Kayıp Türkler

Arkadaşlar ilgimi çekti.Bir bakın :smiley:
Dothraki? Dukha?

Martinin Dothraki’leri biraz Türk’lerden esinlenerek yarattığını daha önce iddia etmişlerdi zaten buna ilişkin yazılar okumuştum. Ayrıca kendisi de Dothraki dilini yaratırken yararlandığı dillerin başında Türkçe’nin geldiğini açıklamıştı bunun dışında Moğolca falan da vardı yanlış hatırlamıyorsam.

:slight_smile:

Bugün ntvde gördüm , tam benlik.:d
Eski dönem yaşam mücadelesi.Taşınmayı düşünüyorum oraya. :o

Kayıp Türkleri Sibirya’da bulursunuz. Stalin sürmüştü vakti zamanında.

sadece onlar mı ! tarihi daha eskiye gitmekle birlikte özellikle 1800-1912 yılları arasında balkan türklerine yapılan soykırımlar unuturulmus tarihimizin önemli bir parcasıdır. rusların 16 yy dan sonra orta asyaya açılmasıyla birlikte düsen hive hokand buhara gibi hanlıklar ruslara teslim olmayan ve 20 den fazla ayaklanma cıkaran baskırtlar ( katliam yapıldı) teslim olan cagataylar, kırım türkleri ( sibiryada dönüş basladı )… liste uzun…

Neden özellikle Stalin’i hedef aldığımı anlamış olmanı umuyorum.

bu arada bir arkadasımdan martin için ; türkleri kitaba koydum ( dothraki kastederek) daha ne istiyorlar demiş diye söylemişti bana. ne kadar dogrudur bilemem ama.

Ahhahaha xd
Allah razı olsun Martin amcadan :smiley:

Türkçenin bir lehçesini konuşuyolarmış.Vidyonun sonundaki müzik de ilgi çekici.İskandinav müziklerine benziyor.

Mısırlılar+Arapları koymuş.Biz de Westeros’ta hanedanlık istiyoruz !!1!!

bozkurtlar westerosun kuzeyinde hanedanlık kurmuşlar zaten

[quote=“Uaerys, post:10, topic:2226”]

Türkçenin bir lehçesini konuşuyolarmış.Vidyonun sonundaki müzik de ilgi çekici.İskandinav müziklerine benziyor.

Mısırlılar+Arapları koymuş.Biz de Westeros’ta hanedanlık istiyoruz !!1!!
[/quote]Arapları koymuş olduğunu söylediğin bölgenin verasette kadın erkeğin eşit olduğu tek bölge olması da ironik olmuş.

Net araptır ve ya bu hanedan direk budur budur diyemeyiz zaten.Daha önce bunun tartışmasını çok yapmıştık.Yeniden yapmak istermiyorum ama forumun büyük bir bölümü benim gibi düşünmüştü.Bence GRRM Martell Hanesini oluştururken Araplardan ve Mısırlılardan esinlenmiş.Tabi sen istediğine inanabilirsin.