Kargaların Ziyafeti Alıntılar

Evet arkadaşlar serimizin 4. kitabı olan Kargaların Ziyafeti içinde beğendiğiniz bölümleri alıntılayarak üzerine tartışabileceğimiz bir konu açmak istedim. Ben başlayayım. Konu spoiler konusu olacak. Alıntılar buton içinde olup tartışma cümleleri butonsuz kullanılabilir.

[spoiler][i]Yeğenini kulağını çekerek, ‘‘Jaime,’’ dedi Genna. ‘‘tatlım seni bebekliğinden beri tanıyorum. Gerion gibi gülümsüyor, Tyg gibi dövüşüyorsun ve içinde bir parça Kevan var, aksi takdirde o beyaz pelerini giymezdin… ama Tywin’in oğlu Tyrion,sen değilsin. Bunu bir keresinde babana da söyledim ve baban yarım yıl boyunca benimle konuşmadı. Erkekler büyük aptallardır. Bin yılda bir gelenler bile.’’

-Genna Frey(Lannister)[/i][/spoiler]

Bence burada martin Genna vasıtasıyla Tyrion’un Aerys’in oğlu olabileceğinden bahsedenlere gereken cevabı veriyor.

Belkide Genna’nın bildiği bir sırrı ufakta olsa paylaşıyor. Veya Jaime’nin asla Tywin gibi olamayacağını yalnızca onun gölgesinde kalanlar gibi olacağını söylüyor. Ki burada gölge Cersei. Tyrion gibi Cersei’yer karşı değilde Kevan gibi gölgesinde kalııyor da denebilir. Beyaz pelerini giydiren Cersei’ydi zaten.

1 Beğeni

Jaime bence de asla Tywin gibi olamayacak örneğin hanesinin başına asla geçemeyecek; bunu başaran Tyrion olacak bana göre de.

“Quellon Greyjoy’un tohumlarından dokuz erkek evlat doğmuştu ve Victorian o evlatların en güçlüsüydü; kuvvetli ve vazifeşinas bir adamdı.”

-Aeron Greyjoy

‎+“Sesini duyduğunuz şu boruyu, bir zamanlar Valyria olan dumanlı yıkıntıların arasında buldum, benden başka hiçbir adam orada yürümeye cesaret edemedi.Borunun çağrısını duydunuz ve gücünü hissettiniz.Bu bir ejderha borusu, kasnakları kırmızı altından ve üstüne tılsımlar kazınmış Valyria çeliğinden yapıldı.Ejderha Lordları, Kıyamet tarafından yok edilmeden önce bu çeşit borular üflerdi.Bu boruyla ejderhaları kendi irademe bağlayabilirim.”
-Asha yüksek sesle güldü.“Keçileri senin iradene bağlayacak bir boru daha faydalı olur Kargagöz.Artık ejderhalar yok.”
+Yine yanılıyorsun yeğenim.Üç ejderha ve ben onları nerede bulacağımı biliyorum.Bu malumatın değeri ahşap bir taçtır şüphesiz."
“EURON!” diye bağırdı Solak Lucas Codd
"EURON! KARGAGÖZ! EURON!" diye haykırdı Kızıl Kürekçi.
Sükûnet’in dilsizleri ve kırmaları Euron’un sandıklarını açtı, hediyeler kaptanların ve kralların önüne döküldü.Daha sonra rahibin duyduğu adam, avuçlarını altınla doldururken bağıran Hotho Harlaw’du.Gorold Goodbrother ve Erik Örs-Kıran da bağırdı.“EURON! EURON! EURON!” Haykırışlar büyüdü, bir kükremeye dönüştü.“EURON! EURON! KARGAGÖZ! KRAL EURON!” Sesler Nagga’nın tepesini sardı, Fırtına Tanrısı gökleri gümbürdetiyordu sanki.“EURON! EURON! EURON! EURON! EURON! EURON!”

‎"Benim arazilerim yok, bu doğru.Fakat belli gelirlerim ve bir kenara koyduğum sikke sandıklarım var.Babam vefat ettiğinde hiçbir çocuğunu unutmadı ve Tywin iyi hizmetin karşılığını vermeyi bilirdi.İki yüz şovalye besliyorum ve gerekirse bu sayıyı iki katına çıkarabilirim.Sancağımı takip edecek hürsüvariler var, paralı askerler tutacak altına da sahibim.Beni hafife almazsanız akıllılık edersiniz Majesteleri … beni düşmanınız yapmazsanız daha da akıllıca davranmış olursunuz."

-Kevan Lannister

“Victorian Greyjoy hiç kimseden korkumuyordu onu sadece Boğulmuş Tanrı’nın laneti onu korkutabiliyordu.”

“Aslan’ın Amiral gemisine meşaleyi kendi ellerimle attım.”

-Victorian Greyjoy

1 Beğeni

‘‘Kargalar bir kralı akşam yemeği olarak yiyebiliyorken, bir taç ne kadar değerli olabilir?’’ Jaime Lannister.