişkisinde fazlasıyla fedakardır. **

Balık burcu kadını sevdiği erkeği fazlasıyla sahiplenir ve kıskanır.Evliliğe yatkındır. Çocuklarına ve eşine bağlı olur

Tywin Lannister

20181005_20_35_24

KOVA BURCU

Kova burcu erkegi çok yönlü yapısıyla dikkati çeker. Çok yönlü oluşu zor anlaşılan bir kişilik sergilemesine neden olur. Duygularını kolay kolay belli etmez.

Kova burcu erkeği pratik ve çalışkandır. Kendi işini yapmaktan çok keyif alır.Her anlamda mükemmeliyetçidir ve azla yetinmeyi sevmez. Yeni insanlarla tanışmak ve onlarla fikir alışverişinde bulunmaktan keyif alır. Hal ve tavırlarıyla beğenilen bir insandır.çevresinde hayranlık uyandırır.

Tyrion Lannister

images(13)

İKİZLER BURCU

**ikizler burcu erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve cazibeli yapısıyla dikkat çeker. Pratiktir ve sorunlar karşısında kolayca çözüm üretebilen bir yapısı vardır. **

İkizler burcu erkeği değişkendir ve bazen onu anlamak zor olabilir. Çocuksu tavırlarıyla sürekli ilgi bekleyen bir yapısı vardır. Aklına koyduğunu mutlaka yapmak ister. Diğer taraftan özgürlüğüne düşkün olan ikizler erkeği kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz. Kendi işini yapmaktan daima keyif alır.

Olenna Tyrell

20181005_20_34_47

KOÇ BURCU

**Koç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker. **

Koç kadını iş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir. Aklına koyduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler.Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. İçten içe biraz tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla tenkit eder ve hep bir yarış içerisindeymiş gibi kendiyle çok uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır.Koç kadını Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konuda da her konuda olduğu gibi mükemmeliyetçidir.

Arya Stark

images(4)

ASLAN BURCU

**Aslan burcu kadını mağrur, kendine güvenen , dürüst , cesur ve iyi niyetli yapısıyla dikkat çeker. Dürüstlük aslan burcu kadını için fazlasıyla önemlidir. Karşı tarafın yalan söylediğini fark ettiği anda ondan soğur ve uzaklaşır. **

**Aslan burcu kadını değişik insanlarla tanışmaktan ve onlarla dostluk kurmaktan fazlasıyla zevk alır. Fakat dostluk kurduğu insanları özenle seçmeye gayret eder. Herkesle yakınlaşmaktan hoşlanmaz. İyi niyetlinin su istimal edil mesinden hoşlanmaz. **

Aslan burcu kadını bağımsızlığına düşkündür ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Kendine fazlasıyla güvenir ve gururludur.Ailesine düşkündür.

Sör Davos

images(6)

YAY BURCU

**Yay burcu erkeği entelektüel, duyarlı, meraklı, neşeli ve cana yakın yapısıyla dikkat çeker.İyi niyetli ve konuşkandır. Dostlarına düşkündür ve arkadaş canlısıdır. **

**Hareketsizlik yay burcu erkeğini sıkar. O hep hareketli olmalı ve açık havada bulunmalıdır. Kapalı ortamlarda çok uzun süre kalmaktan hoşlanmaz. **

Yay burcu erkeği birçok konuda bilgilidir.Bu da onun meraklı bir yapısı olmasından kaynaklanır. Eleştirmeyi sever ve açık sözlüdür. Bazen bu açık sözlülük pot kırma sınırını da aşabilmektedir.

Margaery Tyrell
images(7)

İKİZLER

**ikizler burcu kadını neşeli, enerjik ve hareketli yapısıyla dikkat çeker, fakat bir o kadar da kararsızdır ve sürekli fikir değiştirir. İkizler burcu kadını pratik, akıllı ve çekicidir. Fakat bir ikizler kadınını anlamak çok zordur. Çünkü sürekli bir değişkenlik içerisindedir. **

**İkizler kadını tez canlıdır ve hareketli yaşamayı sever. **

İkizler kadını birden fazla işle aynı anda uğraşabilir. Hayal kurmayı çok sever ve daima iyi şartlarda yaşamak için uğraşırlar. İkizler kadını akıcı ve etkili konuşması ve ikna kabiliyetiyle fazlasıyla dikkat çeker ve iyi bir dosttur. İkili ilişkilerde oldukça fedakar ve iyi bir partnerdirler

SANDOR CLEGANE

images(5)

KOÇ BURCU

**Koç burcu erkegi otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez.özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. **

Koç burcu erkeği incindiği zaman oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir dille eleştirebilir.

============================================================================

Serce parmak ile Varys’ı çözemedim.Diğer karekterleride size bıraktım.Buyrun,sıra sizde.

Danyerys Ejderha burcu yalnız orada hata yapmışsınız.

