''Keşke bu dizide oynasaydı'' dedikleriniz?

oyuncular

OZ’da Nazilerin psikopat lideri Vern Schillinger rolünde ki J.K.SIMMONS

OZ’da Simon Adebesi ,Lost’da Mr.Eko rolünde oynayan ADEWALE AKINNUOYE-AGBAJE

Rome’da sinsi ve karizmatik Marcus Antonius rolünde ki JAMES PUREFOY

ve tabii ki Prison Break’de T-Bag rolünden hatırlayacağınız ROBERT KNEPPER

bence bu dizinin casting’ine cuk otururlardı.

oooouuuv Mr.Eko :slight_smile: ama o ne olurdu ki bu dizide ? Ben Gerard Butler’ın oynayacağını duyunca çok mutlu olmuştum ama sonra hüsrana uğradım tabi. hala da keşke derim… Gerçi oynasaydı da Stannis’i oynacaktı yanlış hatırlamıyorsam.

Aman iyi ki de oynamamış ! Yakışır mıydı Gerard abimize oğlancılık :slight_smile:

EDIT

pardon onu diğer Baratheon’la karıştırdım

evet bir an bende şaşırdım :slight_smile:

Gerard, Stannis olsa da yakışmazdı fikrimce. Bence Liam Cunnigham (Davos Seaworth) kesinlikle Stannis tipi var, kendisi Stannis’i oynasaydı on numara olurdu.

Bence Stannis rolünde ki aktör oraya yakışıyor.Benim Taht Oyunları’na hasta olmamın en önemli sebebi ikinci adam rolündeki oyuncuların karizmaları.Lordların ve kral adaylarının sağkolları ,efendilerinden bile daha karizmatikler.Hintli filozof Beydeba’nın bir sözü var ;

‘‘Deniz ,dalgalarıyla deniz ;hükümdar ,yardımcılarıyla hükümdar olur’’ diye.

Hem yazar George R.R. Martin ,hemde dizinin casting’ini yapanlar buna çok dikkat etmişler.Liam Cunnigham’da ikinci adamlığa çok yakışıyor.

Stannis rolünde Stephen Dillane iyi kel falan fakat karizmatik adam oyunculuğunu beğeniyorum ama o oynamasaydı Tom Hanksin oynamasını isterdim, Sean Beani diziden öncede seviyordum zaten o sayede başladım diziye aha dedim reyizin dizisi izleyeyim imdb puanıda yüksek :)Morgan Freman var birde oturtacak bir rol bulamadım düşünmedimde pek ama onuda görmek isterdim.Diğer büyük aktörleri(Di Caprio Prad Pitt Hugh Jackman Johnny Depp) ortalama herkes kadar bende seviyorum ama ilk 3 ümde Tom Hanks Sean Bean ve Morgan Freeman var hepsini bir projede görmek harika olurdu hele ki Game Of T. gibi bir projede

Taht Oyunları’nda her adamın karizması var şimdi, ona hiçbir lafım yok :smiley:
Ben de eğer flashback gibi bir şey düşünürlerse (Umarım!) Lyanna Stark’ı Eva Green canlandırsın isterim. Çoğu fan da öyle düşünmüş ki fan artlar falan oldukça fazla.

Eva konusunda kesinlikle katılıyorum :slight_smile: ve Stannis’i oynayan Stephen bey de oldukça karizma şimdi. şahsen beğenirim kendisini tipten. Gerard oynasaydı ama Stannis gözümde daha karizma olabilirdi :slight_smile: her neyse.

Beynimi okumuşsun… Eva Green çok iyi bir oyuncudur ve Lyanna rolüne çok iyi gider bence.

Eğer olurda Aerys’a flashback yaparlarsa adayım Molfoy’ın babası Draco’dur.Eminim mükemmel oynar, zaten çok iyi oyuncu.

Bende onu düşünüyordum ama Aerys’ınn dışında targaryenlerden biri de olabilir yeni biri daha çıkarsa :slight_smile:

Hugo Weaving süper olurdu, yüzüklerin efendisin de ve matrix deki performansı çok iyiydi.

stannis rolüne orlando bloom da giderdi bence, yüzüklerin efendisinde taytla sarı balyajla falan potansiyel var yani

evet bencede hoge weaving bu dizide şöle bi otoriter rolde güzel olurdu

Mace Tyrell olabilir (Hugo weaving)

Mace Tyrell karısı,ortanca oğlu falan filan da olsun da kim canlandırırsa canlandırsın.
Dizide kafa karıştırıcı olmasın diye herhalde,çoğu karakterin kritik rolü olmayan annesi babası kardeşi vs son ana kadar yer almıyo dizide.Ör.Catelyn’in babası,amcası,kardeşi,Theon’un annesi,Stannis’in karısı,kızı…
Ama aslında bunların olmaması da bi yandan inandırıcılığını düşürüyo dizinin

Lyanna Stark rolüne Liv Tyler, II.Aerys rolüne de Christopher Lee “cuk” oturur bence.

birebir karakter olarak eşleştirmedim ama oynasalar dizi daha bir güzel olurdu diyebilirim.
eva green
marton csokas
kevin mckidd
Stellan Skarsgård
Angus Macfadyen
kevin durand
Eddie Redmayne
tom sizemore
gaspard ulliel ( kesinlikle bir rol verilmeliydi)

bence melisandre rolüne karen gillan iyi giderdi. kitaptaki melisandre gençti.

Ben yeni Gregor’u hiç beğenmedim ilk sezondaki çok iyiydi. Keşke imkan olsa da onu şu Spartacus Vengeance yani 3.sezonda Spartacus’un kafasını kestiği dev germen Sedullus oynasa müthiş giderdi o role adam tam bi Gregor Clegane.

Diziyi izlemeyenler için buyrun Sedullus vs Sparcus: (+18)