Cersei ve Jaime’nin aynı burç olması lazım. Birbirlerinin farklı cins versiyonları. Farklılıkları ise daja çol cinsiyetlerinin onları soktuğu farklı yolların farklı karakter gelişimleri sağlamasıyla alakalı.

en uyumlusu sansa olmuş. :smile:

ben aslan burcuyum.jon’la da sansa’yla da örtüşmüyor.
kitaba göre bir değerlendirme yapmak gerekirse:
bence jon kitapta kova.
dany aynı yengeç.
sansa balık ya da aslan.
arya ikizler.
cersei akrep.
ned oğlak:

Ketum ve ciddi tavırları ile tanınan bir Oğlak erkeğinin yumuşacık bir kalbi vardır.Dışardan görülen görüntüsünün altında çekingen ve duygusal bir kişilik yatar. Aklı başında ve güvenilirdir.Çevresinde olup bitenleri, mantık çerçevesinde gözlemler. Sert bir mantıkla yaklaşır ve sonuç her zaman doğrudur.Sakin ve sade kişilerdir. Olayları abartmadıkları için de bazı kişilere renkli gelmeyebilirler.

jaime cersei’yle ikiz olduğu için akrep olabilir.
tyrion bence de ikizler.
sandor da koç olabilir.
catelyn boğa .
tywin koç.

aradığınız burca şu anda ulaşılamıyor.lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. :grin:

öncelikle degerli gorusleriniz icin tesekkur ederim.Yalan yok,bu baslıga epey kafa yordum.ince eleyip,sık dokudum.bir kac karekter disinda hata yaptigimi dusunmuyorum :grin:

ne alaka emmoglu ? dogum tarihlerine gore tahminde bulunmadım.karekter yapılarına göre bulundum.Jaime ile Cersei yaz ile kış gibi.birbirleriyle alakaları yok.

Bunun kişilik tipli olanını yapabilir misiniz ya gerçi her zaman en uyuz olduğum karakterler denk geliyor misal şu listede Tywin veya Cersei dışında herkes uyardı ama Tywin ile aynı burç çıktık.

Ben burada kendi fikrimi söylemiyorum. Gerçekte olan şeyi söylüyorum. Jaime de Cersei de birbirleri hakkında eğer kız olsam Cersei olurdum veya erkek olsam Jaime olurdum diyor. Evet karakterleri farklı ama bh yetiştirilme tarzlarıyla ilgili.

tywin bence akrep
Tyrion başakta olabilir
sansa aynen balık
Jon emin değilim ama yengeç evet olabilir evine düşkün duygusal
Arya koç
Dany den emin değilim

diziyle kitap karakter kişilikleri çok farklı.ben ayrı olarak kitabı da belirtmek istedim. yoksa dizi için katılıyorum sana :slight_smile:

ben dizideki karekterleri baz alarak tahmin yaptım.Kitapta ufak,tefek farklılıklar var.haklısın.

Jaime doğru konusmuyor.sen onun soyledigine bakma,ne dedigini bilmiyor :grin:

kisilik tipli derken ?

Tywin’e kova biraz uymuş ama o tam bir aslan burcu bana göre.

Ben açıkçası bizzat karakterler ne demiş ona bakarım. Onlar bir şey demişse bana daha laf düşmez.

Nyse konuyla ilgili yorum da yapardım da yapasım yok burçlara sinirliyim biraz birkaç gündğr

Cersi ile Jamie birbirlerine çok benziyorlar karakter olarakta hatta Cersi biraz büyüdüklerinde Jamie e neden kılıç kendisine neden şarkı dersi verildiğini anlamıyor. Ensest konusuna da aynı kafadalar. Jamie’nin Cersi’den ayrılaması Elinin kesilmesinden çok Triyon’un Cersi hakkındaki bildiklerini Jamie’e aktarmasından sonra oluyor.

MBTI(Myers Briggs Typology Chart) diye bir karakter analiz şeysi vardı ya. https://www.16personalities.com/free-personality-test
Şurada basite indirgenmiş haliyle tanıtılmış ve bir de kendi kişilik tipini falan görebilmen için teste de girebiliyorsun benimki INFP-T mesela. Her harfin bir anlamı var ayrıca bir ara bayağı ünlü bir şeydi hatırladığım kadarıyla bu.

images%20(47)

Ben şimdilik şunu atayım o zaman ama bak ne kadar uyuz olduğum karakter varsa INFP veya türevi olarak verilmiş böyle rastlantılar yüzünden iyice paranoyak oldum acaba kendimi sevmiyorum da bu karakterler de bana benzediği için mi sevmiyorum diye diye.

Bence Loras gay burcu, renly ise oğlan burcu.

Kova burcu zekidir, kova burcu adamdır. Daha zeki birini söylemekiydin.

Svon svord : homofobi burcu.

Littlefinger : Akrep burcu :scorpion:

7 yasındaki yegenim gibi düz mantık kurdum.Digerleri sana mantıklı geldi de bir tek kova mı mantıksız geldi zeki brother ?

Kova burcu konusunda biraz hassasım.